Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 лютого, 07:19:08

За втручання прокуратури селянам повернуто понад півтисячі гектарів землі

26.04.2013   15:49

Міжвідомча нарада з питань дотримання законодавства при використанні земель суб’єктами підприємництва відбулася в прокуратурі Чернігівської області.

У нараді спільно з прокурорами взяли участь керівники обласних управлінь: Держземагенства, Держсільгоспінспекції, Державної податкової служби, Департаменту агропромислового розвитку, лісового та мисливського господарства, охорони навколишнього природного середовища.

На ній відмічалося, що земельна реформа є однією з ключових у програмі економічних перетворень Президента та Уряду України.

Пріоритетними серед питань, які нею охоплені, є створення земельного кадастру; розмежування земель державної та комунальної власності; інвентаризація; введення комфортного обслуговування громадян з реєстрації і видачі державних актів. І роль органів прокуратури при додержанні законодавства під час реформування сфери земельних відносин є значною. Вона передбачає цілий комплекс наглядових, представницьких та кримінально-правових засобів реагування, головним критерієм оцінки ефективності якого є реальне поновлення прав громадян та інтересів держави.

За прокурорського втручання у 2012 році внесено 120 подань, опротестовано 150 незаконних актів органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, до суду пред’явлено 250 позовних заяв. За наслідками розгляду внесених документів реагування до дисциплінарної відповідальності притягнуто 87 посадових осіб, з яких 42 – органів державного контролю, до бюджету відшкодовано 580 тис. грн., попереджено незаконне надання земельних ділянок площею 345 га та реально повернуто 540 га земель.

У поточному році вже розпочато 6 кримінальних проваджень стосовно оборудок із землею, внесено 72 подання, за розглянутими актами реагування до дисциплінарної відповідальності притягнуто 53 посадові особи, з них 6 – органів контролю, відшкодовано 92 тис. грн., попереджено незаконне надання 10 га земель. Судами розглянуто ряд актуальних справ за позовами прокурора, до державної власності повернуто 61 га земель, ще 260 га підлягає поверненню.

Так, рішенням апеляційного суду області від 11.01.2012 задоволено позов прокурора Талалаївського району, визнано неправомірним передачу райдержадміністрацією у користування фермерському господарству понад 200 га земель, в той час як вони підлягали паюванню та розподілу між соціально-незахищеними громадянами – членами колишнього колективного сільгосппідприємства.

Апеляційним судом області (ухвали від 10.04.2013 та 15.04.2013) підтримано позицію прокурора Чернігівського району та визнано недійсними договори міни земельних ділянок, внаслідок укладення яких відбувся нерівноцінний обмін земель сільськогосподарського призначення в обхід діючого мораторію.

За результатами наради визначено конкретні організаційні заходи щодо забезпечення неухильного додержання законів у сфері земельних відносин.

Останні новини Чернігівщини

12 мільйонів гривень аліментів повернуто у січні дітям на Чернігівщині

12 мільйонів гривень аліментів повернуто у січні дітям на Чернігівщині 17:18

Коли байдужість батьків до власних дітей перетинаємежу дозволенного, на захист економічних прав молодого покоління приходять фахівці юстиції.

"Реквієм Небесній Сотні". У бібліотеці ім. М. Коцюбинського пройшов вечір патріотичної поезії 16:57

Пам’ять Героїв Небесної Сотні у бібліотеці ім. М. Коцюбинського вшанували читанням віршів патріотичної тематики.

Системні перевірки заправок в області тривають

Системні перевірки заправок в області тривають 13:53

Чергове засідання робочої групи з ліквідації нелегального обігу нафтопродуктами провів сьогодні заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван.

Про роботу КП

Про роботу КП "Чернігівводоканал" у 2019 році 13:47

Комунальному підприємству «Чернігівводоканал» у 2019 році завдяки збалансуванню обсягів подачі та реалізації води вдалося утримати її втрати на досить низькому рівні - 13,3%. Для порівняння: нормативно дозволений рівень втрат для врахування у водних балансах на сьогоднішній день для ліцензіатів НКРЕКП становить 30%. Про це повідомив начальник КП «Чернігівводоканал» Сергій Малявко на розширеній нараді 18 лютого.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області проводиться санітарно-просвітницька робота в районах

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області проводиться санітарно-просвітницька робота в районах 13:30

Представники Бобровицького районного управління Держпродспоживслужби провели роз’яснювальну роботу з реалізаторами харчових продуктів, зокрема молочної продукції, стосовно недопущення до обігу фальсифікату.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини