В історичному центрі Чернігова замість дитсадка будуватимуть гаражі і котеджі
У квітні 2013 року на виконання рішення Чернігівської міської ради від 26 червня 2012 року списано з балансу фонду комунального майна міськради приміщення колишнього дитячого комбінату № 55 по вул. Гетьмана Полуботка, 39. Знесенню підлягають: будівля площею 413,6 кв. м., склад площею 38,6 кв. м, льох – 25,3 кв. м, огорожа балансовою вартістю 50665 грн. та недобудовані гаражі загальною площею 127,4 кв. м. і балансовою вартістю 78957 грн.

Ще до ухвалення цього рішення, ці споруди, які знаходилися з квітня 2010 року без охорони, спіткала доля скандально відомої загалу колишньої станції швидкої допомоги по вул. Любецька, 26, розграбованої «невідомими».
Однак, це питання до правоохоронних органів і депутатів міської ради, які, до речі, навіть утворили тимчасову депутатської комісію, яка має розібратися, хто довів до розграбування приміщень станції швидкої допомоги.
Отже, комусь дуже знадобилася ця приваблива земельна ділянка в історичному центрі міста.
Судіть самі.
Спочатку за рішенням міськради від 23.06.2009 року ця ділянка площею 0,3813 га була передана в постійне користування КП «Чернігівбудінвест» Чернігівської міської ради для будівництва багатоповерхової адміністративної будівлі.
Після виборів 2010 року новий склад міськради рішенням від 29 вересня 2011 року дозволив цій ділянці побудувати замість багатоповерхового житлового будинку з об’єктами соціального призначення (?) – малоповерхову зблоковану житлову забудову.
Хто і коли ухвалив рішення про будівництво замість багатоповерхової адміністративної будівлі багатоповерхового житлового будинку з об’єктами соціального призначення залишилося без відповіді.
Однак це не завадило виконкому Чернігівської міської ради рішенням № 322 від 21 листопада 2011 року затвердити містобудівні умови малоповерхової зблокованої житлової забудови земельної ділянки колишнього дитсадка КП «Чернгівбудінвест».
Наступний крок влади – рішенням міськвиконкому №29 від 18 лютого 2013 року внесено зміни в попереднє рішення: затвердити та надати містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки колишнього дитсадка двома чергами: перша черга – господарські будівлі і споруди, друга черга – малоповерхова житлова забудова.
Отже, в історичному центрі міста між церквою Михайла і Федора та Чернігівським національним педагогічним університетом імені Тараса Шевченка невдовзі замість дитячого громадського закладу і зеленого куточку з’являться гаражі для елітних авто, а потім ще дві зблоковані «хатинки».
Земельна ділянка колишнього Дитячого комбінату №55 по вул. Гетьмана Полуботка, 39 стала лише черговою жертвою політики ліквідації дитячих садків в центрі міста Чернігова і забудови зелених зон цих закладів.
Єдина відмінність - повне знесення колишнього дитячого закладу у престижному історичному центрі міста Чернігова для задоволення пихи і потреб найзаможніших місцевих скоробагатьків.
Наведу далеко не повний перелік закритих і перепрофільованих з 1991 року дитячих, дошкільних закладів тільки в історичному центрі міста Чернігова:
1. Дитячий комбінат ВО «Химволокно» по проспекту Перемоги, 15 – зараз розташовано КП «Новозаводське», а на дитячому майданчику дитсадка побудовано багатоповерховий житловий будинок.
2. Дитячий заклад по вул. Попудренка, 21, що належав «Укрзалізниці», – на дитячому майданчику закладу побудовано два багатоповерхових житлових будинки.
3. Дитячий комбінат по вул. Музична, 9 – на колишньому дитячому майданчику побудовано багатоповерховий житловий комплекс.
4. Дитячий комбінат № 23 по проспекту Миру, 29 – розміщується ПАТ «Укртелеком» та інші установи, що підпорядковані міськраді.
5. Дитячий комбінат № 31 по вул. Попудренка, 14 – розміщується Чернігівський міський центр зайнятості.
6. Дитячий комбінат № 18 по вул. Коцюбинського, 82 – розміщується установи та організації міської ради.
7. Дитячий комбінат № 8 по вул. Київська, 9 – розміщується Управління державного казначейства у м. Чернігові.
8. Дитячий комбінат № 9 по вул. Войкова, 5 – розміщуються установи та організації.
До цього неповного списку варто додати закриту три роки тому середню школу № 8 по вул. Київська, 23, у приміщенні якої розмістився Чернігівський окружний адміністративний суд, а на земельній ділянці побудовано житлову багатоповерхівку.
І це при тому, що Чернігів останні 20-ть років не захоплювали фашистські чи інші загарбники, а на усіх керівних посадах перебувають виключно попередники тих, хто у економічно набагато важчі, ніж зараз, післявоєнні роки відновлював і будував для дітей ці заклади.
Що ж змінилося ?
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.