Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 грудня, 09:58:46

У Чернігівській виправній колонії (№ 44) змагались кращі швеї

18.06.2013   12:59Агенцiя

Швачка – одна зі стародавніх професій, яка докорінно змінилася завдяки науково-технічному прогресу.

З урахуванням особливостей ув`язнення в Чернігівській виправній колонії (№ 44) і з метою підвищення професійної майстерності, популяризації фахових здобутків на швейному підприємстві установи було проведено конкурс професійної майстерності серед засуджених, які вважають себе кращими швеями.

Швачки працюють у бригаді під керівництвом бригадира або майстра. Незважаючи на те, що кожна з них володіє всіма видами машинних робіт, вони все-таки спеціалізується на виконанні певної операції. Наприклад, одна швачка з’єднує спинку з пілочкою, друга – вшиває рукава, наступна – пришиває підкладку. А ось претендентки на перемогу, які є ученицями навчального центру при установі, були впевнені в можливості зробити всі процеси самостійно.

Конкурс складався з двох частин. Перший – показав робочу частину створення виробу. Для більшої практичності виробом стала майбутня робоча форма засуджених Чернігівської виправної колонії № 44 – фартух-сарафан та хустка. На виготовлення виробу відводилось 2 години. Критеріями оцінки стали якість виконаної роботи, правильність виконання робочих прийомів і операцій, дотримання правил безпечних умов праці та, як момент самореалізації – внесення своїх декоративних елементів, які засуджені обирали на власний розсуд. Другою частиною конкурсу стала презентація виробу.

Оцінювали роботу майстрів представники обласного управління, начальник колонії Андрій Кирієнко, головний інженер підприємства установи Надія Блінова, директор навчального центру Світлана Печена та викладач центру Віра Атаманенко, яка відслідковувала послідовність виконання технологічних операцій обробки, дотримання вимог з охорони праці, дотримання норм часу, організацію робочого місця і естетичний вигляд виробу.

Перемогу в запеклій боротьбі «майстринь голки» отримала Наталія Карпіна. Але святкові подарунки та заохочення правами начальника установи стали можливими для всіх п`ятьох швачок.

«Такий конкурс відкриває цілий ряд можливостей для самовдосконалення. Таких робітниць дуже цінують, адже вони стають універсалами, а значить, можуть замінити будь-яку робітницю. В установі, є можливість продовжити своє професійне навчання і оволодіти професією, яка допоможе жінці знайти своє місце на волі, й заробляти на своє життя чесно,» - зазначив начальник управління ДПтС України в Чернігівській області Олександр Доробалюк.

Прес-служба управління ДПтС України в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

 За минулу добу в Чернігівській області виявлено 382 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 382 нових випадки COVID-19 18:10

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 3 грудня в області зафіксовано 382 нових випадки COVID-19. Зокрема 243 — у Чернігівському районі (в тому числі 166 — у Чернігові), 71 — у Прилуцькому, 57 — у Ніжинському, 6 — у Новгород-Сіверському та 5 — у Корюківському районі. 47 захворілих госпіталізовані.

Розпочато ремонт мосту через річку Cмяч на трасі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка

Розпочато ремонт мосту через річку Cмяч на трасі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка 16:32

Капітально оновлюємо передаварійний міст через річку Смяч на дорозі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка поблизу села Політрудня Городнянської ОТГ. Роботи розпочато.

У Чернігові відкрили виставку художніх робіт архітектора Андрія Карнабеда

У Чернігові відкрили виставку художніх робіт архітектора Андрія Карнабеда 16:24

У Національному архітектурно-історичному заповіднику "Чернігів стародавній" відкрили виставку робіт легендарного архітектора, краєзнавця і художника Андрія Карнабеда, якого за життя за принципову позицію щодо збереження та охорони пам’яток називали "останнім Дон Кіхотом старого міста".

У Чернігові харчування дітей у школах і дитсадках подорожчає

У Чернігові харчування дітей у школах і дитсадках подорожчає 13:56

У Чернігові встановили нові грошові норми на харчування дітей у школах, які діятимуть з початку 2022 року. Відповідне рішення виконком міської ради прийняв сьогодні, 3 грудня.

В облдержадміністрації привітали волонтерів

В облдержадміністрації привітали волонтерів 13:33

Напередодні Міжнародного дня волонтера у Чернігівській облдержадміністрації зібралися ті, хто щиро прагнуть зробити світ кращим та допомогти кожному, хто потребує захисту і підтримки.