Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 вересня, 16:00:53

Про що засвідчив аудит діяльності КП “Зеленбуд”?

15.04.2013   16:52Агенцiя

Cпеціалісти Державної фінансової інспекції в Чернігівській області провели аудит діяльності Комунального підприємства “Зеленбуд” Чернігівської міської ради за 2010 – 2012 роки.

У ході дослідження аудитори вказали на низку чинників, які негативно позначилися на результатах фінансово-господарської діяльності підприємства та завадили йому додатково отримати 1,7 млн грн.

Зокрема, державні аудитори встановили, що на балансі КП “Зеленбуд” перебувають об’єкти благоустрою, в тому числі дерева парків, бульварів, скверів та вулиць міста. У відповідності до частини 3 ст. 19 Закону України “Про благоустрій населених пунктів” при пошкодженні чи знищенні зелених насаджень винна юридична чи фізична особа має перерахувати на рахунок балансоутримувача суму їхньої відновної вартості. Проте за рішеннями Виконавчого комітету Чернігівської міської ради балансоутримувач (КП “Зеленбуд”) отримує тільки 50% відновної вартості знищених насаджень, інші 50% – Комунальне підприємство “Дільниця з контролю за благоустроєм міста” Чернігівської міської ради. У результаті КП “Зеленбуд” недоотримало 615 тис. грн, які могло б використати на поновлення зелених насаджень.

Ще понад 1 млн грн підприємство втратило через звільнення окремих юридичних осіб від сплати відновної вартості знищених дерев. Згідно з рішеннями Виконавчого комітету Чернігівської міської ради за 2010 – 2012 роки “Про вирубку зелених насаджень” такі юридичні особи повинні укладати договори з КП “Зеленбуд” на висаджування дерев у трикратному розмірі від знищених. Проте в згаданих розпорядчих документах чітко не прописано строки висадки дерев, хто має контролювати виконання цих зобов’язань, а також не передбачено відповідальності за їх невиконання.

Всього за 2010 – 2012 роки в місті було видалено 2140 дерев, з яких 780 – без сплати відновної вартості. Проте жодне підприємство, яке мусило висадити дерева у трикратному розмірі, у 2010 – 2011 роках не укладало відповідних договорів з КП “Зеленбуд”. І тільки 3 підприємства у жовтні – листопаді 2012 року уклали договори на висаджування 18 дерев.

Як результат, площа зелених насаджень у м. Чернігові за 2010-2012 роки зменшилася з 617,8 до 615,4 га.

Крім того, державні аудитори виявили низку чинників зовнішнього і внутрішнього характеру, що завадили КП “Зеленбуд” зменшити витрати на 644 тис. грн.

За результатами дослідження комунальному підприємству надано рекомендації щодо покращення фінансово-господарської діяльності.


Олександра Защита, заступник начальника відділу державного фінансового аудиту бюджетних програм та діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки Держфінінспекції в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині створена перша охоронна зона 13:44

У вересні цього року Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА для збереження лелеки чорного, жиле гніздо якого було виявлено в регіональному ландшафтному парку «Міжрічинський», створив охоронну зону для збереження біорізноманіття у лісах.

Свідки ДТП, відгукніться! 13:23

У рамках розслідування смертельної дорожньо-транспортної пригоди в м. Мена Корюківського району поліція розшукує свідків та очевидців події.

Поліцейські Чернігівщини пройшли навчання та готові допомагати колегам за принципом «Рівний – Рівному» 13:22

Турбота про ментальне здоров`я – запорука успішної діяльності та щасливого життя. Проте бувають ситуації, коли власних ресурсів недостатньо і ми потребуємо допомоги.

Погоджено виплати ще для 30 чернігівців за державною програмою

Погоджено виплати ще для 30 чернігівців за державною програмою "єВідновлення" 12:19

26 вересня на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради затверджено рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.

Як програму «Доступні ліки» наблизити до кожної громади – з головою НСЗУ на прессніданку в Чернігівській ОВА 12:04

У Чернігівській області цьогоріч виписано 300 тисяч електронних рецептів за державною програмою реімбурсації «Доступні ліки». За погашеними рецептами аптеки (наразі в області 310 аптек-учасниць) вже отримали понад 22 млн грн від Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини