Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 8 грудня, 03:04:59

Cтан довкілля Чернігівщини у червні

24.07.2025   10:13Агенцiя

За даними Чернігівського обласного центру з гідрометеорології, екологічна ситуація в регіоні була стабільною.

Повітря

- Упродовж червня проаналізовано 600 проб повітря – вміст досліджуваних речовин майже не змінився порівняно з травнем.

- Проте діоксид азоту залишається основним забрудником повітря в місті. Це пов'язано з автомобільними викидами, промисловістю та процесами горіння. Висока температура під час спалювання пального (наприклад, у двигунах) або пожеж сприяє утворенню діоксиду азоту.

Радіаційний фон

- Рівень радіації у Чернігівській області протягом червня коливався від 9 до 16 мкР/год при нормі 30 мкР/год.

- Середній показник становив 12 мкР/год, що значно нижче допустимого рівня і не викликає занепокоєння.

- У Новгород-Сіверському та Чернігівському районах було перевірено 183 зразки сільськогосподарської та лісогосподарської продукції (овочі, фрукти, ягоди, молочні продукти тощо) на вміст радіонуклідів. Перевищень не виявлено!

Водойми

- У річці Десні (в районах сіл Пекарів, Мале Устя та в межах Чернігова) зафіксовано перевищення органічних речовин за показником ХСК (хімічне споживання кисню) на рівні 36-38 мгО2/дм3.

- Хоча більшість показників якості води відповідають нормам, незначні перевищення органічних речовин (БСК5 та ХСК), нітритів та загального заліза іноді фіксуються нижче місць скидів.

Більше детальної інформації про стан довкілля ви можете знайти на сайті Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА у розділі «Стан довкілля області», підрубрика «Інформаційно-аналітичні дані екологічного моніторингу».

 
Департамент екології та природних ресурсів
Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

ТОП 5 послуг для людей з інвалідністю від служби зайнятості

ТОП 5 послуг для людей з інвалідністю від служби зайнятості 08:55

Протягом січня-листопада 2025 року послугами Чернігівської обласної служби скористалися понад 1,3 тис. людей з інвалідністю.

До суду направлено справу трьох російських командирів, причетних до загибелі 20 людей у Чернігові 08:48

Прокурори Чернігівської обласної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направили до суду обвинувальний акт стосовно командира 35-ї окремої мотострілецької бригади 41-ї загальновійськової армії Центрального військового округу зс рф та двох підлеглих командирів батальйонних тактичних груп.

На Чернігівщині внаслідок ворожої атаки поранені двоє людей: поліція документує воєнні злочини росіян

На Чернігівщині внаслідок ворожої атаки поранені двоє людей: поліція документує воєнні злочини росіян 08:47

Вчорра вдень російська армія ударила безпілотниками по місту Городня Чернігівського району.

 Агентство Enabel передало Чернігівському центру крові нову автівку і допоможе з ремонтом приміщення

Агентство Enabel передало Чернігівському центру крові нову автівку і допоможе з ремонтом приміщення 08:45

У Чернігові підписали меморандум між ОВА, Бельгійським агентство з міжнародного співробітництва Enabel, Центром крові і підрядником щодо капітального ремонту будівлі Центру. У проєкті також передбачена термомодернізація.

5 грудня: цей день в Україні і світі

5 грудня: цей день в Україні і світі 08:36

День 1381 Російська агресія - Day 1381 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини