Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 січня, 22:38:26

Протидія корупції з боку громадськості ще тільки починається

08.07.2013   08:07Агенцiя

Декларації про майно, доходи, витрати і фінансові зобов’язання, заповнені керівниками органів державного управління, мають бути розміщені в засобах масової інформації.

Так само мусить бути оприлюднений перелік адміністративних послуг, наданих за рік державними адміністраціями й органами місцевого самоврядування. Такі вимоги, зокрема, містяться в резолюції Громадської ради при облдержадміністрації. Чергове засідання ради стосувалося питань протидії корупції.

План заходів запобігання корупції приймається в області на рік і затверджується розпорядженням голови обласної адміністрації. Що робилося протягом 2012-го для попередження корупції і як можна вдосконалити цю роботу, взялися дослідити учасники Громадської ради при обласній адміністрації.

Один з комітетів Громадської ради – з питань правопорядку та правозахисту населення (голова – Олександр Ковальов) – організував для цього круглий стіл, на який запросив фахівців з органів влади та деяких інших відповідальних служб, зокрема, державної фінансової інспекції та державного агентства земельних ресурсів.

Запобігання корупції – складна, комплексна робота. Вона має починатися зі спеціальної перевірки осіб, які претендують на зайняття посади в органах влади. Облдержадміністрація, між іншим, розробила рекомендації – як здійснювати цю перевірку – і ця розробка прийнята в усій Україні. Це один з пунктів виконання програми, яким чернігівські управлінці, можна сказати, пишаються. Далі з уже працюючими посадовими особами мають вестися постійні навчання та роз’яснювальна робота. Нарешті, ще одна зі складових боротьби з корупцією – готовність отримати інформацію від громадян про випадки чиновницького зловживання і відреагувати на такі повідомлення. У цій справі покладаються на гарячі телефонні лінії.

Протидіяти корупції мають і громадські організації, вони цим починають займатися, але на прикладі роботи тієї ж Громадської ради видно, що навіть теоретично важко оцінити й проаналізувати це явище. Наприклад, за минулий рік: стала ситуація в області кращою чи гіршою, більше брали хабарів чи менше не беруться відповісти представники прокуратури, запрошені на засідання. За минулий рік усіма правоохоронними органами разом в області складено 43 протоколи про корупцію, а за позаминулий – 28 протоколів. Але така різниця може пояснюватися не тільки зростанням хабарництва чи кращою роботою СБУ або міліції, а, скажімо, змінами в законодавстві – зокрема, прийняттям нового Кримінально-процесуального кодексу.

Тож серйозна протидія корупції з боку громадськості ще тільки має початися. Учасники круглого столу ухвалили резолюцію і направили її до місцевих органів влади. Серед пунктів резолюції – пропозиція проводити публічне обговорення обласного бюджету не менше ніж раз на рік, розміщувати в ЗМІ перелік адміністративних послуг, наданих органами влади, та декларації про майно, доходи, витрати, фінансові зобов’язання керівників органів влади.


http://chodtrk.com.ua/?p=10002

Останні новини Чернігівщини

Торік на Чернігівщині не зафіксовано випадків африканської чуми свиней

Торік на Чернігівщині не зафіксовано випадків африканської чуми свиней 17:14

Епізоотична ситуація по інфекційних захворюваннях у галузі тваринництва Чернігівської області на початок 2022 року залишалась стабільною і контрольованою, що свідчить про значний обсяг профілактичних заходів, здійснених фахівцями Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини протягом минулого року.

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху 13:05

На базі Західного реабілітаційно-спортивного центру в селі Яворів Львівської області у період з 18 по 22 січня 2022 року відбувся чемпіонат України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху.

 Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни»

Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни» 12:59

На сайті Чернігівської облдержадміністрації розміщена брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни». Це стислий посібник з порадами, як захистити себе під час небезпечних подій.

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно 12:51

1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Її перший етап охопить дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем, і триватиме три тижні.

Зміна імені – популярна послуга юстиції

Зміна імені – популярна послуга юстиції 12:44

У 2021 році на теренах Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)відділами державної реєстрації актів цивільного стану було зафіксовано більше тисячі звернень про зміну прізвища, імені або по батькові.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини