Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 вересня, 19:22:27

Терористів піймали в Ічні

24.05.2013   08:07

Боротьба з терористами, гасіння “палаючого” складу з боєприпасами, евакуація цивільного населення та ще чимало важливих подій відбулося в селищі Дружба Ічнянського району Чернігівської області на базі 6-го арсеналу озброєння Збройних Сил України.

Тактико-спеціальне тренування щодо відпрацювання заходів попередження і ліквідації наслідків диверсій та терористичних актів, катастроф техногенного характеру на потенційно небезпечних об’єктах військової частини відбулось на 6-му арсеналі озброєння ЗС України.

Очолював тренування начальник Центрального ракетно-артилерійського управління ЗС України Озброєння ЗС України генерал-майор Євген Замотаєв. Також хід тренування контролювали начальник Озброєння ЗС України генерал-майор Сергій Котляр і начальник Центру забезпечення управління паливно-мастильними матеріалами ЗС України тилу ЗС України генерал-майор Андрій Бородулін.

До тренування залучався увесь керівний склад арсеналів, баз, складів Озброєння Збройних Сил України та Командування Сухопутних військ, баз, складів, центрів забезпечення Центрального управління забезпечення паливно-мастильними матеріалами ЗС України Тилу ЗС України, а також представники Військової служби правопорядку, МВС, СБУ, Державної служби надзвичайних ситуації України, районної державної адміністрації, загалом близько 200 чоловік, які працювали у складі чотирьох навчальних груп.

Як розповів начальник 6-го арсеналу полковник Андрій Коваленко, підготовка до тренування тривала майже місяць, а найінтенсивніше – в останній тиждень. До роботи залучався весь особовий склад арсеналу. Були задіяні 18 одиниць пожежної та інженерної техніки, зокрема ГП-54, МТЛБ, ІМР-2М, радіостанції, трактори, вантажівки і легковики. Зусилля військовослужбовців і працівників арсеналу насамперед були спрямовані на підготовку до тренування адміністративно-господарчої та технічної території, опрацювання документації про дії на випадок виникнення надзвичайних ситуацій, а також навчально-методичної бази.

Офіцери і солдати арсеналу за декілька днів до початку тренування обладнали навчальні місця та розгорнули польовий збірно-евакуаційний пункт. Зі станції Гребінка прибув пожежний потяг. Також була задіяна техніка пожежників з Ічні та рятувального загону з Прилук. З 407-го військового госпіталю, що в Чернігові, прибула виїзна бригада на добре обладнаному медичному автомобілі під керівництвом полковника у відставці Миколи Вовка.

Під час тренування в першу чергу розглядалися питання щодо організації роботи оперативної групи на захищеному пункті управління військової частини, практичні дії особового складу військової частини та сил і засобів, які залучаються до відбиття скоєної диверсії чи терористичного акту та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, організації евакуації військовослужбовців та мешканців військового містечка у випадку виникнення надзвичайної ситуації та інші.
Головним на тренуванні було виконання практичних дій на інженерній, пожежній та іншій техніці кожним учасником заходу.

Наприкінці тренування відбулося показове заняття з відбиття нападу диверсантів, а також гасіння умовної пожежі, яка виникла через загорання трави від пострілів. Варта, яка прибула за лічені секунди, швидко нейтралізувала диверсантів. Після цього прибули пожежні автомобілі, водометальні танки та інша техніка. За 20 хвилин всі необхідні дії були виконані, пожежу локалізовано і нейтралізовано.

На завершення тренування офіцерам продемонстрували евакуацію населення і військовослужбовців на польовому збірно-евакуаційному пункті. Тут військові медики надавали потерпілим медичну допомогу, для евакуації людей прибули автобуси, а також пожежний потяг.

Генерал-майор Сергій Котляр високо оцінив гарну організацію, підготовку та проведення тренування військовослужбовцями і працівниками 6 арсеналу і висловив їм подяку.

Подібне тренування також відбулося того дня і в місті Прилуки Чернігівської області на базі 332-го арсеналу ракетного озброєння та боєприпасів озброєння Збройних Сил України.
 

Останні новини Чернігівщини

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: захворіли 127, одужали 45, померли четверо

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: захворіли 127, одужали 45, померли четверо 16:16

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 25 вересня в області зафіксовано 127 нових випадків COVID-19.

У Чернігівській ОДА обговорили проєкт Регіонального плану управління відходами

У Чернігівській ОДА обговорили проєкт Регіонального плану управління відходами 12:41

У четвер, 24 вересня відбулося засідання робочої групи щодо розробки проєкту Регіонального плану управління відходами у Чернігівській області, яке провів заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко.

Прилуки: нагороджено переможців літературного конкурсу

Прилуки: нагороджено переможців літературного конкурсу "Місто моє" 12:33

З нагоди відзначення 935-ї річниці міста Прилуки відділом культури і туризму міської ради спільно з Прилуцькою центральною бібліотекою імені Любові Забашти запроваджено літературний конкурс «Місто моє».

З 28 вересня Ніжин переходить до

З 28 вересня Ніжин переходить до "помаранчевої" зони 12:25

У четвер, 24 вересня Держкомісія з ТЕБ і НС встановила нове епідемічне зонування з 28 вересня, Ніжин та Носівський район перейшли у "помаранчеву" зону, в області не залишилося "червоних" зон.

Щоб навчання довше тривало в звичайному режимі, в Чернігові посилять запобіжні заходи в навчальних закладах

Щоб навчання довше тривало в звичайному режимі, в Чернігові посилять запобіжні заходи в навчальних закладах 12:22

З огляду на те, що з початком осені збільшується інтенсивність обміну інфекціями, до яких тепер додався і небезпечний ковід, у Чернігові посилять застережні заходи у школах і дитячих садочках. Таке розпорядження керівнику управління освіти дав чернігівський міський голова Владислав Атрошенко на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді 24 вересня.