Працівники Чернігівської міліції рятували рибні багатства краю від задухи
Працівники лінійного відділення міліції в річковому порту «Чернігів» довели, що сприймають порятунок водних живих ресурсів від різних небезпечних факторів не тільки як службовий обов'язок, а й як власне покликання.

Спільно з працівниками Чернігіврибоохорони правоохоронці взяли активну участь у заходах, спрямованих на аерацію (тобто збагачення повітрям) вкритих товстим шаром криги водойм Чернігівщини.
Умови зимового льодоставу - завжди тяжка пора для риб та інших водних організмів. Внаслідок утворення товстого шару криги припиняється надходження у воду кисню з повітря, а той, що був розчинений у воді, зв'язується з органічними речовинами, які розкладаються на дні водойм. Ці фактори спричиняють поступове зниження вмісту розчиненого у воді кисню до критичної межі, яку фахівці визначають на рівні 3 мг/л. У водоймах розвивається явище задухи, яке змушує рибу залишати зимувальні ями в пошуках багатих на кисень джерел та приток.
Найбільше від задухи потерпають мальки, а також риби хижих порід. Порятунок водних живих ресурсів у цих умовах можливий тільки один: негайне вжиття заходів щодо насичення води киснем, тобто здійснення її механічної аерації.
Як зазначив начальник сектору зв'язків з громадськістю УМВС в області Сергій Бриль: «До цієї діяльності активно взялися працівники річкової міліції з Чернігова, а також рибоохоронного відомства - саме ті люди, хто у теплу пору року рятує рибні багатства Придеснянського краю від зловмисних намірів браконьєрів, піднялися взимку на захист водних біоресурсів від задухи».
Вони вийшли на кригу озера Глушець з бензопилками та іншими інструментами для прорубування ополонок розміром 1х1 метр кожна. Цих отворів, згідно з нормами здійснення механічної аерації, повинно бути чимало: їхня загальна площа має становити не менш ніж 10% площі водойми.
Двох годин вистачило добровільним рятувальникам рибних багатств, аби забезпечити належне надходження кисню до води озера Глушець - прорубати численні ополонки та накрити їх очеретом. Втім, після цього учасники заходу перемістилися разом з інструментарієм на іншу водойму, аби повторити свої дії. І так їм доведеться вчинити ще не один раз чи навіть десяток разів: Чернігівщина - край озерний.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.