Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 вересня, 08:27:31

Скільки нітратів може бути на вашому столі?

15.04.2013   15:18

Всі овочі і фрукти та ягоди мають певну кількість нітратів. Коли їх вміст перевищує визначену кількість, це може становити небезпеку для організму людини.

За словами виконуючої обов’язки начальника науково-випробувальної лабораторії харчової продукції та продовольчої сировини державного підприємства “Чернігівстандартметрологія” Світлани Тройно, кожен вид продуктів має свою допустиму норму. І про це ми усі повинні знати.

Про ранні овочі

– У магазинах уже багато свіжої городини, вирощеної в теплицях. Назвіть, будь ласка, норми допустимого вмісту нітратів.

– Зокрема для огірків з тепличного ґрунту гранична норма має бути до 300 міліграмів на кілограм ваги. А для відкритого ґрунту, тобто вирощених на городі – до 150 мг/кг. Для цибулі ріпчастої – до 80 мг/кг, а для цибулі зеленої вирощеної в теплиці – до 800 мг/кг, а для вирощеної на городі – до 600 мг/кг.

А ось капуста білокачанна рання (вирощена до 1 вересня) – повинна мати нітратів до 900 міліграмів на 1 кг ваги, а пізня -500 мг/кг.

Перець солодкий – до 200 мг/ кг, помідори – 150 мг/кг, огірки – 150 мг/кг, морква рання – 400 мг/кг, а пізня – 250 мг/кг.

Звична для нашого столу картопля має граничний рівень нітратів у 250 мг/кг, кабачки 400 мг/кг, буряк – 1400 мг/кг.

Кавун – велика ягода

– Упродовж майже цілого року у великих супермаркетах можна зустріти навіть кавуни та дині. Баштанними ласують звичайно не всі. Які нормативи по вмісту нітратів для них і для яблук?

– Ті, хто любить поласувати кавунами та динями, повинні знати, що граничний вміст нітратів не може перевищувати у кавуна 60 мг/кг, а в динях – 90 мг/кг. Для яблук також є свої норми – до 60 мг/кг.

У будь-якому магазині і на базарі у продавця, який торгує городиною та фруктами, має бути інформація і про вміст нітратів. Інакше вони не повинні потрапляти до магазину.

Лабораторія визначає фальсифікати

– Чи проводить лабораторія державного підприємства “Чернігівстандартметрологія” дослідження на вміст нітратів партій продукції?

– Так і не тільки нітратів. У теплицях можуть використовуватися ґрунти з підвищеним рівнем радіації. Її і накопичують овочі навіть за короткий період дозрівання. Наша лабораторія визначає вміст стронцію і цезію у харчових продуктах.

– А фальсифіковані продукти ви визначаєте?

-Так, звичайно. Крім багатьох видів продуктів, можемо, наприклад визначити якість і фальсифікацію меду.

– Молочні продукти досліджуються на справжність або фальсифікат у лабораторії?

-Звичайно. Наприклад, ми визначаємо% (відсоток) вмісту жиру в молочних продуктах. Або, наприклад, можемо визначити чи є немолочний жир у вершковому маслі чи у сирі.

А загалом з молочними продуктами ми проводимо до 25 різних досліджень, в основному для підприємств і підприємців.

Право на інформацію

Конституція України – наш вищий закон у статті 50 гарантує: “Кожен має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди. Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля, про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Така інформація ніким не може бути засекречена”.

Останні новини Чернігівщини

Служба зайнятості підтримує переселенців 18:40

Вчора відбулася робоча поїздка директора та заступника директора Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник та Сергія Роговцявідповідно на Корюківщину.

Поліція Чернігівщини закликає водіїв та пішоходів неухильно дотримуватися правил дорожнього руху 18:15

Співробітники груп реагування патрульної поліції Чернігівщини проводять профілактичну роботу з учасниками дорожнього руху та слідкують за неухильним дотриманням ПДР як водіями, так і пішоходами.

Мобільний клас із мінної безпеки курсує Чернігівщиною 17:51

Сьогодні киїнські ліцеїсти мали змогу дізнатися про найпоширеніші види вибухонебезпечних предметів їх види, наслідки необережного поводження, а також основні вимоги у разі виявлення підозрілих предметів.

Патрульні виявили медпрепарати, які можуть бути наркотичними речовинами 17:09

Вчора на стаціонарному посту "Кіпті" патрульні поліцейські під час контролю транспортних засобів звернули увагу на громадянина, що був пасажиром мікроавтобусу Mercedes.

В пам'ять поліцейських, які героїчно загинули під час оборони Чернігова, висадили вічнозелені дерева 16:23

Сьогодні співробітники поліції разом з родинами загиблих колег висадили туї на знак вічної пам’яті про Володимира Настича, Дмитра Музирьова, Дмитра Лук’яненка та Олексія Христенка

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини