Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 червня, 15:09:44

Взаємна відповідальність за долю держави

26.02.2013   08:05Агенцiя

Сьогодення постійно змушує суспільство вчитися взаємній відповідальності за долю держави, чесній сплаті за рахунками, відвертому діалогу. Інакше успіхи податківців у виконанні та перевиконанні планових показників можна вважати звичайною статистикою.

З початку року до Державного бюджету податківцями Чернігова зібрано  78,6 млн.грн., місцевий бюджет отримав  - 81,2 млн.грн.

Для забезпечення надходжень до бюджетів необхідно посилити роботу з ліквідації існуючих схем мінімізації  податків та усунути підґрунтя для їх поновлення і трансформації. Потребує активізації погашення податкового боргу, забезпечення сплати до бюджету донарахованих за результатами контрольно - перевірочної роботи коштів.

Резерви зосереджені у розширенні бази оподаткування, анулюванні реєстрації для "мінімізаторів" та "тінізаторів", непідтверджених податкових кредитів, безнадійної заборгованості, аналізі правомочності включення до валових витрат збитків та наведення ладу у сфері страхування.

Податківці міста викривають злочини, пов'язані з функціонуванням так званих "податкових ям" - фіктивних фірм, за участю яких підприємства завищують витратну частину і, відповідно, не платять або сплачують мізерні суми податків до бюджету при мільйонних оборотах.

Також виявляються особи, зареєстровані одночасно директорами (засновниками) декількох підприємств, що декларують великі обороти і мають значні розбіжності між податковими зобов'язаннями і податковим кредитом. Після здійснення протиправних дій, пов'язаних з уникненням від оподаткування у великих розмірах, зазначені платники прагнуть ліквідуватися або визнатися банкрутами без погашення податкового боргу.

Оперативне реагування податкової і порушення кримінальних справ по низці підприємств спровокувало зростання кількості підприємств, які ліквідуються у результаті, як правило, банкрутства. За 2012 р. та січень 2013 р.  вже ліквідовано 109 підприємств, за процедурою банкрутства, списано боргу на суму 65,1 млн.грн.
Небажаючи виконувати перед державою у повному обсязі зобов'язання по сплаті до бюджету податків і зборів, нечисті на руку підприємці вишукують усе більш витончені методи фальсифікації податкової звітності.

Прагнення до взаємодії з платниками на засадах партнерства, без перебільшення, відіграє вирішальну роль. Адже за відсутності порозуміння немає перспектив як у роботі над подальшою модернізацією податкової служби, так і розвитку підприємництва в Україні.


Олександр Марухленко, перший заступник начальника ДПІ у м. Чернігові ДПС
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині СБУ викрила поплічника окупантів, який у соцмережах виправдовував збройну агресію рф

На Чернігівщині СБУ викрила поплічника окупантів, який у соцмережах виправдовував збройну агресію рф 13:18

Співробітники Служби безпеки України викрили мешканця одного з прикордонних населених пунктів Чернігівщини, який у соцмережах виправдовував збройну агресію рф.

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 27 червня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 27 червня 13:03

У Чернігівській області 27 червня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

Перше засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Ніжинської територіальної громади

Перше засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Ніжинської територіальної громади 12:35

27 червня відбулося засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Ніжинської територіальної громади.

Спеціальна економічна зона для Чернігівщини: законопроєкт писатимуть спільно з бізнесом

Спеціальна економічна зона для Чернігівщини: законопроєкт писатимуть спільно з бізнесом 12:23

На Чернігівщині працюватиме спеціальна робоча група з економічного відновлення області.

За добу на Чернігівщині виявлено 372 вибухонебезпечні предмети — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 28 червня

За добу на Чернігівщині виявлено 372 вибухонебезпечні предмети — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 28 червня 11:51

За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 15 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 372 такі предмети.