Сьогодні Міжнародний день відмови від куріння
У світі щорічно кожен 3-й четвер листопада відзначають Всесвітній день відмови від куріння
Міжнародний день відмови від куріння започаткований Американським онкологічним товариством у 1977 році. Мета цього заходу – сприяти зниженню поширеності тютюнової залежності, залученню до боротьби проти паління всіх верств населення та лікарів усіх спеціальностей, профілактиці тютюнопаління й інформуванню суспільства про згубний вплив тютюну.
Сьогодні у світі налічується понад 1,3 млрд курців. Згідно з прогнозами, до 2025 року їх буде на 400 млн більше. На нашій планеті кожні 6 секунд хтось помирає від захворювань, пов’язаних із курінням. Щорічно через це гине майже 5 млн осіб. За умови збереження такого масштабного вживання тютюну до 2020 року кількість смертей може збільшитись удвічі.
Експерти стверджують, що в найближчому майбутньому здоров’я населення залежатиме від інтенсивності відмови від куріння. Саме цей чинник допоможе продовжити тривалість життя і вберегти людей від численних хвороб.
В Україні внаслідок куріння кожного року помирає 120-140 тис. осіб. За рівнем поширення куріння наша держава посідає сьоме місце з кінця серед 132 країн світу.
З цього приводу міністр охорони здоров’я України О. Аніщенко зауважив, що “споживання тютюну є великою трагедією” для медиків і “причиною серйозних втрат для економічної продуктивності”. Тому ЄВРО-2012 буде повністю вільним від куріння, що допоможе донести до більшості – “з тютюном ми всі у програші”.
Останні новини Чернігівщини
Поліція Чернігівщини викрила головну бухгалтерку лікарні, службова недбалість якої спричинила збитки на понад 340 тисяч гривень 15:44
Слідчі відділення № 1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури викрили головну бухгалтерку однієї з лікарень району у службовій недбалості, що призвело до завдання збитків медичній установі на понад 340 тисяч гривень.
Для призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону заяву та документи необхідно подати до 1 липня 15:13
У разі подання заяви про призначення та надання субсидії протягом двох місяців з початку неопалювального (опалювального) сезону, житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання (пункт 75 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848).
Посол Франції оглянув обласний центр ветеранів війни, в якому зробили ремонт за підтримки ACTED 14:11
Днями в межах робочого візиту Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Гаель Весьєр разом із заступником голови ОДА Іваном Ващенком відвідали Чернігівський обласний центр ветеранів війни.
10 медалей у скарбничці Чернігівщини: підсумки Всеукраїнського турніру з боксу 13:40
З 07 до 14 червня у місті Корсунь-Шевченківський відбувся Всеукраїнський турнір з боксу серед юнаків та дівчат, який зібрав понад 250 найсильніших спортсменів з різних регіонів України.