Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 25 березня, 06:34:44

На Чернігівщині створено дві охоронні зони для збереження червонокнижного птаха

19.06.2025   11:18Агенцiя

Охоронні зони – це території, де встановлюються певні обмеження та правила для запобігання негативному впливу на види рослин і тварин, що перебувають під загрозою зникнення. У їхніх межах забороняється будь-яка діяльність, що може негативно вплинути на об'єкти охорони.

Про створення в області таких зон, зокрема й для збереження об'єктів Червоної книги України, розповіла сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА начальниця відділу заповідної справи, біоресурсів та екомережі Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Наталія Багіна.

За її словами, в області для збереження лелеки чорного створено дві охоронні зони (у 2023 та 2024 роках) на території господарської зони  регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський».

Охоронні зони створюються на землях усіх форм власності, в тому числі у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Мінімальний розмір такої зони становить 0,001 гектара, максимальний – визначається фактичними розмірами території, на якій розташовується об’єкт.

    «Режим охорони може включати заборону певних видів діяльності, таких як вирубка лісу, розорювання, лісорозведення, поліпшення трав’яних угідь, видобуток корисних копалин, заборона зміни гідрологічного режиму, використання хімікатів, або обмеження доступу людей, щоб не турбувати рідкісні види», – зазначила Наталія Багіна.

Читати також: На Чернігівщині з’явилися нові заповідні території

Повноваження створювати охоронні зони в області має Департамент екології та природних ресурсів ОДА.

Їх створення здійснюється на підставі звернення наукової установи, природоохоронного громадського об’єднання або інших зацікавлених підприємств чи організацій. Воно має містити відомості про об’єкт, обґрунтування запропонованого режиму охорони, картосхему розташування охоронної зони (в тому числі у векторному вигляді), фотоматеріали.

Протягом 30 календарних днів з дня отримання звернення розробляється та затверджується паспорт охоронної зони.

Долучитися до процесу створення та охорони зазначених зон можуть і громадяни, інформуючи органи влади про виявлення рідкісних видів та пропонуючи заходи для їх захисту.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21

Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.

«Іноді люди просто не знають, з чого почати»: як працює фахівчиня із супроводу ветеранів та ветеранок Світлана Улянченко на Чернігівщині 15:40

Повернення з фронту — це початок нового етапу, у якому поруч із відновленням життя з’являється багато практичних питань: оформлення документів, отримання статусу, доступ до лікування, соціальних гарантій і виплат.

Як на Чернігівщині впроваджують реформу шкільного харчування 15:17

На Чернігівщині триває активна фаза впровадження обласної програми реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року, ініційованої Першою леді Оленою Зеленською

На Прилуччині поліцейські вилучили у зловмисника масштабні схрони з арсеналом зброї, боєприпасів та вибухівки 14:37

Оперативники та слідчі Прилуцького районного відділу поліції спільно з колегами управління карного розшуку та співробітниками відділу оперативно-пошукової роботи Північно-Центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції викрили місцевого мешканця, причетного до незаконного обігу боєприпасів, та вилучили із трьох облаштованих ним схронів значний арсенал зброї: ящики з набоями до автоматичної зброї, гранатомети та тротилові шашки.

Від бізнесу до екології: про ключові напрямки соціально-економічного розвитку Чернігівщини – з профільним міністром 14:06

Економічні потреби регіону, працевлаштування ветеранів, агропромисловість, природоохоронні заходи – ключові теми робочої зустрічі команди ОВА з Олексієм Соболевим, міністром економіки, довкілля та сільського господарства України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини