Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 5 жовтня, 01:06:01

На Чернігівщині правоохоронці провели спецоперацію для стабілізації оперативної обстановки в підлітковому середовищі

14.05.2013   16:48

Ні продажу алкоголю і тютюну підліткам!

На Чернігівщині правоохоронці провели спецоперацію для стабілізації оперативної обстановки в підлітковому середовищі, попередження правопорушень, пияцтва та інших негативних явищ серед молоді. Правоохоронці значно посилили контроль за дотриманням закладами торгівлі вимог чинного законодавства щодо заборони продажу пива, алкогольних та тютюнових виробів.

У рамках операції особливу увагу було приділено територіям навчальних та розважальних закладів, місцям відпочинку та концентрації молоді. Перевірялися і торговельні об’єкти, які розташовані поблизу учбових закладів. В результаті виявлено 30 фактів продажу неповнолітнім спиртного та тютюну.

Наприклад, у Чернігові шестеро осіб з числа учнівської молоді (в тому числі троє неповнолітніх) понесли відповідальність за те, що курили на території навчального закладу. Не обійшлося й без складання протоколів на батьків, які ухилялися від виконання своїх батьківських обов’язків. Так, на 8 батьків складені адміністративні протоколи згідно статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

А в Прилуках матір 15-річної прилучанки, яка не досягла віку адміністративної відповідальності, притягнута до відповідальності за те, що її донька розпивала спиртні напої та знаходилась в п’яному вигляді в громадському місці. Крім того, працівники кримінальної міліції у справах дітей виявили 3 факти доведення неповнолітніх до стану алкогольного сп’яніння.

Незважаючи на постійні перевірки місцевих магазинів, деякі продавці в гонитві за наживою продовжують продавати неповнолітнім спиртні напої та цигарки. До відповідальності притягнуто 18 продавців, які порушували чинне законодавство щодо заборони продажу дітям спиртного і тютюнових виробів. Робота в цьому напрямку триває.

За кожним фактом реалізації дітям алкоголю та тютюну міліція направила матеріали до районних органів державної податкової служби про скасування ліцензій на право торгівлі алкогольними і тютюновими виробами.

До відома працівників торговельних закладів – згідно з частиною 2 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами, а саме торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами в приміщеннях або на територіях, заборонених законом, або в інших місцях, визначених рішенням відповідного органу місцевого самоврядування, як таких, де роздрібна торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами заборонена, а так само торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами через торгові автомати чи неповнолітніми особами, а також продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років, або продаж тютюнових виробів в упаковках, що містять менш як 20 сигарет або цигарок, чи поштучно (крім сигар), – тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 гривень”.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівський поліцейський Олексій Христенок загинув під час оборони Чернігова

Чернігівський поліцейський Олексій Христенок загинув під час оборони Чернігова 22:46

Мужній захисник, професіонал, люблячий чоловік і батько – таким Олексій назавжди залишиться в пам’яті всіх, хто його знав.

Прокуратура підозрює чернігівця у підробці ПРЛ-тестів

Прокуратура підозрює чернігівця у підробці ПРЛ-тестів 22:36

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури погоджено повідомлення про підозру місцевому жителю, 1975 року народження, у підробленні офіційних документів, які видаються чи посвідчуються підприємством, установою, організацією, і які надають права або звільняють від обов’язків, з метою використання їх іншими особами та збуті таких документів, вчинених повторно (ч.ч.1, 3 ст.358 КК України).

В Менській громаді діти та молодь опанували правила мінної безпеки

В Менській громаді діти та молодь опанували правила мінної безпеки 22:30

Понад 120 дітей та молоді Менської громади опанували правила мінної безпеки та підвищили свій рівень обізнаності щодо захисту від вибухових пристроїв.

Ніжинських дошкільнят навчали правилам безпеки життєдіяльності

Ніжинських дошкільнят навчали правилам безпеки життєдіяльності 22:24

У пошуках відповідей на питання: як працює плита, що буде якщо взяти до рук сірники, запальнички, чи можна брати незнайомі предмети, дітлахи наражають своє здоров'я та життя на небезпеку.

Аудитори виявили порушень на 1,7 млн грн 22:23

Чернігівські аудитори під час ревізії комунального закладу «Чернігівський фаховий музичний коледж ім. Л.М. Ревуцького» Чернігівської обласної ради виявили фінансових порушень на суму понад 1,7 млн грн

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини