Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 січня, 06:11:39

Прокурор добився в суді рішення на користь пенсіонерки, яка необачно замовила пластикові вікна

19.07.2013   14:08Агенцiя

Пенсіонерка з Чернігова, піддавшись рекламі та шарму продавців, більш ніж півроку тому замовила пластикові вікна.

Семи з лишнім тисяч гривень, необхідних для такої покупки, в неї не було, тому вона погодилась на люб’язно запропонований у місці замовлення вікон банківський кредит.

Повернувшись додому і перечитавши папери, жінка зрозуміла, що пристала на пропозицію, яка для неї важка й непотрібна. Від тих пір вона намагається розірвати підписані угоди. Тим часом банк, який вже перерахував кошти на рахунок підприємця, що мав виготовляти і встановлювати вікна, вимагає від клієнтки сплати щомісячних внесків для погашення кредиту та відсотків. Разом з тим, вікон підприємець так і не встановив.

Спочатку пенсіонерка писала підприємцю і банку листи, потім позивалася до суду проти банку - все безрезультатно. Вважаючи свої права порушеними, вона звернулась зі скаргою до прокуратури.

Ситуацію коментує прокурор відділу представництва інтересів громадян та держави в судах Вікторія Лавриненко:

- З правової точки зору, ця жінка мала підстави для претензій не до банку, а до підрядника. За договором, він повинен був виконати роботи протягом 30 днів. Частиною 2 статті 849 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо підрядник своєчасно не розпочав роботу або виконує її настільки повільно, що закінчення її у строк стає явно неможливим, замовник має право відмовитися від договору підряду та вимагати відшкодування збитків. А цей підприємець, одержавши оплату, і не виконав робіт, і не повернув грошей. Виходом для замовниці було звернення за відповідним рішенням до суду.

У даному випадку громадянка через похилий вік і юридичну необізнаність належить до осіб, які мають право на те, щоб у суді їх порушені або оспорювані права захищав не адвокат, а прокурор. Право на такий вид захисту мають усі, хто не може здійснити в суді свої процесуальні повноваження через фізичний стан, недосягнення повноліття, похилий вік, недієздатність або обмежену дієздатність.

Цивільний позов про розірвання договору та повернення сплачених коштів, підтриманий прокурором, у суді було днями задоволено. Разом з тим, навіть погасивши основну суму кредиту, пенсіонерці доведеться самостійно розраховуватися з банком по відсотках.

- Тому хочеться порадити всім, - додала прокурор, – будьте уважними і обережними при укладенні будь-яких договорів. Не підписуйте їх зопалу. Краще відкладіть остаточне рішення і обміркуйте в спокійній обстановці всі “за” і “проти”.

Прес-служба прокуратури м.Чернігова

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 134 нових випадків COVID-19

Виявлено 134 нових випадків COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 16 січня в області зафіксовано 134 нових випадки COVID-19.

Учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі

Учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі 12:45

Згідно з нормативними документами атестація випускників 9-х класів може проводитися в закладі освіти або у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Фахівцями Держпродспоживслужби виявлено порушення законодавства у сфері ринкового нагляду при розповсюдженні продукції

Фахівцями Держпродспоживслужби виявлено порушення законодавства у сфері ринкового нагляду при розповсюдженні продукції 12:30

Протягом ІV кварталу 2020 року відділом ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів проведено 9 планових перевірок характеристик продукції, під час яких виявлені порушення законодавства у сфері державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції. Також фахівцями відділу здійснено 2 позапланові перевірки.

Продуктивна співпраця та комунікація з бізнесом - пріоритет в роботі Чернігівської ОДА

Продуктивна співпраця та комунікація з бізнесом - пріоритет в роботі Чернігівської ОДА 12:25

Чернігівська ОДА готова вжити заходів для врегулювання проблемних питань у бізнесовій сфері та сприяти її подальшому розвитку.

У водія з ознаками сп’яніння патрульні виявили речовину, схожу на наркотичну

У водія з ознаками сп’яніння патрульні виявили речовину, схожу на наркотичну 12:12

Близько опівночі на вулиці Шевченка один з екіпажів патрульної поліції зупинив за порушення ПДР автомобіль Toyota Avensis. Як з’ясувалося, за кермом перебував 22-річний чернігівець.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини