Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 лютого, 04:37:46

Свиняча “чума” уже біля українського кордону

02.08.2013   14:09Агенцiя

Про це йшлося на робочій нараді з користувачами мисливських угідь Чернігівщини, що днями відбулася в актовій залі Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Зі вступним словом на нараді виступив начальник управління Валерій Лозицький.

Він наголосив, що нагальна необхідність проведення такої наради продиктована насамперед тим, що потрібно оперативно довести до відома державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській облдержадміністрації планів спільних дій у разі виникнення підозри та підтвердження діагнозу захворювання на африканську чуму свиней в області. А підстави для серйозного занепокоєння є, бо через Чернігівщину транзитом на відпочинок проїжджає значна кількість громадян з Російської Федерації, де з початку поточного року зареєстровано вже 71 випадок африканської чуми свиней. Наші сусіди, їдучи на відпочинок, зупиняються на рекреаційних пунктах, залишають після себе сміття, в якому може виявитися і збудник африканської чуми свиней. Теж саме і з боку іншого нашого сусіда – Республіки Білорусь, де також уже зареєстровані випадки цієї небезпечної хвороби тварин.

Начальник управління у вступному слові зупинився також на проблемі початку мисливського сезону на пернату дичину у зв’язку з пожежонебезпечною ситуацією. Цей день, якого мисливці чекають цілий рік, обов’язково розпочне сезон вчасно, якщо пожежонебезпечна ситуація відповідатиме третьому класу. Але, якщо вона рівнятиметься п’ятому класу загрози, то мисливський сезон буде відкладено.

На необхідності посилення заходів з профілактики захворювання диких тварин на африканську чуму свиней, сказ, та інші хвороби наголошував начальник протиепізоотичного відділу Головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області Микола Мазигула, всебічно проаналізувавши в доповіді стан справ з профілактики захворювань тварин у мисливських господарствах, а також ті проблеми, які потребують невідкладного вирішення. Зокрема йшлося про посилення уваги до виявлення сказу, бо вже відомі випадки захворювання на сказ не тільки лисиць та вовків, а навіть кротів і бобрів…

Питання щодо ведення мисливського господарства та завдання, які потребують посиленої уваги користувачів мисливських угідь висвітлив начальник відділу мисливського господарства Микола Пиріг. Він зокрема наголосив на посиленні взаємодії і співпраці користувачів мисливських угідь з лісовою охороною Чернігівського ОУЛМГ в пожежонебезпечний період, та на необхідності більш рішучої боротьби з браконьєрством.


Чернігівське ОУЛМГ

 

Останні новини Чернігівщини

12 мільйонів гривень аліментів повернуто у січні дітям на Чернігівщині

12 мільйонів гривень аліментів повернуто у січні дітям на Чернігівщині 17:18

Коли байдужість батьків до власних дітей перетинаємежу дозволенного, на захист економічних прав молодого покоління приходять фахівці юстиції.

"Реквієм Небесній Сотні". У бібліотеці ім. М. Коцюбинського пройшов вечір патріотичної поезії 16:57

Пам’ять Героїв Небесної Сотні у бібліотеці ім. М. Коцюбинського вшанували читанням віршів патріотичної тематики.

Системні перевірки заправок в області тривають

Системні перевірки заправок в області тривають 13:53

Чергове засідання робочої групи з ліквідації нелегального обігу нафтопродуктами провів сьогодні заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван.

Про роботу КП

Про роботу КП "Чернігівводоканал" у 2019 році 13:47

Комунальному підприємству «Чернігівводоканал» у 2019 році завдяки збалансуванню обсягів подачі та реалізації води вдалося утримати її втрати на досить низькому рівні - 13,3%. Для порівняння: нормативно дозволений рівень втрат для врахування у водних балансах на сьогоднішній день для ліцензіатів НКРЕКП становить 30%. Про це повідомив начальник КП «Чернігівводоканал» Сергій Малявко на розширеній нараді 18 лютого.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області проводиться санітарно-просвітницька робота в районах

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області проводиться санітарно-просвітницька робота в районах 13:30

Представники Бобровицького районного управління Держпродспоживслужби провели роз’яснювальну роботу з реалізаторами харчових продуктів, зокрема молочної продукції, стосовно недопущення до обігу фальсифікату.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини