Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 01:48:04

В Чернігівській області на нелегальних маршрутах працює 1100 автобусів

16.04.2013   16:39Агенцiя

Минулого тижня відбулось засідання Чернігівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації “ВААП”.

Присутні обговорили низку найнагальніших питань галузі. Зокрема, стан пасажирських перевезень в області та боротьбу з нелегальними перевезеннями пасажирів; відшкодування збитків від пільгових перевезень пасажирів, в тому числі на приміських та міжміських маршрутах області, тощо.

Як відзначив голова Чернігівського обласного осередку ВГО “Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників” Володимир Козир, під час засідання точилась розмова і щодо проекту нового Закону України “Про автомобільний транспорт”, а також щодо змін до урядової постанови №1081 від “Про порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування”.

Найбільшому ж обговоренню присутні піддали лист-звернення до голови Чернігівської обласної державної адміністрації Володимира Хоменка. В ньому члени ЧОО ВГО “ВААП” констатують, що представники органів влади і правоохоронних органів не здійснюють будь-яких заходів по припиненню нелегальних автоперевезень пасажирів в області. Останнім часом кількість нелегальних перевізників активно збільшується. 60% автобусів в області знаходяться поза межами контролю за порядком надання послуг пасажирам, а це майже 1100 автобусів.

Особливо відзначений, як яскравий приклад розквіту “нелегальщини”, Ріпкинський напрямок. З чернігівських автостанцій на Ріпки відправляється близько 20 легальних рейсів. А паралельно іде ще 17 нелегальних. На маршрут “Чернігів – Ріпки” з прилеглої до автостанції “Чернігів-2” території відправляє нелегально тільки ФОП Пєшков Г.Є. Перевезення здійснюють 16 автобусів. Ця протиправна діяльність “нелегалів” економічно виснажила Ріпкинське АТП. Через дії нелегалів закрилась автостанція, діяльність якої за таких умов виявилась просто нерентабельною .

У листі до Чернігівського губернатора також відзначається, що облдержадміністрація не в повній мірі оперативно виконує функцію замовника перевезень. Ряд договорів на перевезення за терміном дії себе вичерпав, конкурси не завжди проводяться. Відділ транспорту та зв’язку Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації та особисто його начальник Ю.Аношенко самоусунулися від контролю терміну дії договорів на перевезення та оформлення дії тимчасових договорів, чим ставлять під загрозу регулярність перевезення пасажирів, провокують порушення чинного законодавства.

Зачепили перевізники і фінансові проблеми. Зокрема наголошується, що невирішеною проблемою в області є своєчасний перегляд діючих тарифів на перевезення пасажирів. В умовах стрімкого зростання цін на пальне, запчастини, збільшення заробітної плати, тариф на міжміських і приміських маршрутах не переглядався з 2008 року. Сьогоднішній тариф вже повністю вичерпав свою регулюючу функцію.

На засіданні також були обговорені внутрішні фінансові питання. Зокрема, про роботу осередку між його засіданнями та сплату членських внесків доповів виконавчий директор ЧОО ВГО “ВААП” В.Пась. Присутні домовились посилити внутрішню фінансову дисципліну та активізувати роботу щодо залучення нових членів до лав ВГО “ВААП”.

ЧОО ВГО "ВААП"

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ 13:55

6 квітня відбулась щотижнева розширена оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника. На період карантинного режиму змінений формат наради, щоб мінімізувати перебування великої кількості людей.

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів 13:49

У Чернігові про самотніх людей похилого віку, які вже потребують сторонньої допомоги, піклуються, зокрема, фахівці територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад.

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області 13:45

За поліцейською статистикою, аварії на Чернігівщині найчастіше траплялися у світлий час доби. За видами транспорту учасниками ДТП у 83,5% були легкові автівки, у 10,5% – вантажівки та у 6% мототранспорт.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 11:14

Упродовж минулого тижня з 30 березня по 6 квітня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 196 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.