Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 червня, 22:28:15

На Чернігівщині станом на 1 січня 2013 р. постійно проживали 1069,3 тис. осіб

03.07.2013   13:45

Склад населення Чернігівської області за віком

На Чернігівщині станом на 1 січня 2013 р. постійно проживали 1069,3 тис. осіб, що на 1% менше, ніж рік тому. Зменшення чисельності населення спостерігалося у всіх основних вікових групах, крім наймолодшої (0–14 років), де спостерігався приріст  на 0,2%.

Близько восьмої частини жителів області (12,9%) складають діти у віці 0–14 років (в Україні – 14,6%). Меншу питому вагу дітей мали Луганська (12,3%), Донецька, Харківська (по 12,6%) та Сумська (12,7%) області. Найбільша питома вага дітей серед населення Рівненської (19,6%), Закарпатської (19,1%) та Волинської (19,0%) областей.

Тривале зменшення кількості дітей призвело до того, що малочисельні контингенти вступають у наступну вікову групу населення 15–64 роки, яка є основним постачальником трудових ресурсів. Чисельність цієї вікової групи у 2012 році зменшилася на 1,1% й становила 731,1 тис. осіб, або 68,4% усього населення (в Україні – 70,2%).

Частка осіб у віці 65 років і старше в загальній чисельності населення області була найвищою в країні й становила 18,7% (в Україні – 15,2%). Серед сільських жителів більше чверті (27,1%) населення похилого віку, серед міських їх частка удвічі менша (13,8%).

Середній вік жителів області був найбільшим в країні і становив 43 роки (у міських поселеннях – 40,8, в сільській місцевості – 46,7). Жінки Чернігівщини (45,9) старші за чоловіків (39,4). Наймолодше населення проживає в м.Ніжині (39,9 року) та м.Чернігові (40,5 року), найстарше – в Ніжинському (47,3 року) та  Куликівському (46,3 року) районах.

Середній вік українців – 40,5 року. Наймолодше в Україні – населення Закарпатської (36,6 року) та Рівненської (36,8 року) областей.
 

Останні новини Чернігівщини

Патрульні перевірили повідомлення щодо ймовірно озброєного чоловіка 17:43

Сьогодні, близько 12-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення від громадянки про те, що вулицею Олега Міхнюка рухається чоловік, який тримає у руках предмет, схожий на зброю.

Менеджмент та партнерство: новий вектор розвитку професійної освіти 17:11

Сучасні виклики ринку праці спонукають освіту трансформуватися та ефективно взаємодіяти з міжнародними партнерами та провідними роботодавцями.

Неправдивий виклик — не розвага 16:35

Учора, близько 20-ї години, до нас надійшло повідомлення про вбивство на вулиці Слобідській — чоловік заявив, що вбив водія таксі.

9 років ув’язнення за незаконний збут психотропних речовин: апеляційний суд залишив вирок без змін 16:13

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури апеляційний суд залишив без змін вирок суду першої інстанції, яким визнано винним раніше судимого 25-річного мешканця міста Бахмач у придбанні, зберіганні з метою збуту та збуті особливо небезпечних психотропних речовин в особливо великих розмірах (ч. ч. 2, 3 ст. 307 КК України).

Регіональний план управління відходами: про розвиток в області інфраструктури сортування та переробки сміття – на брифінгу в ОВА 15:18

Реалізація Регіонального плану управління відходами дозволить громадам Чернігівщини розвивати інфраструктуру сортування та оброблення відходів. Це значно зменшить навантаження на довкілля.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини