Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 вересня, 22:51:14

Найбільші суми податкового боргу у підприємств, які перебувають на різних стадіях банкрутства, ліквідації чи санації

03.04.2013   08:14

Якщо ще врахувати матеріальний стан боржників та першочерговість погашення боргів (спочатку сплачуються борги по заробітній платі, ПФУ, соціальних фондів), то розраховувати на значні надходження не доводиться.

Серед боржників є підприємства, які фактично існують лише на папері. Вони не здійснюють фінансово-господарську діяльність, не виробляють продукцію та не надають послуг; іноді навіть не перебувають за місцем знаходження. Як правило, ці підприємства створювалися з шахрайськими намірами для ухилення від оподаткування. Єдина можливість погашення їх податкового боргу – ліквідація таких підприємств, визнання боргу безнадійним та його списання.

Податкові зобо­в’язання або навіть борг можна розстрочити. У 2013 році міськими податківцями розстрочено 12,5 млн––– гривень податкових зобов’язань. Розстрочення дозволяє підприємствам поповнити обігові кошти, долати тимчасові фінансові труднощі та кризові явища в економіці. Надається воно переважно сумлінним платникам податків.

Є підприємства, котрі зловживають довірою податківців і щомісячно накопичують борги. До таких підприємств (це не стосується банкрутів) застосовуються заходи стягнення. Це накладення арештів на розрахункові рахунки, стягнення будь-яких грошових активів, опис майна у податкову заставу із забороною його відчуження, реалізація описаного майна, звернення стягнення на дебіторську заборгованість інших осіб перед підприємствами-боржниками, застосування повного або умовного адміністративного арешту активів боржника.

Заходи стягнення вживають як державна податкова, так і виконавча служби, якими виконуються судові рішення про стягнення податкового боргу.

На 1 квітня 2013 року у податкову заставу описано майна боржників на суму 43,2 млн.грн. Із рахунків боржників стягнуто 0,5 млн. грн.

На виконанні в органах державної виконавчої служби перебуває 204 накази суду про стягнення боргу на суму 29,2 млн.грн.

До зведеного бюджету стягнуто 8,2 мільйона гривень.


Лариса Сич, заступник начальника ДПІ у м. Чернігові ДПС

 

Останні новини Чернігівщини

Біля Бобровиці до 3 жовтня буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця

Біля Бобровиці до 3 жовтня буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця 18:10

У зв'язку з колійними роботами, з 08:00 28.09.2022 до 17:00 03.10.2022 буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця поблизу м. Бобровиця.

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт 14:15

«Кожен із нас зараз має робити все, що він може, тільки трішки більше!» – каже чернігівська волонтерка Марина Лисенко, яка організувала плетіння маскувальних сіток на фронт.

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва 14:11

Органами прокуратури забезпечено виконання рішення суду та повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва - комплекс будов та споруд районної лікарні в місті Прилуки Чернігівської області вартістю майже 400 тис. грн.

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко 14:08

Журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко залишилася у блокадному Чернігові, під обстрілами російської армії, щоб бути зі своєю громадою, інформувати людей про загрози, показувати Україні та світові, що відбувається.

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди 14:05

Обласною прокуратурою забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом одержання неправомірної вигоди державним інспектором контролюючого органу (ч. 1 ст. 368 КК України).