Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 квітня, 13:18:46

Забруднили 6 гектарів земель небезпечними відходами: поліція Чернігівщини повідомила про підозру злочинній групі посадовців агрофірми

19.08.2025   14:00Агенцiя

Слідство встановило, що внаслідок дій групи зловмисників було забруднено земельні ділянки площею 6 гектарів у Ніжинському районі, що спричинило шкоду довкіллю на понад 800 тисяч гривень.

Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного управління стратегічних розслідувань під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури встановили, що двоє посадовців агрофірми, діючи за попередньою змовою з диспетчеркою приватного підприємства, з метою спрощення виробничих процесів та мінімізації виробничих витрат на утилізацію відходів здійснювали вивезення відходів життєдіяльності тварин на земельні ділянки у Ніжинському районі.

Зокрема, зловмисники визначили масив земельних ділянок, на які здійснювалося вивезення та зберігання  побічних продуктів тваринного походження. Диспетчерка приватного підприємства здійснювала оперативне регулювання процесу перевезень, оперативний зв’язок із замовниками перевезень, навантажувально-розвантажувальними пунктами для забезпечення узгодженої організації перевезень.

Дії злочинної групи призвели до перевищення нормативів гранично допустимих концентрацій та контрольних показників вмісту забруднюючих речовин на земельних ділянках площею 6 гектарів.

Слідчі поліції повідомили учасникам злочинної групи про підозри у злочині, передбаченому ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 239 КК України (забрудненні земель речовинами, відходами та іншими матеріалами, шкідливими для довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, що створило небезпеку для довкілля, вчиненого за попередньою змовою групою осіб), що карається штрафом або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Досудове розслідування триває.

Відділ комунікації поліції Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Захисник із Чернігова, який відкрив бізнес завдяки ветеранським грантам, планує його масштабувати 14:30

На запрошення ветерана, а нині підприємця Євгена Смаги, начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус ознайомився з роботою його бізнесу. У Чернігові чоловік відкрив автомийку «Водолій». Бізнес працює більш ніж пів року.

В області затверджено комплексний план протидії пожежам: акцент – на профілактиці, контролі та відповідальності 11:43

Про готовність протидіяти масовим пожежам на Чернігівщині у весняно-літній період, можливі виклики і заходи реагування йшлося на брифінгу, який відбувся сьогодні в медіацентрі ОВА.

Допомога родинам загиблих воїнів: ухвалено чергове рішення 11:12

2 квітня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення про надання одноразової матеріальної допомоги ще вісьмом членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. Загальна сума виплат становить 648 525 гривень.

Поліція Чернігівщини скерувала до суду справу щодо членів міжрегіонального злочинного угруповання, які скоювали підпали на замовлення 11:10

Поліцейські Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо двох членів міжрегіонального злочинного угруповання, які скоїли на замовлення низку підпалів приватного житлового будинку у Чернігові.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:18

Протягом минулої доби зареєстровано 18 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 16 пожеж. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини