Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 26 вересня, 05:05:57

Чернігівщина розпочала весняний сів

19.04.2013   10:35Агенцiя

Як тільки благословилося на погоду, трудівники Чернігівщини активно розпочали весняну сівбу. Сівачі десяти районів вийшли в поле з надією, що у праці погода буде «на руку».

Сільгоспвиробники області завершують підживлення озимих культур, проводять закриття вологи, передпосівну підготовку ґрунту та сіють ярину. На сьогодні ранніми зерновими та зернобобовими засіяно перші 4,26 тисяч гектарів.

Прогрівання ґрунту на глибині 10 см до 10-11 °C дозволяє, в окремих районах, здійснювати посів майже всіх сільськогосподарських культур, навіть кукурудзи на зерно та картоплі.

Відомо, що через несприятливу погоду сівба розпочалася на три тижні пізніше, та аграрії готові на повну потужність працювати на посівних гонах, аби не зазнати втрат майбутнього врожаю.

- Посівна кампанія – першочергова справа на порядку денному,- наголосив директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Анатолій Максак. - З виходом першої сівалки в поле всі господарства були повністю забезпечені всім необхідним – насінням, мінеральними добривами, засобами захисту рослин, паливом. За сприятливої погоди очікуємо, що прогнозовані планом обсяги посіву всіх ярих культур будуть виконані. Кожен селянин усвідомлює золоте правило хлібороба: «весняний день – рік годує».

Прес-служба Департаменту агропромислового
розвитку облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

7 місяців незламності українців – 7 фактів, які це підтверджують 22:09

Сьогодні – рівно 7 місяців, як Україна протистоїть повномасштабній збройній агресії Росії.

25 вересня - цей день в Україні і світі

25 вересня - цей день в Україні і світі 12:07

ДЕНЬ 214 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 214 RUSSIAN AGRESSION

24 вересня - цей день в Україні і світі

24 вересня - цей день в Україні і світі 10:00

ДЕНЬ 213 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 213 RUSSIAN AGRESSION

З 26 вересня тимчасово будуть змінені маршрути двох автобусів

З 26 вересня тимчасово будуть змінені маршрути двох автобусів 15:11

У Чернігові на період проведення ремонтних робіт по вул. Толстого у роботу міського пасажирського транспорту вносяться тимчасові зміни. Перекриття руху автотранспорту триватиме з 8.00 год. 26 вересня по 20.00 год. 14 жовтня.

Пес Патрон став спеціальним гостем Першої Церемонії нагородження номінації «Чотирилапі захисники»

Пес Патрон став спеціальним гостем Першої Церемонії нагородження номінації «Чотирилапі захисники» 15:10

Нагороди за бездоганне виконання службово-бойових завдань, виявлену хоробрість та досягнення у спорті отримали кінологи зі службовими собаками органів державної влади сектору безпеки та оборони України, які беруть активну участь у бойових діях і вже відзначилися у своїй роботі.