У Феськівці оселилися красені-птахи
Два лебеді і шестеро їх діток спокійно почуваються у водоймі, яку селяни називають ГЕСом.
Феськівчани розповідають, що лебеді ці з’явилися років п’ять тому. Облюбували шлюз, плавні.
Селяни полюбили лебедів, підгодовують їх.
– Іноді ми тут, на березі, відпочиваємо з хлопцями, – каже Євгеній Кащенко, житель Феськівки. – Купаємось, буває, що й обідаємо. Лебеді до людей звикли, як побачать їх на березі – підпливають і чекають, аби пригостили білим хлібом. Чорного не їдять.
Лебеді гарні, пишні, що й казати! Татко-лебідь від свого сімейства ні на крок, шипить, захищаючи. Однак, прийнявши гостинець, добрішає.
– Оце скільки років пара ця живе у нас, а потомство лебедиха висиділа у цьому році вперше, – вступає в розмову дідусь, який разом з онуками привів до водойми напоїти коня. – Можливо, хижаки яйця знищували, а може, птаха призвичаювалася. Нинішньої ж весни з’явилося шестеро лебедят.
Вони зараз дуже схожі на домашніх гусенят – сіренькі такі, непоказні. Якби плавали без батьків-лебедів, то від гусенят і не відрізниш.
Згадалася казка про гидке каченя. Мине трохи часу і сіренькі лебедята перетворяться у птахів-красенів. А поки що вільно плавають, ловлячи ряску і пригощання добрих людей.
Ще феськівчани повідали, що цієї суворої і сніжної зими на ГЕСі жив сірий лебідь. За дамбою вода не замерзала навіть за великих морозів, у ній плавали чиїсь домашні гуси і лебідь з ними. А навесні відлетів, мабуть, до іншої водойми.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 13:31
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода, 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
Чотири маршрути можуть припинити роботу: місто звернулося до МВА 10:39
10 лютого 2026 року перевізник ТОВ «Епітранс» офіційно повідомив управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку Чернігівської міської ради про намір з 1 березня 2026 року припинити обслуговування автобусів на маршрутах №20, 22, 29 та 31.
Поліція документує наслідки ударів росіян на Чернігівщині: поранено людину 10:07
Вчора та сьогодні вранці ворог вкотре атакував Чернігівщину безпілотниками: під ударами росіян були Новгород-Сіверський та Корюківський райони.
Блокування накладних скоротилось до 0,1%: результати реформування системи моніторингу ДПС 10:04
Станом на сьогодні частка податкових накладних реєстрацію яких зупинено, становить лише 0,1%. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила в. о. Голови ДПС Леся Карнаух.
В області шукають помічників ветеранів: як долучитися до команди фахівців 09:57
Учора, 16 лютого, через платформу «е-Ветеран» розпочався конкурсний відбір на посади фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.