Протидія корупції з боку громадськості ще тільки починається
Декларації про майно, доходи, витрати і фінансові зобов’язання, заповнені керівниками органів державного управління, мають бути розміщені в засобах масової інформації.

Так само мусить бути оприлюднений перелік адміністративних послуг, наданих за рік державними адміністраціями й органами місцевого самоврядування. Такі вимоги, зокрема, містяться в резолюції Громадської ради при облдержадміністрації. Чергове засідання ради стосувалося питань протидії корупції.
План заходів запобігання корупції приймається в області на рік і затверджується розпорядженням голови обласної адміністрації. Що робилося протягом 2012-го для попередження корупції і як можна вдосконалити цю роботу, взялися дослідити учасники Громадської ради при обласній адміністрації.
Один з комітетів Громадської ради – з питань правопорядку та правозахисту населення (голова – Олександр Ковальов) – організував для цього круглий стіл, на який запросив фахівців з органів влади та деяких інших відповідальних служб, зокрема, державної фінансової інспекції та державного агентства земельних ресурсів.
Запобігання корупції – складна, комплексна робота. Вона має починатися зі спеціальної перевірки осіб, які претендують на зайняття посади в органах влади. Облдержадміністрація, між іншим, розробила рекомендації – як здійснювати цю перевірку – і ця розробка прийнята в усій Україні. Це один з пунктів виконання програми, яким чернігівські управлінці, можна сказати, пишаються. Далі з уже працюючими посадовими особами мають вестися постійні навчання та роз’яснювальна робота. Нарешті, ще одна зі складових боротьби з корупцією – готовність отримати інформацію від громадян про випадки чиновницького зловживання і відреагувати на такі повідомлення. У цій справі покладаються на гарячі телефонні лінії.
Протидіяти корупції мають і громадські організації, вони цим починають займатися, але на прикладі роботи тієї ж Громадської ради видно, що навіть теоретично важко оцінити й проаналізувати це явище. Наприклад, за минулий рік: стала ситуація в області кращою чи гіршою, більше брали хабарів чи менше не беруться відповісти представники прокуратури, запрошені на засідання. За минулий рік усіма правоохоронними органами разом в області складено 43 протоколи про корупцію, а за позаминулий – 28 протоколів. Але така різниця може пояснюватися не тільки зростанням хабарництва чи кращою роботою СБУ або міліції, а, скажімо, змінами в законодавстві – зокрема, прийняттям нового Кримінально-процесуального кодексу.
Тож серйозна протидія корупції з боку громадськості ще тільки має початися. Учасники круглого столу ухвалили резолюцію і направили її до місцевих органів влади. Серед пунктів резолюції – пропозиція проводити публічне обговорення обласного бюджету не менше ніж раз на рік, розміщувати в ЗМІ перелік адміністративних послуг, наданих органами влади, та декларації про майно, доходи, витрати, фінансові зобов’язання керівників органів влади.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).