Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 березня, 07:58:59

Жителі Чернігова звернулися до Миколи Азарова з проханням розслідувати масові вбивства собак у місті

02.04.2013   11:55Агенцiя

Мешканці Чернігова вкрай занепокоєні ситуацією, яка склалася у місті з жорстокими масовими вбивствами безпритульних тварин.

sobaki

sobaki

В зв’язку з цим активісти та небайдужі чернігівці звернулися до прем’єр-міністра Миколи Азарова в соціальній мережі Фейсбук.

"Починаючи з липня 2012 року у Чернігові постійно труять безпритульних тварин. Ця діяльність носить організований та системний характер, собак труять по районах. Вбивці почали з центру міста, за півтора місяця у центрі зникло близька 30 собак. Потім отруєння почалися у районах поблизу центру міста та на теперішній час собак потруїли майже в усіх районах міста, бажаємо наголосити, що отруєні собаки були неагресивні, стерилізовані та щеплені за рахунок громадських організацій, які за власні кошти та за кошти небайдужих громадян на теперішній час вже стерилізували кілька сотень собак у місті. Отруєні собаки не створювали небезпеки для жителів міста та були довірливі до людей. Добрі улюблені собаки помирали довго і жахливо, у тварин плавилися внутрішні органи, випадали очі - все це відбувалося на очах у дітей та пенсіонерів, яким вони є найкращими друзями. Ми не бажаємо, щоб від перенесеного стресу плакали наші діти і викликали "швидкі" нашим літнім батькам", - говориться у зверненні.

Отруєння собак суперечить нормам чинного законодавства України, моральним засадам суспільства, також є небезпечними для оточуючих, наприклад, дітей та малозабезпечених людей, які можуть стати жертвами отруєння у випадку підбирання отруєних шматків їжі. Чернігівці переконані, що особи, які труять собак, є небезпечні і мають понести відповідальність.

Так, ст. 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлює відповідальність за жорстоке поводження з тваринами, їх мордування або вчинення інших дій, що призвели до їх мучення, каліцтва чи загибелі.

Ст. 299 Кримінального кодексу України визнає злочином знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, зокрема і ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього.

Жителі нашого міста постійно пишуть заяви у міліцію про вбивства тварин та порушення законодавства, але досі ще жодна справа не порушена, усі наші громадяни отримують відписку від органів МВС, що в порушенні кримінальної справи за ст. 299 КК України (жорстоке поводження з тваринами) відмовити на підставі ст. 6 п. 2 КПК України(відсутність складу злочину), та що при перевірці встановити осіб які причетні до зникнення та отруєння тварин неможливо. Також зоозахистні громадські організації зверталися з цього приводу в прокуратуру та до меру міста, але це результатів не дало.

Серед вимог захисників безпритульних тварин наступне: "Ми вимагаємо провести розслідування масового жорстокого вбивства безпритульних тварин, яке триває на вулицях нашого міста та покарання замовників та виконавців цих вбивств згідно Ст. 299 Кримінального кодексу України(злочином знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів) та, ст. 89 Кодексу України (відповідальність за жорстоке поводження з тваринами, їх мордування або вчинення інших дій, що призвели до їх мучення, каліцтва чи загибелі)".

Останні новини Чернігівщини

Прес-брифінг "Діалог для трансформації конфліктів в громадах". ВІДЕО 17:03

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво Новобілоуської ОТГ розкажуть про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині 16:58

Поліція Чернігівської області разом з рятувальниками, медиками та органами місцевого самоврядування забезпечуватиме режим карантину в селі Комарівка Борзнянського району.

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС 12:30

Ухвалили низку важливих рішень, зокрема:

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини