Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 березня, 21:30:18

Найбільші суми податкового боргу у підприємств, які перебувають на різних стадіях банкрутства, ліквідації чи санації

03.04.2013   08:14

Якщо ще врахувати матеріальний стан боржників та першочерговість погашення боргів (спочатку сплачуються борги по заробітній платі, ПФУ, соціальних фондів), то розраховувати на значні надходження не доводиться.

Серед боржників є підприємства, які фактично існують лише на папері. Вони не здійснюють фінансово-господарську діяльність, не виробляють продукцію та не надають послуг; іноді навіть не перебувають за місцем знаходження. Як правило, ці підприємства створювалися з шахрайськими намірами для ухилення від оподаткування. Єдина можливість погашення їх податкового боргу – ліквідація таких підприємств, визнання боргу безнадійним та його списання.

Податкові зобо­в’язання або навіть борг можна розстрочити. У 2013 році міськими податківцями розстрочено 12,5 млн––– гривень податкових зобов’язань. Розстрочення дозволяє підприємствам поповнити обігові кошти, долати тимчасові фінансові труднощі та кризові явища в економіці. Надається воно переважно сумлінним платникам податків.

Є підприємства, котрі зловживають довірою податківців і щомісячно накопичують борги. До таких підприємств (це не стосується банкрутів) застосовуються заходи стягнення. Це накладення арештів на розрахункові рахунки, стягнення будь-яких грошових активів, опис майна у податкову заставу із забороною його відчуження, реалізація описаного майна, звернення стягнення на дебіторську заборгованість інших осіб перед підприємствами-боржниками, застосування повного або умовного адміністративного арешту активів боржника.

Заходи стягнення вживають як державна податкова, так і виконавча служби, якими виконуються судові рішення про стягнення податкового боргу.

На 1 квітня 2013 року у податкову заставу описано майна боржників на суму 43,2 млн.грн. Із рахунків боржників стягнуто 0,5 млн. грн.

На виконанні в органах державної виконавчої служби перебуває 204 накази суду про стягнення боргу на суму 29,2 млн.грн.

До зведеного бюджету стягнуто 8,2 мільйона гривень.


Лариса Сич, заступник начальника ДПІ у м. Чернігові ДПС

 

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 3 особи та 299 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 3 особи та 299 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 15:40

Упродовж минулого тижня з 23 по 30 березня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 192 чоловіки особового складу та 59 одиниць спеціальної техніки.

ДБР повідомило про підозру у службовій недбалості командиру взводу поліції і його екс-підлеглому

ДБР повідомило про підозру у службовій недбалості командиру взводу поліції і його екс-підлеглому 14:46

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань повідомили про підозру командиру взводу роти патрульної служби поліції особливого призначення "Чернігів" і екс-поліцейському цього взводу, яких підозрюють у службовій недбалості, в результаті якої постраждали 8 правоохоронців, повідомили в прес-службі ДБР.

Задоволено два позови про виплату державної допомоги дітям-сиротам із числа випускників

Задоволено два позови про виплату державної допомоги дітям-сиротам із числа випускників 14:01

Відтак, двоє випускників отримають відповідні виплати.

Поліція разом з військовою службою правопорядку патрулюють вулиці

Поліція разом з військовою службою правопорядку патрулюють вулиці 13:57

Спільні наряди несуть службу не тільки в Чернігові, а й у місцях дислокації військових гарнізонів на території області.

Владислав Атрошенко придбав апарат ШВЛ для міської лікарні, яка прийматиме хворих з коронавірусом

Владислав Атрошенко придбав апарат ШВЛ для міської лікарні, яка прийматиме хворих з коронавірусом 12:11

Протягом останніх днів для міської лікарні № 2, яка першою прийматиме можливих хворих на коронавірус, закупили п’ять нових апаратів штучної вентиляції легень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини