Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 12 листопада, 13:16:58

Оновлення містобудівної документації відтерміновано

11.08.2025   11:27Агенцiя

Відтерміновано до 01.01.2028 необхідність розроблення/оновлення містобудівної документації на місцевому рівні, на чому системно наполягала Асоціація міст України, в Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання земельних ділянок для розбудови цифрової інфраструктури» № 4321-IX, який підписано Президентом України 05.08.2025.

Закон № 4321-IX, доопрацьований з врахуванням пропозицій Президента, вносить серед іншого зміни до Земельного кодексу України, Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» № 3038-VI, Закону України «Про Державний земельний кадастр» № 3613-VI, та Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель» № 711-IX та передбачає, що до 01.01.2028:
- встановлення або зміна функціонального призначення територій може здійснюватися на підставі детальних планів територій щодо територій, де ще не затверджені комплексні плани;
- затвердження та внесення змін до містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженої до набрання чинності Закону України № 711-IX, може здійснюватися без урахування його вимог щодо її складу та змісту,
- детальні плани територій щодо територій, розташованих за межами населених пунктів та стосовно яких не затверджені комплексні плани, можуть розроблятися та затверджуватися відповідно до схем планування території (частини території) району та/або області,
- сільські, селищні, міські ради зобов'язані забезпечити внесення до Державного земельного кадастру відомостей про функціональні зони територій, визначені у містобудівній документації на місцевому рівні, межі територій пам’яток, історико-культурних заповідників, історичних ареалів населених пунктів та зон охорони пам’яток культурної спадщини, зазначені в історико-архітектурному опорному плані та обмеження у використанні земель у сфері забудови.

Закон № 4321-IX набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Відтермінування обовʼязкового розроблення містобудівної документації дозволить реалізовувати проєкти відбудови й відновлення в усіх громадах вже сьогодні.

За інформацією Асоціації міст України.
 

Останні новини Чернігівщини

У січні-жовтні 2025 року на Чернігівщині сплачено 34,7 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 10:50

До бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-жовтні 2025 року сплачено 22 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів.

Громади продовжують формувати мережу для впровадження реформи профільної середньої освіти 10:46

У жовтні команда експертів з питань місцевого самоврядування Швейцарсько-українського проєкту DECIDE — Алла Бондар, Олена Гуленко та Юрій Орел — провела серію консультацій з представниками 11 територіальних громад Чернігівської області.

У Чернігові стартує безкоштовний курс підготовки дітей до школи — як записатися

У Чернігові стартує безкоштовний курс підготовки дітей до школи — як записатися 10:33

У Чернігові відкрили набір на курс підготовки до школи для дітей, які підуть у перший клас восени 2026 року. Програма допоможе малечі легко адаптуватися до шкільного життя, розвинути базові навички та полюбити навчання. Участь безоплатна.

Чернігівщина на Національному форумі з питань реалізації порядку денного 1325 10:20

Делегація Чернігівської області взяла участь у Національному форумі «Від уроків до дій: реалізація порядку денного 1325 «Жінки, мир, безпека» в Україні», що днями відбувся у Києві.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини