Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 04:16:21

Підведено підсумки діяльності органів прокуратури Чернігівської області у першому півріччі 2013 року

08.07.2013   12:10

На розширеному засіданні колегії прокуратури Чернігівської області підведено підсумки роботи органів прокуратури області у першому півріччі 2013 року та затверджено заходи щодо підвищення ефективності їх діяльності та основні завдання на наступний період.

У засіданні взяли участь заступник Генерального прокурора України Лілія Фролова, заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук, заступник голови облдержадміністрації Віктор Геращенко, керівники правоохоронних відомств області.

Як зазначив у вступному слові прокурор області Максим Говоруха, прокуратурою області вжито низку організаційних та практичних заходів, щодо покращання прокурорсько-слідчої діяльності, реального усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності, забезпечення відшкодування спричиненої шкоди.

– Наші зусилля, передусім, були спрямовані на забезпечення подальшого упровадження та належного практичного застосування Кримінального процесуального кодексу України, Єдиного реєстру досудових розслідувань, а також ефективного виконання завдань прокуратури поза межами кримінального судочинства. В результаті, забезпечено злагоджену роботу правоохоронних органів регіону в умовах реформування кримінального законодавства, – підкреслив Максим Говоруха.

Спільними скоординованими заходами правоохоронних органів вдалося знизити рівень злочинності в регіоні до одного з найнижчих у державі (47 кримінальних правопорушень на 10 тисяч населення). Значно вищим від загальнодержавного є відсоток розкриття кримінальних правопорушень (54%), а також питома вага як тих кримінальних правопорушень, у яких особам вручено повідомлення про підозру (38%), так і скерованих до суду (34%). Досягнуто позитивних зрушень у боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів, передусім пов?язаних з їх збутом, правопорушеннями у сфері господарської діяльності.

Не залишено без відповідного реагування жодного факту порушення конституційних прав громадян.

Правоохоронцями Чернігівщини вжито організаційних та практичних заходів і щодо покращення роботи у сфері запобігання і протидії корупції. Активізовано адміністративно-правові заходи впливу у цій сфері. До суду направлено 36 протоколів про корупційні правопорушення, до відповідальності притягнуто 28 корупціонерів.

Переорієнтовано роботу на виявлення корупціонерів серед державних службовців вищих категорій. До адміністративної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення притягнуто державного службовця 4 категорії. До суду скеровано обвинувальний акт про вчинення тяжкого злочину державним службовцем 3 категорії, головою райдержадміністрації.

Водночас, потребує покращення організації нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ, необхідно активізувати роботу слідчих податкової міліції та Служби безпеки України.

– Оперативні підрозділи правоохоронних органів повинні використовувати усі можливості, які нам надає нове кримінально-процесуальне законодавство для розкриття злочинів, – підкреслив Максим Говоруха.

Підсумовуючи засідання колегії Лілія Фролова наголосила на пріоритетних завданнях, які ставлять перед працівниками прокуратури Президент України та Генеральний прокурор України у умовах реформування органів прокуратури і, перш за все, – впровадження вимог нового кримінально-процесуально законодавства, спрямованих на захист прав і свобод громадян та інтересів держави.

Останні новини Чернігівщини

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Єдині духом" 17:13

20 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Єдині духом» до Дня Героїв Небесної Сотні.

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено 15:26

21 лютого в Управлінні Державної міграційної служби України в Чернігівській області під керівництвом начальниці Управління Ксенії Лук’янець та за участі керівників структурних та територіальних підрозділів було проведено засідання Колегії за підсумками роботи у 2019 році.

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого 14:43

У Чернігові скорботним мітингом і покладанням квітів до стел загиблим героям АТО/ООС 22 лютого вшанували пам’ять полеглих у боях під Дебальцевим.

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді 14:33

У Чернігівській облдержадміністрації 21 лютого відбулося чергове засідання обласної містобудівної ради.

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири 14:18

Віднедавна Сергій Таргонь — власник двокімнатної квартири у Ріпках, яку купили за рахунок державної субвенції. Ключі від житла юнаку днями вручив голова Ріпкинської РДА Геннадій Поляк.