Міська рада просить мешканців Чернігова перевірити готовність генераторів
У зв’язку з посиленням ударів російської федерації по об’єктах енергетичної інфраструктури, що мають на меті залишити населення без електропостачання, міська влада звертається до мешканців багатоквартирних будинків Чернігова з проханням підготувати до використання генератори, отримані раніше від ЖЕКів.
Це важливо, оскільки відновлювальні роботи після пошкоджень можуть тривати не одну добу.
Протягом 2022 року коштом бюджету Чернігівської міської територіальної громади було закуплено та передано старшим багатоквартирних будинків сотні генераторів. Їхнє призначення — забезпечити можливість мешканцям у разі тривалих відключень електроенергії заряджати мобільні телефони та інші малогабаритні пристрої у дворах своїх будинків.
Генератори були передані під відповідальність старших будинків, які у разі необхідності здійснюють їх обслуговування та ввімкнення.
Загалом, за заявами мешканців, майже 750 генераторів були розподілені між будинками, які обслуговують комунальні ЖЕКи, приватні управителі та ОСББ:
168 генераторів — для будинків, які обслуговує КП «ЖЕК-10»;
138 генераторів — для будинків КП «Деснянське»;
237 генераторів — для будинків КП «Новозаводське» (включно з переданими ОСББ);
104 генератора — для будинків КП «ЖЕК-13»;
101 генератор — для будинків об’єднань житлово-будівельних кооперативів.
Нагадаємо, що у 2022 році, після завершення активних бойових дій на території області, виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022–2023 роки із відповідним фінансуванням із міського бюджету.
Досвід 2022 року продемонстрував, що серед найкритичніших проблем для населення була відсутність електропостачання, спричинена руйнуванням енергетичної інфраструктури внаслідок обстрілів російських військ. Враховуючи цей досвід, місто забезпечило житловий фонд генераторами, щоб у разі надзвичайних ситуацій мешканці могли задовольняти базові побутові потреби — заряджати телефони, підігрівати воду та підтримувати зв’язок.
Крім того, протягом 2022–2023 років за кошти міського бюджету було придбано та передано комунальним підприємствам для розподілу між багатоквартирними будинками біотуалети, ємності для води, лавки, аптечки, вогнегасники та інші необхідні засоби.


Пресслужба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
«Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває» 09:45
20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.
Відверта розмова про війну і незламність: корюківські школярі зустрілися з ветераном 09:39
До учнів 8 класу Корюківського ліцею №2 завітали поліцейські разом із ветераном російсько-української війни, помічником начальника Корюківського районного відділу поліції з питань ветеранської політики Євгенієм Мотчаним.
Реєстрація пасіки та захист бджіл від отруєння: що треба знати пасічникам-підприємцям Чернігівщини 09:35
Сьогодні в межах роботи регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу», відбулася онлайн-зустріч, присвячена сфері бджільництва. Зокрема, йшлося про необхідність та переваги реєстрації пасіки та захист бджіл від отруєння.
20 лютого: цей день в Україні і світі 08:30
День 1458 Російська агресія - Day 1458 Russian aggression
ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень 12:01
Захист державного майна та природних ресурсів є одним із пріоритетів роботи Державного бюро розслідувань. Незаконна вирубка лісу завдає прямої шкоди бюджету й довкіллю, тому кожен такий факт отримує принципову правову оцінку.