Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 квітня, 13:39:02

Серед регіонів України за обсягами викидів Чернігівська область займає 12 місце

20.04.2013   07:37

До Дня довкілля України

За попередніми даними у 2012 році від стаціонарних джерел забруднення в повітряний басейн області надійшло 46 тис.т. забруднюючих речовин (без урахування викидів діоксиду вуглецю), що на 4 тис.т. менше, ніж у 2011 році.

Із загальної кількості викинутих шкідливих речовин, викиди речовин, що належать до парникових газів, становили: метану – 16 тис.т. (34% від загальної кількості), оксиду азоту – 30 т. (0,1%). Крім цих речовин в атмосферу потрапило майже 2 млн.т. діоксиду вуглецю (на 4% менше, ніж у 2011 р.), який також впливає на зміну клімату.

За минулий рік на один квадратний кілометр території області в середньому викинуто 1,4 т забруднюючих речовин, на одного жителя Чернігівщини – 42 кг.

Серед регіонів України за обсягами викидів Чернігівська область займає 12 місце. Більше двох третин (67%) викидів забруднюючих речовин в атмосферу від стаціонарних джерел припадає на Донецьку, Дніпропетровську та Луганську області.

З метою охорони атмосферного повітря від забруднення шкідливими речовинами у 2012 році підприємства області здійснили 11 заходів, на що були витрачені 5760 тис.грн. Упровадження природоохоронних заходів сприяло зменшенню шкідливих викидів у атмосферу на 246 т.

У 2012 році, за попередніми даними, на підприємствах та в домогосподарствах Чернігівської області утворилося 741 тис.т відходів І–ІV класів небезпеки. Із них 740 тис.т. належить до ІV класу небезпеки – це відходи виробництва харчових продуктів та напоїв, відходи діяльності установ громадського харчування, комунальні відходи та інші.

Протягом 2012 року із Чернігівської області вивезено 289 т. непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин, які несуть загрозу забруднення природних об’єктів, і на кінець року в області їх залишилося 157 т.

Останні новини Чернігівщини

Як провести сесію онлайн та дистанційні засідання органів місцевого самоврядування

Як провести сесію онлайн та дистанційні засідання органів місцевого самоврядування 13:05

В умовах карантинних обмежень постало питання, як безпечно для здоров‘я учасників і оперативно проводити сесії місцевих рад та інші засідання органів місцевого самоврядування

UA: ЧЕРНІГІВ завершив показ серії історичних експедицій-розслідувань

UA: ЧЕРНІГІВ завершив показ серії історичних експедицій-розслідувань "Артефакти" 12:23

Проєкт «Артефакти» виходив на телеканалі UA: ЧЕРНІГІВ з 19 січня до 5 квітня цього року. За цей час глядачі побачили 12 випусків - розслідування історичних загадок Чернігівщини.

Відсьогодні в Україні перевірятимуть на COVID-19 всіх людей з пневмонією - МОЗ

Відсьогодні в Україні перевірятимуть на COVID-19 всіх людей з пневмонією - МОЗ 12:01

В Україні відсьогодні будуть перевіряти на коронавірус всіх людей з пневмонію. Про це на брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я - головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Чернігівським рибоохоронним патрулем біля с. Мньов викрито правопорушника з 12 кг незаконно добутої риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем біля с. Мньов викрито правопорушника з 12 кг незаконно добутої риби 11:37

Дев’ятого квітня Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками національної поліції та прикордонного загону Чернігівщини викрито правопорушника із забороненими знаряддями лову.