Чернігівські автокрадії залишали машини без коліс
На сьогоднішній день автомобіль – це вже не престиж, не розкіш, а сучасна необхідність.
З теперішнім ритмом життя, щоб скрізь і все встигати, більшість чернігівців намагаються придбати, собі автівку, часто навіть у кредит. Але, купуючи автомобіль, не всі завчасно турбуються про його безпеку.
Починаючи з елементарного: не лише не ставлять машини на ніч в гаражі чи на автостоянки, які охороняються, а й взагалі кидають ночувати біля під’їздів, під вікнами, навіть не обладнуючи їх сигналізаціями.
І, як це не прикро, але часто-густо саме такі безпечні власники стають жертвами крадіїв. Злочинці посягають як на вміст салону – автомагнітоли, документи, цінні речі, залишені в машинах, так і на колеса, і навіть викрадають весь автомобіль цілком. За пошуком викраденого і покаранням винних такі безпечні власники звертаються до міліції.
Днями співробітники карного розшуку Чернігівського міського відділу УМВС затримали цілу групу таких автомобільних злодіїв. Про те, що крадіїв декілька, свідчила специфіка скоєних ними крадіжок. По-перше, зловмисники знімали з автівки одразу усі чотири колеса. Якщо ж не вдавалося їх зняти, зламували дверцята та викрадали магнітоли. Якщо цього не було, то… зливали пальне. Працювали лише по конкретних марках машин: дев’ятки та дев’яносто дев’яті марки “Жигулів”, а також “Ланоси”.
В ході розкриття крадіжок, оперативники відпрацьовували станції техобслуговування, шиномонтажні станції, авторинки. Опитували усіх, хто тим чи іншим чином має відношення до продажу бувших в користуванні коліс та автомагнітол. І, в результаті тривалої та кропіткої роботи, пошуки правоохоронців увінчалися успіхом. Співробітники міліції з’ясували, що кілька молодих хлопців, які працюють водіями таксі, постачають бувші в користуванні шини та магнітоли своїм же колегам-таксистам (!).
Оперативники швидко з’ясували їх особи. Шестеро молодих парубків, віком 18-20 років, майже рік обкрадали чернігівських власників автомобілів. Двоє з них мали власні авто, на яких і таксували. Це був їх основний заробіток. А гроші від продажу викраденого – додаткова підмога бюджету. Ще четверо їхніх співучасників – хто працював, хто навчався, хто був безробітним.
Вночі компаньйони, втрьох або в чотирьох, хто був вільний, сідали в машину та вирушали на розвідку – каталися по місту в пошуках підходящої машини. Коли знаходили таку, з’ясовували, чи обладнана вона сигналізацією. Просто підходили та стукали ногами по колесах. Якщо сигналізації не було – бралися за діло. В першу чергу знімалися колеса. Одразу всі 4. Потім, по можливості, “чистили” салон. Викрадене довго не тримали. Збували одразу ж водіям таксі. Виручені гроші також “в шкарпетку” не складали – прогулювали в розважальних закладах обласного центру або столиці. На рахунку цієї групи близько 15 крадіжок.
На сьогоднішні день двоє з цієї кримінальної групи затримані та перебувають в ізоляторі тимчасового тримання. Інші четверо – на підписці про невиїзд. Відносно них порушено кримінальні справи за ч. 2 ст. 185 Кримінального кодексу України (“Крадіжка”) санкція якої передбачає до п’яти років позбавлення волі.
PS: Ця група затриманих лише приклад. Оперативники міськвідділу міліції мають інформацію ще про кількох осіб, що займаються подібними кримінальними підробітками. Їх зараз перевіряють.
Останні новини Чернігівщини
Чернігівські гімнастки вибороли перемоги на чемпіонаті області та сформували збірну для участі в чемпіонаті України 14:50
31 жовтня до 01 листопада у Чернігові відбувся чемпіонат Чернігівської області з художньої гімнастики, який традиційно зібрав найсильніших спортсменок регіону.
«єРобота»: переселенка та ветеранка із Запоріжжя відкрила з нуля бізнес у Чернігові 14:48
Наталя Буц переїхала до Чернігова із Запоріжжя півтора роки тому. Вона – учасниця бойових дій, медикиня з багаторічним досвідом, а ще – сильна та цілеспрямована жінка.
Прокурором у судовому порядку доведено незаконність привласнення та забудови прибережної захисної смуги у місті Чернігові 12:43
Рішенням Деснянського районного суду міста Чернігова задоволено позовні вимоги обласної прокуратури в інтересах Чернігівської міської ради до приватної особи про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою площею 1200 кв. м, яка розташована на території обласного центру у межах прибережної захисної смуги річки Десна.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:41
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.
Одинадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок двом підозрюваним у розбійному нападі на пенсіонерів 12:39
Згідно з вироком суду, зловмисників визнано винними у скоєнні розбійного нападу та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 11 років.