Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 8 січня, 21:45:08

Хотів отримати «грошову допомогу», натомість втратив понад 92 тисячі гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

07.01.2026   13:15Агенцiя

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

До поліції звернувся 62-річний містянин із повідомленням про те, що з його банківського рахунку зникло понад 92 тисячі гривень. Чоловік розповів поліцейським, що в спільній групі в месенджері він побачив оголошення про отримання грошової допомоги в розмірі 5600 гривень та зацікавився ним.

Для отримання коштів чоловік перейшов за посиланням, ввів свої персональні дані та номер мобільного телефону. Після цього потерпілому надійшов дзвінок ніби-то з банку в вимогою ввести певні цифри «для зарахування грошей». Заявник виконав ці вказівки. Через деякий час потерпілий виявив, що з його банківського рахунку зникло понад 92 тисячі гривень. 

Зрозумівши, що його ошукали, чоловік звернувся по допомогу до правоохоронців.

Нині поліція розшукує причетних до шахрайства у рамках кримінального провадження, відкритого за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Поліція наполегливо рекомендує: якщо вам пропонують «натиснути, щоб отримати грошову допомогу», або «заповнити заявку на виплати від ООН за 10 хвилин» - ігноруйте такі вказівки та не переходьте за посиланнями! Так діють шахраї! Будь-яка соціальна допомога не оформлюється в соцмережах, для цього слід звернутися до державної установи, ЦНАПу.

Відділ комунікації поліції Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Поліція працює на місці ДТП у Ніжинському районі 10:40

Сьогодні ввечері до поліції надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, що сталася на автодорозі поблизу села Лихачів Ніжинського району.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:37

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 11 осіб постраждали.

8 січня: цей день в Україні і світі

8 січня: цей день в Україні і світі 08:31

День 1415 Російська агресія - Day 1415 Russian aggression

Увага! Погіршення погодних умов!

Увага! Погіршення погодних умов! 18:25

Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області попереджає водіїв про значне погіршення погодних умов 7-11 січня 2026 року, що вплине на обстановку на дорогах.

Чернігівський онкоцентр отримав гуманітарну допомогу від міжнародних партнерів 17:19

Засоби гігієни, дезінфекційні та лікарські засоби, а також медичні витратні матеріали передали сьогодні Чернігівському медичному центру сучасної онкології представники Благодійного фонду «Help-Ua». Таку гуманітарну допомогу заклад отримує не вперше.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини