Обласний центр соціально-психологічної допомоги – прихисток для тих, хто опинився в складних життєвих обставинах
Із робочим візитом у Чернігівському центрі соціально-психологічної допомоги – заступник голови ОДА Іван Ващенко та очільник Департаменту сім’ї, молоді та спорту Андрій Шемець.
Такий осередок – єдиний в області. Сюди можуть звертатися ті, хто постраждав від домашнього насильства, хто втратив дім чи опинився в кризовій ситуації.
Через атаки росіян будівлю було серйозно пошкоджено – вікна, дах, система опалення, стіни, підлога. Все це вдалося відновити завдяки обласному бюджету та партнерам.
«Хороший ремонт: затишні кімнати, сучасні вбиральні і душові – ось що я побачив у центрі соціально-психологічної допомоги. Людям комфортно. Діти саме дивилися мультики. Ще помітив, що у них багато іграшок. Директорка центру Олена Тилькун знає відвідувачів поіменно, опікується їхніми долями. Центр працює цілодобово. Звертатися можуть люди з усієї області. Найголовніше - гарантована анонімність. Як і допомога спеціалістів», - каже Іван Ващенко.
На базі закладу функціонує денний центр соціально-психологічної допомоги для тих, хто постраждав від насильства. Обладнали й кризову кімнату. Там до 20 діб можуть проживати жінки на пізніх термінах вагітності і мами з дітьми, постраждалі від насильства. Щоб знайти прихисток тут – треба попередньо звернутися до правоохоронних органів. Також направити в кризову кімнату можуть спеціалісти денного центру соціально-психологічної допомоги.
Усі фахівці мають відповідну освіту. Це спеціалісти соціальної сфери або психологи. У кризовій кімнаті для відвідувачів щодня проводять арт-терапевтичні заняття, інтерактивні екскурсії, заняття з рукоділля. Іван Ващенко сьогодні поспілкувався з дітками і їхніми мамами, які зараз там перебувають.
За два роки в кризовій кімнаті прихисток знайшли більше 180 осіб.
Приміщення обладнане підйомником. Дуже зручно для мам з візочками, а таких багато. Також Центр отримав спеціалізовану автівку, якою можна перевозити людей на кріслах колісних. З реалізацією цих безбарʼєрних рішень допоміг Фонд ООН в галузі народонаселення в Україні.





Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
24 грудня: цей день в Україні і світі 08:38
День 1400 Російська агресія - Day 1400 Russian aggression
Чернігівські медіа-2025: у пошуках себе та ресурсів 14:00
2025 рік для медіаспільноти Чернігівщини став роком виживання, адаптації та переосмислення ролі медіа в умовах війни, фінансових обмежень і безпекових викликів.
Козелецькі поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого більше ніж у 13 разів перевищував допустиму межу 10:56
Поліцейські сектору реагування патрульної поліції відділення №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції викрили 43-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.
Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості 10:54
Через неналежне виконання службових обов’язків посадовицею органу місцевого самоврядування під час закупівлі укриттів, бюджету громади у Корюківському районі було завдано понад 700 тисяч гривень збитків. За скоєне фігурантці загрожує до п'яти років позбавлення волі.
В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію 10:47
Національна служба здоров’я України в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством у справах ветеранів, за підтримки проєкту Rehab4U запустила інформаційну кампанію «Зміцнені», присвячену безоплатній реабілітації.