Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 червня, 00:50:06

Екологи закликають до збереження унікальної природи древнього Чернігова

22.02.2013   08:08Агенцiя

Чернігів - мальовниче місто з багатою історією та неповторним природним потенціалом. Його переваги - це і розташування на березі Десни, і наявність перлини і "зелених легень" міста - лісового урочища "Ялівщина" та великої кількості інших природно-заповідних об'єктів. До речі, не дуже багато на теренах держави міст, які б мали свій міський ліс.

В результаті послідовної державної політики щодо збільшення природно-заповідного фонду (ПЗФ), Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області вважає за пріоритетний реалізацію цього напрямку в своїй діяльності. За останні 10 років площа ПЗФ області збільшилась майже у 2 рази (більше ніж на 150 тис.га).

Серед територій та об'єктів природно-заповідного фонду міста Чернігова можна назвати лісовий заказник "Ялівщина". В 2012 році органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, зусиллями громадськості вирішено збільшити природоохоронний статус урочища "Ялівщина" на регіональний ландшафтний парк.

Велика кількість у місті ботанічних пам'яток природи - багатовікові дуби та їх групи. Вік таких дерев від 200 до 400 років! Розташовані вони по вулицях міста - Толстого, Воїнів Інтернаціоналістів, Коцюбинського, Пушкіна, Шевченка, Куйбишева (територія обласної стоматполіклініки), в парках "Міський сад" та ім. Коцюбинського, в урочищах "Святе" та "Маліїв рів". Є старовинна ялинова алея з 23-х дерев віком понад 100 років, розташована по вул. Шевченка.

Гідрологічні пам'ятки природи Чернігова - старовинне мальовниче озеро Глушець на лівому березі р. Десни, площею 40 га та озеро Магістратське, оточене листяним лісопарком з віком насаджень понад 30 років.

Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва - "Болдина гора". Старовинний парк на високому гористому березі р. Десни, заснований на базі старовинних пралісів та древніх курганів IX та X століть. Серед деревних порід - дуб звичайний, сосна звичайна, клен гостролистий, клен польовий, ряд інтродуцентів (туя західна, кизильник).

"Міський сад", розташований по вул. Шевченка. Старовинний парк, який охоплює частину тераси та заплави р. Десна, з багатовіковими деревами та рядом декоративних насаджень. Парк був закладений у XVIII ст. на базі природного лісу. Серед видів, занесених до Червоної книги, можна зустріти коручку чемерниковидну та сальвінію плаваючу.

Заповідне урочище "Святе", площею 44 га. Старовинне мальовниче лісове урочище на краю борової тераси р. Десна зі старими ділянками сосни звичайної, дуба звичайного з видами різнотрав'я, є окремі багатовікові дерева. На піщаних ділянках формуються угруповання соснового лісу. Озеро "Святе" має визначне історичне значення як місце хрещення жителів м. Чернігова. І ще багато інших природно-заповідних об'єктів та територій міста.

На жаль, бувають випадки, що ми - жителі міста та його численні гості, дуже мало приділяємо уваги таким шанованим у всьому світі унікальним природним ландшафтам! Давайте загальними зусиллями поважати та зберігати унікальні дарунки навколишнього середовища для себе та прийдешніх поколінь.


Наталія Радченко

Останні новини Чернігівщини

РФ

РФ "анонсувала" нові удари по Бахмуту, Чернігову та інших містах: куди може "прилетіти" 21:59

Міноборони країни-агресора заявляє, що на території лікарень в українських містах нібито розміщені "вогневі позиції".

Новгород-Сіверські поліцейські виявили схрон з боєприпасами

Новгород-Сіверські поліцейські виявили схрон з боєприпасами 21:43

Поліцейські Новгород-Сіверського району із залученням кінологічної служби та вибухотехніків виявили в лісі схрон військових рф.

Куратор проекту «Спортсмени для України»: «Хочемо допомогти зруйнованому Чернігівському біатлонному центру»

Куратор проекту «Спортсмени для України»: «Хочемо допомогти зруйнованому Чернігівському біатлонному центру» 21:33

Куратор проекту «Спортсмени для України» Маркус Кехт розповів про допомогу біатлонному центру в Чернігові.

Білоруських партизанів з Гомельської області можуть розстріляти

Білоруських партизанів з Гомельської області можуть розстріляти 21:25

Для направлення до суду передано кримінальну справу стосовно трьох «рейкових партизанів» зі Світлогорська (Гомельська область, Білорусь).

750 гарячих обідів щодня: у Чернігові ресторатори годують людей, у яких зруйноване житло

750 гарячих обідів щодня: у Чернігові ресторатори годують людей, у яких зруйноване житло 21:11

750 порцій гарячих обідів щодня. У Чернігові ресторатори годують людей, які втратили своє житло або воно постраждало після обстрілів російськими військами.