Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 липня, 09:10:05

Шахраї грають на батьківських почуттях, тож не попадайте у їх тенета

09.02.2013   09:22

Надвечір 57-річну жительку Чернігова потривожив телефонний дзвінок. Незнайомий чоловічий голос повідомив, що її сина затримали співробітники міліції, оскільки той потрапив у «некрасиву історію», а зараз якраз вирішується питання про його подальшу долю. «Але не все так погано, - запевнив невідомий добродій - ситуацію можна виправити». Чоловік продовжував, мовляв, для «позитивного вирішення питання» міліціонерам потрібно віддати 5000 гривень.

Гроші потрібно перерахувати на вказаний банківський рахунок, після чого її сина одразу відпустять.

Налякана мати, почувши невтішну новину про сина, зібрала гроші і почала слухняно виконувати поради «посередника», навіть не подумавши перевірити інформацію, не передзвонила синові. Через дві години той сам обізвався живий і здоровий.... Тільки тоді мати зрозуміла, якої помилки припустилася.

Про такі випадки телефонного шахрайства в області міліція через ЗМІ регулярно повідомляє та попереджає громадян. Лише минулого року в регіональних ЗМІ вийшло 45 профілактичних матеріалів подібної тематики:  14 - на телебаченні, 12 - в обласній пресі, 19 - на офіційному сайті УМВС та стільки ж на обласному радіо. Крім цього, застережні матеріали на цю тему неодноразово друкувалися у кожній з місцевих газет у районах Чернігівщини. Та громадяни все одно потрапляють на гачок шахраїв.

 У зв'язку з цим - кілька корисних порад для громадян як не стати жертвою «телефонних шахраїв»:

- по-перше, спробуйте негайно перевірити отриману інформацію. Передзвоніть тому, хто «потребує негайної допомоги» або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити чи спростувати сказане;

- по-друге, запитайте невідомого про щось особисте, наприклад, в яке місто він телефонує, чи як звати того, хто «потребує допомоги», скільки йому років тощо. Швидше за все, аферисти працюють навмання і так швидко не зорієнтуються. Просто кладуть слухавку.

Якщо скажуть, що телефонують з міліції - передзвоніть у вказаний відділок і перевірте інформацію. Так само і з лікарнями чи іншими закладами. Це займе лічені хвилини, але збереже ваші кошти і нерви.

Як правило, такі телефонні шахраї «працюють» серед ночі, коли важко зорієнтуватися та логічно мислити, тим більше, отримавши таку негативну інформацію. І все-таки - спробуйте заспокоїтися, зосередитися і діяти виважено.

Якщо Ви або ваші знайомі все ж потрапили в подібну ситуацію, і незнайомі люди, представляючись міліціонерами, вимагають у вас гроші за вирішення якихось питань, негайно телефонуйте в міліцію. Цим ви або убезпечите себе від шахраїв, або, в разі підтвердження інформації, що особи дійсно є працівниками міліції, допоможете очистити ряди правоохоронців від випадкових людей. Телефон довіри УМВС України в Чернігівській області - 619-102.

Останні новини Чернігівщини

У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02

На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.

Поліція затримала причетного до підпалу автомобіля у Ніжинському районі 08:32

Вночі 30 червня до поліції надійшло повідомлення про загоряння автомобіля в місті Борзна Ніжинського району.

Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27

У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини