Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 15 липня, 03:31:25

Працівники Чернігівської міліції рятували рибні багатства краю від задухи

08.02.2013   14:18

Працівники лінійного відділення міліції в річковому порту «Чернігів» довели, що сприймають порятунок водних живих ресурсів від різних небезпечних факторів не тільки як службовий обов'язок, а й як власне покликання.

Спільно з працівниками Чернігіврибоохорони правоохоронці взяли активну участь у заходах, спрямованих на аерацію (тобто збагачення повітрям) вкритих товстим шаром криги водойм Чернігівщини.
Умови зимового льодоставу - завжди тяжка пора для риб та інших водних організмів. Внаслідок утворення товстого шару криги припиняється надходження у воду кисню з повітря, а той, що був розчинений у воді, зв'язується з органічними речовинами, які розкладаються на дні водойм. Ці фактори спричиняють поступове зниження вмісту розчиненого у воді кисню до критичної межі, яку фахівці визначають на рівні 3 мг/л. У водоймах розвивається явище задухи, яке змушує рибу залишати зимувальні ями в пошуках багатих на кисень джерел та приток.

Найбільше від задухи потерпають мальки, а також риби хижих порід. Порятунок водних живих ресурсів у цих умовах можливий тільки один: негайне вжиття заходів щодо насичення води киснем, тобто здійснення її механічної аерації.

 Як зазначив начальник сектору зв'язків з громадськістю УМВС в області Сергій Бриль: «До цієї діяльності активно взялися працівники річкової міліції з Чернігова, а також рибоохоронного відомства - саме ті люди, хто у теплу пору року рятує рибні багатства Придеснянського краю від зловмисних намірів браконьєрів, піднялися взимку на захист водних біоресурсів від задухи».

 Вони вийшли на кригу озера Глушець з бензопилками та іншими інструментами для прорубування ополонок розміром 1х1 метр кожна. Цих отворів, згідно з нормами здійснення механічної аерації, повинно бути чимало: їхня загальна площа має становити не менш ніж 10% площі водойми.

 Двох годин вистачило добровільним рятувальникам рибних багатств, аби забезпечити належне надходження кисню до води озера Глушець - прорубати численні ополонки та накрити їх очеретом. Втім, після цього учасники заходу перемістилися разом з інструментарієм на іншу водойму, аби повторити свої дії. І так їм доведеться вчинити ще не один раз чи навіть десяток разів: Чернігівщина - край озерний.

Останні новини Чернігівщини

Консультанти громад Чернігівщини з ментального здоров’я в межах Дня спільнодії ознайомилися з провідними надавачами послуг в сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населення 17:32

В обласній лікарні цього року запрацювало реабілітаційне відділення «RECOVERY». Тут відновлюються поранені військові. Облаштоване – коштом БО «Фонд Віктора Пінчука – Соціальна Ініціатива».

7 медалей здобули юні спортсмени на чемпіонаті України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное 16:48

З 09 до 13 липня в Умані відбувся Командний чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное.

За втручання прокуратури у державну власність повернуто захисну споруду 16:22

За втручання органів прокуратури забезпечено виконання рішення суду щодо повернення до державної власності приміщення протирадіаційного укриття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини