Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 30 вересня, 05:10:13

18–22 квітня проходить щорічна Міжнародна акція на підтримку заповідної справи

19.04.2013   07:49Агенцiя

До Днів заповідників і національних парків

Нині в Україні є 4 біосферні та 18 природних заповідників, 41 національний природний парк. Загальна площа природно-заповідного фонду України займає 1565 тис.га, це майже 3% території країни.

На території Чернігівської області є 2 національні природні парки: Ічнянський, створений у 2004 році, та Мезинський – у 2006 році. Їх загальна площа становить 41 тис.га, з неї земель, наданих у постійне користування – 13 тис.га.

У скарбниці заповідників Чернігівської області збереглося чимало рідкісних рослин, занесених до Червоної книги України. На заповідних територіях охороняються плаун річний, підсніжник звичайний, лілія лісова, сон розкритий, гніздівка звичайна та інші види рослин, занесені до переліку рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення.

Фауну парків представляють 67 видів тварин, серед них: лелека чорний, дятел білоспинний, нетопир середземноморський, лунь лучна, крячок малий, горностай та інші. Під охороною знаходяться 10 видів рослинних угрупувань, які занесені до Зеленої книги України, з них 5 – рідкісних, 2 – типових рослинних угрупування та 3 таких, що перебувають під загрозою зникнення.

На утримання природно-заповідного фонду Чернігівської області у 2012 р. витрачено 7174 тис.грн., у т.ч за рахунок Державного бюджету – 5584 тис.грн.

Останні новини Чернігівщини

У Ніжині викрито «лабораторію» з виготовлення наркотиків

У Ніжині викрито «лабораторію» з виготовлення наркотиків 12:01

За належної взаємодії прокурорів Чернігівської обласної прокуратури, слідчих СУ ГУНП в Чернігівській області та оперативних працівників УСР в Чернігівській області ДСР НП України викрито групу осіб, які налагодили схему збуту наркотичних засобів на території м. Ніжина Чернігівської області.

На Прилуччині поліцейські притягнули до відповідальності продавця магазину за продаж алкоголю неповнолітнім

На Прилуччині поліцейські притягнули до відповідальності продавця магазину за продаж алкоголю неповнолітнім 11:58

Співробітники ювенальної превенції Прилуцького районного відділу поліції склали два адміністративні протоколи на продавця магазину в Талалаївській громаді, який продав алкоголь неповнолітнім.

Чернігівська міська рада: про Чернігівську ТЕЦ без маніпуляцій

Чернігівська міська рада: про Чернігівську ТЕЦ без маніпуляцій 11:56

У зв'язку зі зверненням Чернігівської міської ради до Уряду з проханням провести екстрене засідання Штабу з підготовки до опалювального сезону під час воєнного стану, щоб не допустити зрив опалювального сезону у місті, відповідаємо на найактуальніші питання, пов’язані з цим рішенням.

У Ніжині молоді лікарі отримали службове житло

У Ніжині молоді лікарі отримали службове житло 11:52

Міська рада продовжує роботу з покращення медичних послуг та медобслуговування в Ніжинській громаді, залучаючи в місто молодих спеціалістів.

Потужна інформаційна підтримка та реальна допомога у відбудові: Чернігівщина та Франція поглиблюють партнерські відносини 11:48

Найближчим часом до області надійде 6 мостів, будматеріали та інша гуманітарна допомога від Франції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини