Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 вересня, 14:02:36

“Холодильник” загрожує катастрофою

15.04.2013   14:08Агенцiя

Мена може “похизуватися” двома хімічно-небезпечними об’єктами з наявністю аміаку. Це філія “Менський сир” ПП КФ “Прометей” та ТОВ “КАСП”, більш відомий на Менщині як “холодильник”. І якщо на першому небезпечна речовина знаходиться під наглядом спеціалістів, то на іншому – все за принципом: “якось воно буде”…


Головний біль

Колись підприємство називалося заготзбутбазою. За радянських часів на ній працювали більше сотні робітників. Тут діяв забійний цех, вироблялася копчена ковбаса та пельмені, навіть норок розводили. Яких тільки делікатесів та дефіцитів перебачили холодильні камери бази!

Затим підприємство змінило кілька назв і чи не з десяток власників. Одні дійсно намагалися вдихнути друге життя у виробничі потужності, інші – навпаки.

Зникли коптильний цех, ковбасна лінія, деякі інші будівлі. На сьогодні ТОВ “КАСП” (таку назву зараз мають залишки, що збереглися) не працює. Та малого того – він став справжнім головним болем для міста.

Наразі на підприємстві зберігається сім тонн аміаку. А з обслуговуючого персона­лу – лише сторожі, які про саму речовину та безпеку її зберігання мають таке ж поняття, як бедуїни про полярне сяйво. Компресорники розрахувалися на початку квітня, як кажуть, у зв’язку з довготривалою невиплатою заробітної плати.

– Аміак досить небезпечний, – підтверджує начальник райвідділу управління Держтехногенбезпеки в Чернігівській області Євгеній Довгаль. – Цей газ може утворювати вибухові суміші з повітрям. Він дуже шкідливий при вдиханні, попаданні на шкіру та в очі. При ураженні людини можливі подразнення слизових оболонок, задуха, хімічний опік. Навіть летальний наслідок.

Листя пожовкло

За власне життя і здоров’я хвилюються жителі недалеких від ТОВ “КАСП” вулиць Мени: Гастелло, Кошового, Піонерської, Зої Космодем’янської, Радянської та інших. Адже неприємності траплялися і раніше.

“Років чотири тому вже був витік аміаку, – кажуть меняни. – Тоді в деяких господарствах загинула домашня птиця, пожовтіло і обсипалося листя на деревах. А як увесь аміак вийде?”

Зовсім поряд з небезпечним об’єктом працюють сотні людей в ТОВ “Нептун”, ВАТ “Мена Пак”, ШРБУ-82, на комбікормовому заводі.

У позаминулому році після чергової несправності в аміачно-холодильній установці та аварійного витоку газу ТОВ “КАСП” припинило роботу взагалі. Із серпня 2011 року за приписом про застосування запобіжних заходів державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки установка та й сам компресорний цех були опломбовані. У такому стані вони перебувають і до цього часу. Але ж заборонити експлуатацію ще не значить усунути причину небезпеки.

Саме з цією метою 8 жовтня 2012 року за ініціативою першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Василенка було створено спеціальну комісію для комплексної перевірки ТОВ “КАСП”. До неї увійшли заступник міського голови Юрій Стальниченко, фахівці райвідділу УДТБ та служби цивільного захисту, представники підприємства.

Господар – в Італії

Комісія встановила, що підприємство відключене від електропостачання, локальна система оповіщення відсутня, як і система виявлення надзвичайних ситуацій. Працівники ТОВ “КАСП” навіть засобів індивідуального захисту (протигазів, спецодягу) не мають. А основне – ресивери та трубопроводи аміачно-холодильної установки виробили свій ресурс та потребують капітального ремонту або заміни.

Як слідує з акту перевірки, “в аміачно-холодильній установці знаходяться 7,5 тонни аміаку, що створює загрозу виникнення надзвичайної ситуації та може призвести до травмування і загибелі людей, а також забруднення території. Комісія вирішила: зобов’язати керівництво ТОВ “КАСП” провести утилізацію аміаку з ресиверів та трубопроводів установки в місячний термін”.

Але керівництву підприємства, яке проживає далеко за межами не тільки району, а навіть області, біди нашої Мени, схоже, не дуже болять.

– Проблема виявилася досить складною у вирішенні, – пояснює ситуацію перший заступник голови РДА та голова комісії з техногенно-екологічної безпеки на надзвичайних ситуацій Володимир Василенко. – Адже після кількох перепродувань та невиплачених кредитних зобов’язань підприємство має двох власників: ТОВ “КАСП”, що володіє територією та будівлями, і вже неіснуюче ТОВ “МПК “Придеснянський”, яке і є власником холодильних установок.

Районна влада добивається не відписок, а конкретних результатів. Продовжуються спроби відновити діалог з власником ТОВ “КАСП”, який перебуває в Італії. Проінформовано відповідні місцеві та обласні відомства і структури.

Далі чекати вже не можна: через тиждень підприємство може взагалі залишитися без охорони – сторожі також подали заяви на звільнення. А раптом якийсь мисливець за металом з простою ножівкою стане причиною справжньої техногенної катастрофи.


http://nslovo.com/blog/holodylnyk-zahrozhuje-katastrofoyu

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині створена перша охоронна зона 13:44

У вересні цього року Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА для збереження лелеки чорного, жиле гніздо якого було виявлено в регіональному ландшафтному парку «Міжрічинський», створив охоронну зону для збереження біорізноманіття у лісах.

Свідки ДТП, відгукніться! 13:23

У рамках розслідування смертельної дорожньо-транспортної пригоди в м. Мена Корюківського району поліція розшукує свідків та очевидців події.

Поліцейські Чернігівщини пройшли навчання та готові допомагати колегам за принципом «Рівний – Рівному» 13:22

Турбота про ментальне здоров`я – запорука успішної діяльності та щасливого життя. Проте бувають ситуації, коли власних ресурсів недостатньо і ми потребуємо допомоги.

Погоджено виплати ще для 30 чернігівців за державною програмою

Погоджено виплати ще для 30 чернігівців за державною програмою "єВідновлення" 12:19

26 вересня на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради затверджено рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.

Як програму «Доступні ліки» наблизити до кожної громади – з головою НСЗУ на прессніданку в Чернігівській ОВА 12:04

У Чернігівській області цьогоріч виписано 300 тисяч електронних рецептів за державною програмою реімбурсації «Доступні ліки». За погашеними рецептами аптеки (наразі в області 310 аптек-учасниць) вже отримали понад 22 млн грн від Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини