Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 15 вересня, 11:13:22

Касація скасувала вирок "ніжинським робінгудам"

18.06.2013   11:46Агенцiя

Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних та кримінальних справ 11 червня скасував вирок "ніжинським робінгудам", яких засудили за викриття та самосуд над наркоторговцями містечка Ніжин.

 Про це "Свідомо" повідомила одна з правозахисників засуджених Катерина Никитюк.

Відтак за цим рішенням суд першої інстанції від початку має розглянути цю справу, але з новими суддями. Запобіжний захід засудженим не змінили, отже вони будуть чекати на новий суд з-за грат. «Ми звичайно не знаємо без повного тексту рішення підстав скасування, але навіть прокурор визнав, що було суттєво порушено право на захист – трьох адвокатів підсудних на суді вигнали», - заявила Никитюк. За її словами, справа триває вже не перший рік, тому люди фактично вже відбувають покарання без вироку. Як заявив один з адвокатів підсудних Микола Голодняк, суд визнав доводи касаційної скарги адвоката Олександра Заруцького такими, що підлягають задоволенню, зокрема порушення права на захист.

Історія «ніжинських робінгудів» почалася з Анатолія Поповича. Він спробував героїн і потрапив у кому.  Після цього його старший брат Владислав з однодумцями почав ловити наркоторговців «на живця», бити та знімати їхні зізнання на відео з погрозою оприлюднити його, якщо вони не припинять продаж.  Наркоторговці розповіли, кому і скільки вони платять у міліції. Після цього усіх "робінгудів" затримали. Суд першої інстанції визнав Влада главарем «банди» та присудив йому 11 років та 8 місяців тюрми. Анатолій отримав 8 років, а інші хлопці від 7 до 11,5 років в'язниці. Апеляційний суд цей вирок підтвердив.

СВІДОМО

Останні новини Чернігівщини

Замах на вбивство голови однієї з селищних територіальних громад Чернігівського району – чернігівця засуджено до 7 років ув’язнення

Замах на вбивство голови однієї з селищних територіальних громад Чернігівського району – чернігівця засуджено до 7 років ув’язнення 10:32

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської окружної прокуратури визнано винним 50-річного чернігівця у закінченому замаху на умисне вбивство голови однієї з селищних територіальних громад Чернігівського району (ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України). Вироком Деснянського районного суду міста Чернігова його засуджено до 7 років позбавлення волі.

У Чернігівській політехніці нагородили призерів чемпіонату області з футболу 10:17

Сьогодні в Національному університеті «Чернігівська політехніка» свої нагороди отримали команди-призери та кращі гравці обласного чемпіонату, який нещодавно провели серед футбольних клубів Чернігівщини.

Дотримання трудового законодавства в умовах мораторію: позиція Держпраці 10:05

Дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізація трудових відносин – тема сьогоднішньої онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу».

ВПО та жителі прифронтових територій можуть скористатися компенсацією на придбання житла за програмою єОселя 09:14

Десятого вересня набрала чинності постанова, якою Кабінет Міністрів України розширив доступ до програми єОселя для внутрішньо переміщених осіб та жителів прифронтових територій. Сам механізм запрацює упродовж декількох днів, коли банки врегулюють обмін інформацією з Пенсійним фондом України.

15 вересня: цей день в Україні і світі

15 вересня: цей день в Україні і світі 09:13

ДЕНЬ 1300 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1300 RUSSIAN AGRESSION