Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 вересня, 02:58:25

В Чернігівській області на нелегальних маршрутах працює 1100 автобусів

16.04.2013   16:39Агенцiя

Минулого тижня відбулось засідання Чернігівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації “ВААП”.

Присутні обговорили низку найнагальніших питань галузі. Зокрема, стан пасажирських перевезень в області та боротьбу з нелегальними перевезеннями пасажирів; відшкодування збитків від пільгових перевезень пасажирів, в тому числі на приміських та міжміських маршрутах області, тощо.

Як відзначив голова Чернігівського обласного осередку ВГО “Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників” Володимир Козир, під час засідання точилась розмова і щодо проекту нового Закону України “Про автомобільний транспорт”, а також щодо змін до урядової постанови №1081 від “Про порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування”.

Найбільшому ж обговоренню присутні піддали лист-звернення до голови Чернігівської обласної державної адміністрації Володимира Хоменка. В ньому члени ЧОО ВГО “ВААП” констатують, що представники органів влади і правоохоронних органів не здійснюють будь-яких заходів по припиненню нелегальних автоперевезень пасажирів в області. Останнім часом кількість нелегальних перевізників активно збільшується. 60% автобусів в області знаходяться поза межами контролю за порядком надання послуг пасажирам, а це майже 1100 автобусів.

Особливо відзначений, як яскравий приклад розквіту “нелегальщини”, Ріпкинський напрямок. З чернігівських автостанцій на Ріпки відправляється близько 20 легальних рейсів. А паралельно іде ще 17 нелегальних. На маршрут “Чернігів – Ріпки” з прилеглої до автостанції “Чернігів-2” території відправляє нелегально тільки ФОП Пєшков Г.Є. Перевезення здійснюють 16 автобусів. Ця протиправна діяльність “нелегалів” економічно виснажила Ріпкинське АТП. Через дії нелегалів закрилась автостанція, діяльність якої за таких умов виявилась просто нерентабельною .

У листі до Чернігівського губернатора також відзначається, що облдержадміністрація не в повній мірі оперативно виконує функцію замовника перевезень. Ряд договорів на перевезення за терміном дії себе вичерпав, конкурси не завжди проводяться. Відділ транспорту та зв’язку Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації та особисто його начальник Ю.Аношенко самоусунулися від контролю терміну дії договорів на перевезення та оформлення дії тимчасових договорів, чим ставлять під загрозу регулярність перевезення пасажирів, провокують порушення чинного законодавства.

Зачепили перевізники і фінансові проблеми. Зокрема наголошується, що невирішеною проблемою в області є своєчасний перегляд діючих тарифів на перевезення пасажирів. В умовах стрімкого зростання цін на пальне, запчастини, збільшення заробітної плати, тариф на міжміських і приміських маршрутах не переглядався з 2008 року. Сьогоднішній тариф вже повністю вичерпав свою регулюючу функцію.

На засіданні також були обговорені внутрішні фінансові питання. Зокрема, про роботу осередку між його засіданнями та сплату членських внесків доповів виконавчий директор ЧОО ВГО “ВААП” В.Пась. Присутні домовились посилити внутрішню фінансову дисципліну та активізувати роботу щодо залучення нових членів до лав ВГО “ВААП”.

ЧОО ВГО "ВААП"

Останні новини Чернігівщини

Біля Бобровиці до 3 жовтня буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця

Біля Бобровиці до 3 жовтня буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця 18:10

У зв'язку з колійними роботами, з 08:00 28.09.2022 до 17:00 03.10.2022 буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця поблизу м. Бобровиця.

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт 14:15

«Кожен із нас зараз має робити все, що він може, тільки трішки більше!» – каже чернігівська волонтерка Марина Лисенко, яка організувала плетіння маскувальних сіток на фронт.

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва 14:11

Органами прокуратури забезпечено виконання рішення суду та повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва - комплекс будов та споруд районної лікарні в місті Прилуки Чернігівської області вартістю майже 400 тис. грн.

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко 14:08

Журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко залишилася у блокадному Чернігові, під обстрілами російської армії, щоб бути зі своєю громадою, інформувати людей про загрози, показувати Україні та світові, що відбувається.

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди 14:05

Обласною прокуратурою забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом одержання неправомірної вигоди державним інспектором контролюючого органу (ч. 1 ст. 368 КК України).