Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 29 вересня, 17:30:29

У Чернігові мешканцям будинку повернули підвал

14.05.2013   16:10

Прокуратура захистила права мешканців багатоквартирного будинку на користування майном, що перебуває у спільній сумісній власності

У березні поточного року до прокуратури міста Чернігова звернулась голова будинкового комітету одного з багатоквартирних будинків на вул. Родімцева.

У скарзі зазначалось, що протягом кількох років мешканці будинку неодноразово звертались до міської ради, управління житлово-комунального господарства, комунального підприємства, яке надає послуги з утримання будинку та прибудинкової території, з питань надання їм доступу до підвалу будинку для облаштування побутових приміщень.

Однак, за результатами розгляду звернень мешканцям відмовляли у наданні доступу до підвалу.

Прокурорська перевірка засвідчила, що такі дії посадових осіб комунального підприємства є незаконними та такими, що порушують конституційні права громадян.

Зокрема, частиною 2 статті 382 Цивільного кодексу України визначено, що власникам квартири у багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.

Частинами 1, 2 статті 369 Цивільного кодексу України передбачено, що співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Розпоряджання майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників.

Крім того, Конституційним Судом України рішеннями 4-рп/2004 від 02.03.04, № 14-рп від 09.11.11 підтверджено права спільної сумісної власності на нежитлові приміщення власників та користувачів квартир у багатоквартирних будинках, у тому числі мешканців неприватизованих квартир.

Враховуючи викладене, на усунення конституційних прав громадян начальнику комунального підприємства внесено подання, за результатами розгляду якого незаконні дії припинено, мешканцям будинку надано доступ до підвалу.

Останні новини Чернігівщини

У Ніжині викрито «лабораторію» з виготовлення наркотиків

У Ніжині викрито «лабораторію» з виготовлення наркотиків 12:01

За належної взаємодії прокурорів Чернігівської обласної прокуратури, слідчих СУ ГУНП в Чернігівській області та оперативних працівників УСР в Чернігівській області ДСР НП України викрито групу осіб, які налагодили схему збуту наркотичних засобів на території м. Ніжина Чернігівської області.

На Прилуччині поліцейські притягнули до відповідальності продавця магазину за продаж алкоголю неповнолітнім

На Прилуччині поліцейські притягнули до відповідальності продавця магазину за продаж алкоголю неповнолітнім 11:58

Співробітники ювенальної превенції Прилуцького районного відділу поліції склали два адміністративні протоколи на продавця магазину в Талалаївській громаді, який продав алкоголь неповнолітнім.

Чернігівська міська рада: про Чернігівську ТЕЦ без маніпуляцій

Чернігівська міська рада: про Чернігівську ТЕЦ без маніпуляцій 11:56

У зв'язку зі зверненням Чернігівської міської ради до Уряду з проханням провести екстрене засідання Штабу з підготовки до опалювального сезону під час воєнного стану, щоб не допустити зрив опалювального сезону у місті, відповідаємо на найактуальніші питання, пов’язані з цим рішенням.

У Ніжині молоді лікарі отримали службове житло

У Ніжині молоді лікарі отримали службове житло 11:52

Міська рада продовжує роботу з покращення медичних послуг та медобслуговування в Ніжинській громаді, залучаючи в місто молодих спеціалістів.

Потужна інформаційна підтримка та реальна допомога у відбудові: Чернігівщина та Франція поглиблюють партнерські відносини 11:48

Найближчим часом до області надійде 6 мостів, будматеріали та інша гуманітарна допомога від Франції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини