Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 28 вересня, 04:54:03

На Чернігівщині правоохоронці провели спецоперацію для стабілізації оперативної обстановки в підлітковому середовищі

14.05.2013   16:48

Ні продажу алкоголю і тютюну підліткам!

На Чернігівщині правоохоронці провели спецоперацію для стабілізації оперативної обстановки в підлітковому середовищі, попередження правопорушень, пияцтва та інших негативних явищ серед молоді. Правоохоронці значно посилили контроль за дотриманням закладами торгівлі вимог чинного законодавства щодо заборони продажу пива, алкогольних та тютюнових виробів.

У рамках операції особливу увагу було приділено територіям навчальних та розважальних закладів, місцям відпочинку та концентрації молоді. Перевірялися і торговельні об’єкти, які розташовані поблизу учбових закладів. В результаті виявлено 30 фактів продажу неповнолітнім спиртного та тютюну.

Наприклад, у Чернігові шестеро осіб з числа учнівської молоді (в тому числі троє неповнолітніх) понесли відповідальність за те, що курили на території навчального закладу. Не обійшлося й без складання протоколів на батьків, які ухилялися від виконання своїх батьківських обов’язків. Так, на 8 батьків складені адміністративні протоколи згідно статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

А в Прилуках матір 15-річної прилучанки, яка не досягла віку адміністративної відповідальності, притягнута до відповідальності за те, що її донька розпивала спиртні напої та знаходилась в п’яному вигляді в громадському місці. Крім того, працівники кримінальної міліції у справах дітей виявили 3 факти доведення неповнолітніх до стану алкогольного сп’яніння.

Незважаючи на постійні перевірки місцевих магазинів, деякі продавці в гонитві за наживою продовжують продавати неповнолітнім спиртні напої та цигарки. До відповідальності притягнуто 18 продавців, які порушували чинне законодавство щодо заборони продажу дітям спиртного і тютюнових виробів. Робота в цьому напрямку триває.

За кожним фактом реалізації дітям алкоголю та тютюну міліція направила матеріали до районних органів державної податкової служби про скасування ліцензій на право торгівлі алкогольними і тютюновими виробами.

До відома працівників торговельних закладів – згідно з частиною 2 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами, а саме торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами в приміщеннях або на територіях, заборонених законом, або в інших місцях, визначених рішенням відповідного органу місцевого самоврядування, як таких, де роздрібна торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами заборонена, а так само торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами через торгові автомати чи неповнолітніми особами, а також продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років, або продаж тютюнових виробів в упаковках, що містять менш як 20 сигарет або цигарок, чи поштучно (крім сигар), – тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 гривень”.

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: ситний лагман-суп

Смачні рецепти вихідного дня: ситний лагман-суп 14:15

Дослідники не втомлюються сперечатися, де вперше з’явився суп лагман — у Китаї, Узбекистані чи Туркестані. Втім, любителям азійської кухні ця плутанина тільки на руку. Адже рецепти, якими славиться кожна з країн, мають свої відмітні риси. Отже, можна насолоджуватися не однією чудовою стравою, а кількома її варіаціями.

Гороскоп на наступний тиждень 28 вересня - 4 жовтня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 28 вересня - 4 жовтня 2020 року 14:06

З 3 жовтня Венера, планета кохання та комфорту, переходить у знак Діви до 28 жовтня, тут у неї слабкий статус. Значно зменшуються романтичні пориви, на зміну пристрасті приходять стриманість і розсудливість.

Сьогодні – Воздвиження Чесного Хреста Господнього: історія та заборони свята

Сьогодні – Воздвиження Чесного Хреста Господнього: історія та заборони свята 07:51

27 вересня (14 вересня за ст.стилем) Православна і Греко-Католицька Церкви відзначають свято Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього.

27 вересня - Всесвітній день туризму

27 вересня - Всесвітній день туризму 07:50

Туризм в сучасному розумінні, як масове явище і широкодоступна можливість здійснення подорожі, виник порівняно недавно, на початку минулого століття.