Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 8 грудня, 05:09:52

У Чернігівській виправній колонії (№ 44) змагались кращі швеї

18.06.2013   12:59Агенцiя

Швачка – одна зі стародавніх професій, яка докорінно змінилася завдяки науково-технічному прогресу.

З урахуванням особливостей ув`язнення в Чернігівській виправній колонії (№ 44) і з метою підвищення професійної майстерності, популяризації фахових здобутків на швейному підприємстві установи було проведено конкурс професійної майстерності серед засуджених, які вважають себе кращими швеями.

Швачки працюють у бригаді під керівництвом бригадира або майстра. Незважаючи на те, що кожна з них володіє всіма видами машинних робіт, вони все-таки спеціалізується на виконанні певної операції. Наприклад, одна швачка з’єднує спинку з пілочкою, друга – вшиває рукава, наступна – пришиває підкладку. А ось претендентки на перемогу, які є ученицями навчального центру при установі, були впевнені в можливості зробити всі процеси самостійно.

Конкурс складався з двох частин. Перший – показав робочу частину створення виробу. Для більшої практичності виробом стала майбутня робоча форма засуджених Чернігівської виправної колонії № 44 – фартух-сарафан та хустка. На виготовлення виробу відводилось 2 години. Критеріями оцінки стали якість виконаної роботи, правильність виконання робочих прийомів і операцій, дотримання правил безпечних умов праці та, як момент самореалізації – внесення своїх декоративних елементів, які засуджені обирали на власний розсуд. Другою частиною конкурсу стала презентація виробу.

Оцінювали роботу майстрів представники обласного управління, начальник колонії Андрій Кирієнко, головний інженер підприємства установи Надія Блінова, директор навчального центру Світлана Печена та викладач центру Віра Атаманенко, яка відслідковувала послідовність виконання технологічних операцій обробки, дотримання вимог з охорони праці, дотримання норм часу, організацію робочого місця і естетичний вигляд виробу.

Перемогу в запеклій боротьбі «майстринь голки» отримала Наталія Карпіна. Але святкові подарунки та заохочення правами начальника установи стали можливими для всіх п`ятьох швачок.

«Такий конкурс відкриває цілий ряд можливостей для самовдосконалення. Таких робітниць дуже цінують, адже вони стають універсалами, а значить, можуть замінити будь-яку робітницю. В установі, є можливість продовжити своє професійне навчання і оволодіти професією, яка допоможе жінці знайти своє місце на волі, й заробляти на своє життя чесно,» - зазначив начальник управління ДПтС України в Чернігівській області Олександр Доробалюк.

Прес-служба управління ДПтС України в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Малокомплектні школи у громадах: загрози і маніпуляції, шанси і можливості

Малокомплектні школи у громадах: загрози і маніпуляції, шанси і можливості 19:51

Чи завжди якість освіти у селі неналежного рівня? Чи можливо зробити малокомплектний навчальний заклад успішним і потрібним громаді?

Чернігівські поліцейські затримали підозрюваного, який представлявся лікарем та ошукував пенсіонерок в різних областях України 15:04

Оперативники Чернігівського райуправління поліції спільно з колегами з оперативних служб затримали в Коростені Житомирської області 20-річного чоловіка за підозрою у шахрайських діях щодо літніх жінок.

У Чернігові підсилили напрямок реабілітації, придбавши медобладнання на суму майже 29 млн грн

У Чернігові підсилили напрямок реабілітації, придбавши медобладнання на суму майже 29 млн грн 15:02

Сьогодні, 7 грудня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради надав дозвіл КНП «Чернігівська міська лікарня №2» на укладення договору з переможцем відкритих торгів, який поставить медичне обладнання.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 15:00

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

Ще один дитячий простір з’явився в обласному центрі 14:58

Запрацював він учора, в День Святого Миколая, на базі Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.