1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом
За даними Обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом, на 1 жовтня 2011 р. на обліку в лікувально-профілактичних закладах області знаходилося 2284 ВІЛ-інфікованих, серед яких 278 хворих на СНІД.
У порівнянні з жовтнем 2010 р. їх кількість зросла, відповідно, на 4,7% та 20,9%.
Найбільш поширеним шляхом передачі ВІЛ-інфекції було зараження при вживанні наркотиків шляхом ін’єкцій (44,4% інфікованих), хоча за 9 місяців їх частка в загальній кількості до цього ж періоду минулого року зменшилася на 1,2 в.п. У той же час, зросла (на 3,7 в.п.) частка інфікованих статевим шляхом – 38,3% контингенту.
У числі ВІЛ-інфікованих – 198 дітей до 14 років включно (з яких 15 хворі на СНІД), що були заражені від ВІЛ-інфікованої матері. Їх частка (8,7%) зменшилася за рік на 1,4 в.п. Зменшилася також частка тих, шлях інфікування яких не визначено (8,6% інфікованих).
Тільки за 9 місяців 2011 р. медичними закладами області було взято на облік 304 особи з уперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції, з них 89 – хворі на СНІД (за цей же період 2010 р. – 421 та 86 осіб).
У 2010 році в області від хвороби, зумовленої вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), померло 116 осіб (0,5% загальної кількості померлих). Серед них чоловіків майже втричі більше, ніж жінок (86 проти 30). Більшість померлих – міські жителі (89 осіб).
Упродовж січня-вересня поточного року зареєстровано 91 випадок смертей від цієї хвороби, що в розрахунку на 100 000 жителів становить 11,1 особи (за підсумками минулого року – 10,5).
Більшість хворих на СНІД помирає у віці від 20 до 40 років – за дев’ять місяців поточного року померло 75 осіб цього віку. Наймолодшому померлому було 23 роки.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові вшанували пам‘ять жертв Голокосту 18:20
27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році був звільнений Аушвіц – один із найбільших нацистських таборів смерті.
В Україні відновлюється опитування щодо зайнятості та безробіття населення 18:16
Головне управління статистики у Чернігівській області інформує, що з 19 січня 2026 року в Україні розпочинається обстеження робочої сили – вибіркове опитування населення (домогосподарств), яке проводиться на виконання Плану державних статистичних спостережень на 2026 рік і є частиною євроінтеграційних процесів України.
За матеріалами СБУ вирок заочно отримав рашист, причетний до катувань цивільних на Чернігівщині 18:11
За доказовою базою Служби безпеки заочний вирок у вигляді 13 років позбавлення волі отримав військовослужбовець збройних сил рф, який знущався та катував цивільних на Чернігівщині.
Житель Чернігівщини втратив понад 5 тисяч гривень, купуючи зарядну станцію 18:09
Хотів придбати зарядну станцію, натомість втратив понад 5 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 16:06
Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом прокуратури повідомили про підозру лідеру злочинного угруповання та трьом його спільникам, які виготовляли кілограмові партії психотропів для збуту по території України.