У Чернігівській виправній колонії (№ 44) змагались кращі швеї
Швачка – одна зі стародавніх професій, яка докорінно змінилася завдяки науково-технічному прогресу.

З урахуванням особливостей ув`язнення в Чернігівській виправній колонії (№ 44) і з метою підвищення професійної майстерності, популяризації фахових здобутків на швейному підприємстві установи було проведено конкурс професійної майстерності серед засуджених, які вважають себе кращими швеями.
Швачки працюють у бригаді під керівництвом бригадира або майстра. Незважаючи на те, що кожна з них володіє всіма видами машинних робіт, вони все-таки спеціалізується на виконанні певної операції. Наприклад, одна швачка з’єднує спинку з пілочкою, друга – вшиває рукава, наступна – пришиває підкладку. А ось претендентки на перемогу, які є ученицями навчального центру при установі, були впевнені в можливості зробити всі процеси самостійно.
Конкурс складався з двох частин. Перший – показав робочу частину створення виробу. Для більшої практичності виробом стала майбутня робоча форма засуджених Чернігівської виправної колонії № 44 – фартух-сарафан та хустка. На виготовлення виробу відводилось 2 години. Критеріями оцінки стали якість виконаної роботи, правильність виконання робочих прийомів і операцій, дотримання правил безпечних умов праці та, як момент самореалізації – внесення своїх декоративних елементів, які засуджені обирали на власний розсуд. Другою частиною конкурсу стала презентація виробу.
Оцінювали роботу майстрів представники обласного управління, начальник колонії Андрій Кирієнко, головний інженер підприємства установи Надія Блінова, директор навчального центру Світлана Печена та викладач центру Віра Атаманенко, яка відслідковувала послідовність виконання технологічних операцій обробки, дотримання вимог з охорони праці, дотримання норм часу, організацію робочого місця і естетичний вигляд виробу.
Перемогу в запеклій боротьбі «майстринь голки» отримала Наталія Карпіна. Але святкові подарунки та заохочення правами начальника установи стали можливими для всіх п`ятьох швачок.
«Такий конкурс відкриває цілий ряд можливостей для самовдосконалення. Таких робітниць дуже цінують, адже вони стають універсалами, а значить, можуть замінити будь-яку робітницю. В установі, є можливість продовжити своє професійне навчання і оволодіти професією, яка допоможе жінці знайти своє місце на волі, й заробляти на своє життя чесно,» - зазначив начальник управління ДПтС України в Чернігівській області Олександр Доробалюк.
Прес-служба управління ДПтС України в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Наша артилерія насипає! 11:40
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:38
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.
Виплати, які з 1 липня 2025 року здійснюватиме Пенсійний фонд України 10:41
Із 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України отримав повноваження щодо виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій, які раніше призначалися та виплачувалися органами соціального захисту населення.
На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10
Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.
Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28
В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).