Ушнянці висловили невдоволення роботою комунального підприємства
Попри холоднечу в клубі, на схід села прийшло чимало ушнянців. На загальних зборах жителів Ушнянської територіальної громади говорили про необхідність продовження газифікації, удосконалення роботи сільського комунального підприємства, ремонту дороги на відрізку Ушня – Осьмаки…

З миру по нитці
В Ушні нема сільгоспформування. Землі тут орендують сільгоспкооператив “Авангард”, ТОВ “Агроресурс-2006”, Менське племпідприємство та фермерське господарство “Бутенко”.
Щороку зменшується кількість жителів. Зараз в Ушні у 267 будинках проживають 442 людини, а в невеличкій Дібровці – усього 28 людей, які не тримають жодної корови.
Здаючи свої земельні наділи, ушнянці мають дещицю за їх оренду. Місцевий підприємець Микола Просяник та депутат обласної ради Олексій Бутенко підтримують школу і пенсіонерів.
Звітуючи за виконану торік роботу, сільський голова Тетяна Єрмоленко зазначила, що відновлено автобусний маршрут Чернігів – Ушня і щочетверга із села можна доїхати до районного центру. Ще сільська рада взяла під свою опіку ритуальні послуги, оскільки ними свого часу займалося сільгосппідприємство.
Ушня має клуб, бібліотеку, школу, пошту, ФАП – усі ці установи працюють у звичному режимі. У школі 34 учнів навчають і обслуговують 20 її працівників. Дах клубу потребує ремонту.
Нема у селі пожежно-сторожової охорони, влітку, правда, у разі потреби працюють місцеві добровольці.
Сільський голова подякувала громаді за розуміння і турботу про рідне село і закликала усіх небайдужих залучатися до цієї роботи і нинішнього року.
“Бичачі” пристрасті
У розпорядженні сільського комунгоспу є трактор, косарка, млин і був племінний бичок. Худобину продали і купили нового двигуна у млин. Комунальне підприємство, як зазначив його директор Микола Зеленський, спрацювало збитково – понад три тисячі гривень є боргу.
До сільського голови ледь не щодня надходили і продовжують надходити скарги на роботу комунгоспу. І на зборах люди вихлюпнули свої емоції:
– Не треба нам комунгосп! Де бичок?
– Розпродати усе майно і закрити його!
– Ні, на вторговані за техніку гроші купити бичка! Або давайте придбаємо його у складчину!
Пристрасті вирували не одну хвилину. Загасити їх вдалося фермеру Олексію Бутенку, який запропонував купити племінного бичка у його господарстві або взяти в оренду. Олексій Іванович поставив одну-єдину умову, якщо худобину орендуватимуть – нехай її утримує і доглядає один господар. До речі, жителі села утримують 113 корів, діють три пункти заготівлі молока.
Ушнянцям не байдуже, як орендарі обробляють їх земельні наділи. Пасовища у селі не розпайовані, бо знаходяться за його межами, паї на ріллю визначені на карті, а сіножаті виділені в натурі. Селяни не хочуть бачити не запораних і забур’янілих полів.
На загальних зборах в Ушні були присутні і виступили: голова районної ради Володимир Невжинський, депутат обласної ради Олексій Бутенко, помічник-консультант народного депутата України Олега Ляшка Василь Волошко, заступник начальника управління агропромислового розвитку РДА Григорій Слобода, депутат районної ради Василь Єрмоленко.
http://nslovo.com/blog/ushnyantsi-vyslovyly-nevdovolennya-robotoyu-komunalnoho-pidpryjemstva
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).