Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 липня, 04:03:22

У громадянки Росії відібрали 2,6 га української землі

10.06.2013   11:05

Органами прокуратури Чернігівської області у 2013 році активізовано роботу щодо захисту інтересів громадян і держави у сфері використання земель сільгосппризначення.

Як зазначив прокурор області Максим Говоруха, це сприяло забезпеченню своєчасного попередження незаконного вибуття земель із державної та комунальної власності, усуненню наслідків, спричинених земельними правопорушеннями.

З початку року прокурорською перевіркою встановлено ряд порушень на даному напрямку.

Так, у 2009 році громадянка Російської Федерації К. набула у власність дві земельні ділянки загальною площею 2,6 га, проте заходів щодо їх відчуження упродовж року не вжила. Рішенням Ніжинського  міськрайонного суду від 22.03.2013, яке наразі набуло законної сили, позов прокуратури з цього питання задоволено, право власності іноземної громадянки припинено, а землі передано до державної власності.

З аналогічних  підстав пред’явлено 2 позови прокурором Бахмацького району щодо примусового відчуження 4 га земель, які задоволено судом, а також прокурорами Бобровицького (8 га) та Городнянського (4 га) районів, які перебувають у провадженні судів.

Загалом з початку року з метою усунення порушень у сфері земельних відносин зареєстровано 6 кримінальних проваджень, розглянуто та задоволено 90 подань, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 66 посадових осіб. До суду заявлено 114 позовів на суму понад 4,5 млн. грн., з яких задоволено 78 на майже 3 млн. грн. За постановленими судовими рішеннями до державної власності повернуто майже 100 га земель, ще понад 250 га підлягають поверненню.

За законом, власниками землі у державі можуть бути лише громадяни України та юридичні особи. Згідно із Земельним кодексом України отримати землю у приватну власність можуть також і іноземні громадяни. Проте це лише за умови отримання ними землі у спадщину з подальшим її відчуженням упродовж року.

Останні новини Чернігівщини

Гроші самі не приходять!

Гроші самі не приходять! 14:37

Їх потрібно заробити, або створити умови для бізнесу, якій отримавши прибуток, сплатить більше податків.

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року 13:02

За перше півріччя 2020 року Чернігівським окружним адміністративним судом розглянуто майже дві з половиною тисячі справ та матеріалів.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 12:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11.00 четверга, 9 липня, в Чернігівській області зафіксовано +6 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання 12:15

Протягом першого півріччя поточного року в області статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали 112 осіб.

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину 12:07

На початку липня у Городні завершили будівництво артезіанської свердловини. Її глибина – 508 метрів. Це резервна свердловина, що дозволить забезпечити стабільне водопостачання якісної питної води жителям міста, пишуть на сайті громади.