Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 13 серпня, 13:54:19

Стартувало навчання для громад у Школі Безбар’єрних Маршрутів

15.05.2026   09:30Агенцiя

За ініціативи Мінрозвитку стартував новий навчальний цикл Школи Безбар’єрних Маршрутів 2026, який реалізує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Японії.

Участь у відкритті нового навчального циклу взяла перша заступниця міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська. Школа вже вдруге об’єднує команди громад для створення власних проєктів доступних маршрутів, що поєднають ключові громадські простори та об’єкти.

    «Школа Безбар’єрних Маршрутів – це про конкретні рішення в громадах. Минулорічні учасники не просто пройшли навчання – вони почали змінювати підхід до безбар’єрності, мислити не окремими об’єктами, а повноцінними маршрутами, якими люди користуються щодня. Сьогодні ми масштабуємо цей підхід: 22 нові громади працюватимуть над маршрутами, які мають зробити міський простір справді доступним – від дому до лікарні, ЦНАПу, транспорту чи іншої важливої локації. Це вже питання не лише інфраструктури, а можливості всіх людей повноцінно жити, працювати та бути частиною громади», – зазначила заступниця міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська.

Цьогоріч заявки на участь у Школі подали 139 громад з усієї країни. За результатами відбору до навчання долучилися 22 команди з громад Дніпропетровської, Миколаївської, Сумської, Полтавської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Хмельницької, Рівненської, Волинської, Чернігівської, Кіровоградської та Одеської областей. 

    «Безбар’єрність – це про те, наскільки якісно людина може жити у своїй громаді: вільно пересуватися в громадських місцях, відвідувати заклади та отримувати послуги. Розвиток компетенцій фахівців та фахівчинь  у громадах є надзвичайно важливим – саме вони приймаютьухвалюють рішення, які визначають щоденний досвід людей», –  сказав Христофорос Політіс, заступник Постійного представника ПРООН в Україні

Протягом трьох місяців команди працюватимуть над розробкою власних безбар’єрних маршрутів, а наприкінці навчання презентують готові проєкти.

    «Японія залишається відданою підтримці відновлення України у спосіб, що є справді доступним для ветеранів, людей з інвалідністю, людей старшого віку та родин із дітьми. Для нас безбар’єрність — це не лише про інфраструктуру, а насамперед про людську гідність, незалежність та рівні можливості для повноцінної участі в житті громади. Разом із ПРООН та нашими українськими партнерами ми інвестуємо у знання та навички фахівців, які формують середовище, зручне та доступне для кожного», – підкреслив Хіротака Кавакамі, перший секретар відділу економіки та економічного співробітництва Посольства Японії в Україні.

Водночас громади, які брали участь у Школі минулого року, переходять до практичної реалізації своїх рішень. У 2025 році навчальна програма об’єднала понад 60 учасників із 15 пілотних громад, які розробили 15 проєктів безбар’єрних маршрутів. У перспективі саме ці рішення мають стати практичними орієнтирами та прикладами для інших громад України.

    «Громади без бар’єрів — це громади, у яких доступність стає частиною щоденних рішень і планування для всіх мешканців. Саме на рівні громади безбар’єрність з бачення перетворюється на практику. Особливо цінно, що команди не обмежуються навчанням. Вони одразу працюють над реальними маршрутами доступності — просторами, які змінюють повсякденний досвід людей: шлях до лікарні, школи, зупинки, роботи чи сервісів», - зазначила Тетяна Ломакіна Радниця-уповноважена Президента України з питань безбарʼєрності.

Ініціатива реалізується ПРООН в Україні за фінансової підтримки Уряду Японії у співпраці з Міністерством розвитку громад та територій України в межах флагманського проєкту «Рух без бар’єрів», створеної в рамках ініціативи Першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів».

Міністерство розвитку громад та територій України,
фото: Андрій Крепких / ПРООН в Україні
 

Останні новини Чернігівщини

Психосоціальна підтримка для кожного: на Чернігівщині запрацюють дві мультидисциплінарні мобільні бригади 13:51

У Чернігові та Городнянській громаді планують сформувати дві мультидисциплінарні мобільні бригади, у складі яких будуть соціальні працівники, психологи, кейс-менеджери, асистенти.

Поліція Чернігівщини викрила посадовця комунального господарства, зловживання службовим становищем якого спричинило збитки державі на майже 700 тисяч гривень 13:29

Слідчі Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської окружної прокуратури за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань завершили досудове розслідування та склали обвинувальний акт відносно заступника начальника відділу комунального господарства управління житлового-комунального господарства, зловживання службовим становищем якого під час будівництва централізованої каналізації на вулицях Чернігова призвело до завдання збитків державі на понад 700 тисяч гривень.

Туризм Чернігівщини: підсумки І півріччя 2026 року 12:51

Чернігівщина – прифронтова область, яка щодня потерпає від ворожих обстрілів. Російські атаки завдають шкоди не лише житловій та критичній інфраструктурі, а й туристичним об'єктам і пам'яткам культурної спадщини.

росіяни продовжують тероризувати мирне населення Чернігівщини: постраждала дитина 12:19

Ворог щодня атакує Чернігівську область безпілотниками. Вчора ввечері у м. Городня Чернігівського району росіяни поцілили БпЛА по приватному домогосподарству – 10-річна дівчинка отримала легку реакцію на стрес та садна, без госпіталізації.

У Прилуцькій гімназії № 2 будують протирадіаційне укриття 11:47

У Прилуцькій гімназії № 2 розпочали будівництво протирадіаційного укриття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини