Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 11 вересня, 11:18:26

Помер Герой України, аграрій та директор ТОВ "Земля і Воля" Леонід Яковишин

28.07.2025   09:37Агенцiя

Ввечері 26 липня помер Герой України, Почесний громадянин Чернігівщини, аграрій та директор ТОВ "Земля і Воля" Леонід Яковишин.

Про це повідомляє Бобровицька міська рада на своїй Facebook-сторінці.

Як повідомив у коментарі Суспільному заступник міського голови Бобровиці Володимир Данішевський, Леонід Яковишин помер Національному науковому центрі хірургії та трансплантології імені Шалімова, де перебував останній час.

Раніше у коментарі Суспільному Леонід Яковишин розповідав, що хотів би бути похованим у мавзолеї, який він побудував на околиці Бобровиці, надихаючись мавзолеєм французького імператора Наполеона. Цей мавзолей прикрашений сусальним золотом та білим мармуром. Загалом його будівництво вартували Леоніду Яковишину близько трьох мільйонів доларів.

Також Леонід Яковишин казав, що мавзолей відкриється для відвідувачів після його смерті та поховання.

Що відомо про Леоніда Яковишина

Народився Леонід Яковишин 19 травня 1939 року у селі Козятин на Вінниччині.

У 1961 році закінчив Уманський сільськогосподарський інститут за спеціальністю "агроном". Здобув науковий ступінь кандидата економічних наук за дисертацією — "Інтенсифікація виробництва картоплі та основні шляхи підвищення її економічної ефективності (на досвіді Чернігівської області)".

З 1961 по 1965 рік працював агрономом та старшим агрономом у різних підприємствах. У 1966 році став начальником Костопільського районного управління сільського господарства Рівненської області. З 1970 року був директором Бобровицького радгоспу-технікуму, а з 1995 став генеральним директором ТОВ "Земля і воля", створеного на базі реорганізованого Бобровицького радгоспу-технікуму.

Леонід Яковишин був народним депутатом України I скликання з березня 1990 до квітня 1994 року за Козелецьким виборчим округом № 44 на Чернігівщині.

У комісії Верховної Ради України з питань Чорнобильської катастрофи був заступником голови та членом комісії з питань боротьби з організованою злочинністю, корупцією і хабарництвом.

Також був радником в.о. Прем'єр-міністра України Юхима Звягільського, Прем'єр-міністра України Віталія Масола та позаштатним радником першого заступника голови Верховної Ради України.

Балотувався до парламенту IV скликання у 2002 році від виборчого блоку політичних партій "Єдність".

Яковишина нагородили радянським орденом "Знак Пошани" та присвоїли почесне звання Героя України за визначні особисті заслуги перед Україною у розвитку агропромислового комплексу, досягнення високих виробничих показників, багаторічну самовіддану працю.

Суспільне Чернігів

Останні новини Чернігівщини

11 вересня: цей день в Україні і світі

11 вересня: цей день в Україні і світі 08:21

ДЕНЬ 1296 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1296 RUSSIAN AGRESSION

На Новгород - Сіверщині викрито браконьєра, який завдав збитків рибному господарству на понад 70 тис. грн 13:57

Сьомого вересня 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем під час проведення рибоохоронного рейду на водоймах Новгород-Сіверського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

Що робити, якщо натрапив на підозрілий предмет? Для чернігівців проведуть онлайн-тренінг з мінної безпеки

Що робити, якщо натрапив на підозрілий предмет? Для чернігівців проведуть онлайн-тренінг з мінної безпеки 10:55

13 вересня чернігівців кличуть на відкритий онлайн-тренінг з мінної безпеки. Учасники дізнаються, як розпізнати небезпечні предмети, уникати ризикових місць і правильно діяти у випадку загрози. Участь безоплатна.

На Чернігівщині поліцейські затримали співробітницю ТЦК, яка за хабар обіцяла зняти з розшуку «ухилянта» від військової служби 10:52

Поліцейські спільно з Департаментом військової контррозвідки СБУ встановили, що співробітниця одного з районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на Чернігівщині вимагала та отримала неправомірну вигоду за зняття з активного розшуку військовозобов’язаного, який ухиляється від військової служби.

Повідомлено про підозру лікарці, внаслідок неналежного виконання професійних обов’язків якої, загинула дитина

Повідомлено про підозру лікарці, внаслідок неналежного виконання професійних обов’язків якої, загинула дитина 10:50

За процесуального керівництва ювенальних прокурорів Чернігівської окружної прокуратури повідомлено про підозру лікарці, яка неналежно виконала свої професійні обов’язки внаслідок недбалого до них ставлення, що спричинило тяжкі наслідки для неповнолітньої хворої у вигляді смерті (ч. 2 ст. 140 КК України).