Сучасні технології проти раку: у Чернігові обговорили досягнення ядерної медицини
Фахівці з ядерної медицини, радіаційної онкології та суміжних галузей з різних регіонів України зібралися в Чернігові, щоб обговорити сучасні досягнення ядерної медицини в Україні
Нещодавно, завдяки ДНП «Національний інститут раку», ГО «Українське товариство фахівців ядерної медицини» та ДП «УДВП ІЗОТОП», у Чернігові пройшла ювілейна науково-практична конференція «Сучасні досягнення ядерної медицини в Україні», присвячена 25-річчю створення Українського товариства фахівців з ядерної медицини. Вона стала майданчиком для обміну досвідом і найактуальнішими науковими розробками в галузі, що стрімко розвивається в нашій країні.

У заході взяли участь фахівці з ядерної медицини, радіаційної онкології та суміжних галузей з різних регіонів України, що дало потужний поштовх для професійної взаємодії й розвитку. Колектив Чернігівського медичного центру сучасної онкології на чолі з керівником Олександром Заїкою також взяли участь у даному науковому форумі.
Серед поважних гостей – народний депутат України, голова підкомітету Верховної Ради з питань профілактики та боротьби з онкологічними захворюваннями, голова Національної асоціації онкологів України Валерій Зуб, заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк, заступниця голови Чернігівської обласної ради Ніна Лемеш та начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА Андрій Лінник.
«Методи ядерної медицини, такі, як гібридна візуалізація, радіоізотопна діагностика та тераностіка – становлять основу сучасного підходу до діагностики та лікування раку. Вони відкривають шлях до персоналізованої медицини, коли терапевтичні рішення приймаються з урахуванням унікальних особливостей пацієнта, – зазначає Олександр Заїка. – Наразі дана галузь в Україні активно розвивається, а події на зразок цієї конференції – важливий крок до впровадження передових технологій у клінічну практику».
Під час свого виступу він розповів присутнім про основні етапи розвитку очолюваного ним закладу та висловив стратегічне бачення щодо майбутнього: «Наразі у центрі не розвивається ядерна медицина, але зі встановленням третього лінійного прискорювача розпочнеться активна робота і в цьому напрямку. Розвиток закладу, впровадження нових сучасних технологій, осучаснення обладнання – все це завжди у нас в пріоритеті. Адже головна мета – надавати медичні послуги онкохворим на найвищому рівні».
Варто наголосити, що даний захід має велике значення для пацієнтів України та Чернігівщини зокрема, адже: ядерна медицина дозволяє точно діагностувати та лікувати онкозахворювання, зберігаючи найцінніше – здорові тканини; поєднання променевих технологій з новими методами дає пацієнтам шанс на ефективніше, безпечніше та персоніфіковане лікування. Для регіону – це великий крок до того, щоб сучасні методи стали доступними без виїзду за кордон.
«Майбутнє онкології будується вже сьогодні – у професійних дискусіях, наукових дослідженнях та щоденній роботі лікарів», – підсумовує Олександр Заїка.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Фінські партнери відвідали два ліцеї, яким надавали підтримку 09:01
Сьогодні з візитом на Чернігівщині – представники Міністерства закордонних справ та Посольства Фінляндії в Україні. Зокрема, делегація відвідала два заклади освіти у Михайло-Коцюбинському та Киїнці.
Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів 08:56
З вересня 2025 року по лютий 2026 року фахівці Офісів податкових консультантів надали платникам майже 69 тисяч консультацій. Щодня такі консультації стають все більш популярними. Про це повідомила в. о. Голови ДПС Леся Карнаух на своїй сторінці у Facebook.
20 березня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1486 Російська агресія - Day 1486 Russian aggression
Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17
Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.
Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16
Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.