Послуги служби зайнятості ветеранам війни
Щоб допомогти ветеранам війни адаптуватися до мирного життя, знайти роботу і побудувати кар’єру, служба зайнятості пропонує їм низку дієвих послуг та заохочує роботодавців працевлаштовувати таких громадян.
Про це йдеться на зустрічах фахівців служби зайнятості з учасниками бойових дій. Періодично такі заходи за участю фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб проводяться в Ніжинській центральній міській лікарні ім. Галицького, щоб поінформувати військових, які нині там на реабілітації про їх права, гарантії, пільги та різні послуги.
Отже, щоб знайти роботу, варто звернутися до найближчого центру зайнятості або скористатися онлайн-сервісами служби зайнятості (Єдиний портал вакансій https://www.dcz.gov.ua/job, мобільний застосунок Державної служби зайнятості). Так, на Єдиному порталі вакансій щодня доступно понад 230 тисяч пропозицій від роботодавців України, з них понад 4,2 тисячі вакансій по Чернігівщині.
Для тих, хто не має затребуваної професії, є можливість отримати її безкоштовно. Для учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни діє експериментальний проєкт з організації професійного навчання в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості. Учасники можуть обрати одну з 98 робітничих професій або вдосконалити свої навички завдяки понад 400 освітнім програмам.
Громадяни, які мають професійну-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, мають можливість безоплатно отримати від служби зайнятості ваучер на навчання. Він дає право здобути затребувану на ринку праці професію чи підвищити кваліфікацію за однією зі 155 професій та спеціальностей в більшості закладів освіти з ліцензією Міністерства освіти та науки України. Максимальний розмір ваучера на навчання наразі становить 30 280 гривень.
Тим, хто хоче стати підприємцем, служба зайнятості пропонує фінансову підтримку. На започаткування або розвиток бізнесу за програмою «Власна справа» урядового проєкту єРобота можна отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 500 тисяч грн, а за програмою «Грант для ветеранів та членів їх сімей» – від 250 тисяч до 1 млн. гривень в залежності від кількості створених робочих місць.
Для роботодавців же діють різні компенсаційні програми, зокрема компенсація за облаштування робочих місць працевлаштованих людей з інвалідністю.
Детальніше про послуги служби зайнятості читайте на нашому сайті https://www.dcz.gov.ua/
Чернігівський обласний центр зайнятості
Останні новини Чернігівщини
Найбільше він любив людей і небо: у Ніжині відкрили меморіальну дошку Герою України Данилу Мурашку 17:20
Сьогодні у Ніжині відбулося відкриття меморіальної дошки на честь нашого земляка, Героя України, легендарного військового льотчика, майора Данила Мурашка. Встановлено її на вулиці, яка віднедавна гордо носить його ім’я.
Результат Драгера — 2,25 проміле: патрульні відсторонили від керування нетверезого водія 16:36
Нещодавно патрулюючи вулицею Федора Уманця, за порушення ПДР інспектори зупинили автомобіль Mercedes-Benz 200 D.
Формуючи культуру пам’яті: у Чернігові відбулася зустріч із представницями ГО «Вшануй» 16:13
19 червня в Чернігівській міській раді відбулася робоча зустріч із Катериною Даценко та Єлизаветою Плескачовою — представницями громадської організації «Вшануй», яка займається розвитком культури пам’яті в Україні та популяризацією загальнонаціональної хвилини мовчання.
Понад 3,1 млн грн надійшло до місцевого бюджету за адміністративні послуги, надані землевпорядниками Чернігівщини з початку 2026 року 15:44
З початку поточного року землевпорядники Чернігівської області спрямували до загального фонду місцевого бюджету 3,101 млн грн за надані населенню адміністративні послуги з питань ведення Державного земельного кадастру.
Через отримані травми загинула пасажирка: повідомлено про підозру водію, який керував автомобілем напідпитку 15:10
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 51-річному жителю Прилуцького району Чернігівської області у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).