Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 березня, 04:01:52

Промоція Угоди Мерів на Чернігівщині

15.06.2013   09:06Агенцiя

11 червня на базі Чернігівського навчально-методичного центру профспілок був проведений ознайомчий семінар для представників органів місцевого самоврядування, райдержадміністрацій та НДО Чернігівщини щодо Угоди мерів, ініціативи Європейського Союзу, яка сьогодні об’єднує місцеві й регіональні органи влади загальними добровільними зобов’язаннями із забезпечення “зеленого” економічного зростання та подальшого поліпшення якості життя.

Олександр Підгорний, експерт та тренер проекту, надав інформацію про додаткові можливості щодо реалізації політики енергоощадності на Чернігівщині. Через Угоду мерів підписанти можуть отримати доступ до знань та ресурсів, якими нині володіють європейські міста та підписанти з країн пострадянського простору. Зокрема, можливості спільно розробити механізми фінансування енергоощадних проектів, що є актуальними для невеликих міст Чернігівщини.

Міста-учасники ініціативи зможуть отримати підтримку з боку ЄС для зниження енергоспоживання та скорочення відповідних витрат. Вони також дістають змогу ділитись власним досвідом та вчитися на досвіді інших міст підписантів Угоди.

Відтак, за його словами, міські голови, які вже підписали Угоду або планують її підписати, беруть на себе добровільні зобов’язання із здійснення заходів для підвищення енергоефективності та більш активного використання поновлюваних джерел енергії. Участь в Угоді мерів підвищує рівень довіри донорів та фінансових інституцій до українських міст. Для них важливим є здатність одержувача коштів контролювати, планувати та управляти своїм енергоспоживанням та відповідними витратами. Тож, якщо місто має функціональну систему енергетичного менеджменту, його шанси на отримання грантів ЄС чи підтримку інших фінансових інституцій зростають.

Наразі Центр “Доброчин” працює з міжнародними фінансовими інституціями для надання додаткових можливостей залучити кошти під програми енергоефективності для малих міст на Чернігівщині. Протягом року ми надаватимемо підтримку пілотним містам-учасникам проекту і також зацікавленим в організації семінарів, тренінгів, ознайомчих візитів до країн Європи та інших відповідних заходів. На Чернігівщині вже є підписанти Угоди, є фахівці та експерти, які в змозі допомогти майбутнім підписантам в розробці їхніх планів дій.

Останні новини Чернігівщини

Прес-брифінг "Діалог для трансформації конфліктів в громадах". ВІДЕО 17:03

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво Новобілоуської ОТГ розкажуть про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині 16:58

Поліція Чернігівської області разом з рятувальниками, медиками та органами місцевого самоврядування забезпечуватиме режим карантину в селі Комарівка Борзнянського району.

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС 12:30

Ухвалили низку важливих рішень, зокрема:

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини