Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 21:08:21

48 га земель дослідного господарства відчужили незаконно

20.03.2013   12:01Агенцiя

ДП "Дослідне господарство "Іванівка" Національної академії аграрних наук України зазнало збитків на суму 770 тис. грн через незаконне відчуження земель.

Це встановила ревізія окремих питань фінансово-господарської діяльності державного підприємства за 2010 - 2012 роки, проведена Державною фінансовою інспекцією в Чернігівській області.

Фінансові інспектори встановили, що земельна ділянка загальною площею 48 га, розташована на території Миколаївської сільради (Борзнянський район), була вилучена з ДП "Дослідне господарство "Іванівка"  і передана сільській раді, а згодом - фізичним особам для ведення особистого селянського господарства та випасання великої рогатої худоби.

Підставами для такого "акту милосердя" стало клопотання Чернігівського інституту агропромислового виробництва УААН і Постанова Президії УААН "Про вилучення землі з землекористування ДП "ДГ "Іванівка".

Спеціалісти фінінспекції нагадали керівництву дослідного господарства, що  згідно з законом України "Про розмежування земель державної і комунальної власності" землі, надані в постійне користування науковим установам, державним підприємствам, дослідним господарствам та іншим організаціям НААН України, відносяться до земель державної власності. Крім того, Земельний Кодекс України передбачає, що земельні ділянки, які використовуються для забезпечення діяльності державних галузевих академій наук, не можуть передаватися в комунальну та приватну власність.

Таким чином, відчуження 48 га сільгоспугідь в цьому випадку було неправомірним. І наразі керівництво ДП "ДГ "Іванівка" має усунути виявлене порушення. Благо, що люди ще не встигли приватизувати одержані ділянки.

Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Борзнянського району.


Прес-служба Держфінінспекції в Чернігівській області
 

Останні новини Чернігівщини

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19 15:33

Протягом минулої доби зафіксовано 1 випадок COVID-19 у Прилуках та 2 у Чернігові.

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів 13:04

У Чернігові проходила традиційна планова вакцинація тварин проти сказу. Спеціалісти міської державної лікарні ветеринарної медицини працювали на виїзді у 14 різних мікрорайонах міста.

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце 12:36

У 2019 р. від стаціонарних джерел забруднення підприємств області в повітряний басейн надійшло 27,5 тис.т забруднюючих речовин, що на 8% менше, ніж у 2018 р.

У Чернігові запрацює велопатруль

У Чернігові запрацює велопатруль 12:27

1 червня о 10 годині в сквері імені Богдана Хмельницького стартуватиме велопатруль.

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно 12:07

Ні для кого не секрет, що більше 90% адміністративних, житлових та інших приміщень, які нині активно експлуатуються в Україні, побудовані здебільшого до 1991 р. З віком їх утримання та опалення стає дедалі дорожчим, епізодичні заходи зі встановлення нових вікон, т. зв. клаптикового утеплення не завжди дають бажаний ефект, а інколи й взагалі погіршують ситуацію. Отже, в чому полягають правильне утеплення та грамотна економія?

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини