Перевірка використання коштів Ukraine Facility – пріоритет для держаудиторів Чернігівщини
11 червня 2025 року в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області відбулось обговорення результатів проведеної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Тупичівської сільської ради за період з 01.01.2021 по 31.03.2025 за участю начальника Управління Олександра Кондрашова та сільської голови Тупичіва Лариси Шовкової.
Відбудова деокупованих громад – це не тільки питання відновлення матеріальних збитків, а й стратегічна необхідність для збереження людського капіталу, економічного відродження, зміцнення суверенітету та забезпечення сталого миру.
З надходженням значних фінансових ресурсів від міжнародних партнерів, зокрема через механізм Ukraine Facility, перед громадами постає відповідальне завдання – ефективне та прозоре використання цих коштів для забезпечення сталого розвитку та підвищення добробуту мешканців.
Ukraine Facility – це амбітний план Європейського Союзу, спрямований на підтримку України у її відновленні, модернізації та інтеграції до ЄС. Цей механізм передбачає значні фінансові інвестиції, які мають бути спрямовані на ключові сфери: інфраструктуру, соціальні послуги, економічний розвиток, енергетику, а також на зміцнення інституційної спроможності.
Не стала виключенням Тупичівська сільська територіальна громада, яка отримала та використала кошти ЄС за інструментом Ukraine Facility на загальну суму 11,2 млн гривень.
Зокрема, громадою використано ці кошти на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа», на будівництво споруди подвійного призначення з захисними властивостями протирадіаційного укриття та реконструкцію харчоблоку комунального закладу «Тупичівський ліцей» Тупичівської сільської ради.
Однак, разом з можливостями, виникають і виклики, пов'язані з необхідністю забезпечення прозорості, ефективності та цільового використання цих коштів.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2024 № 1318 «Деякі питання реалізації інструменту Ukraine Facility» Держаудитслужбу визначено органом, який здійснює в установленому законодавством порядку державний фінансовий контроль за видатками, передбаченими у межах виконання Плану України.
Тому, одним з питань, які досліджували аудитори управління в ході проведення цієї ревізії, було саме використання європейських коштів.
Результати ревізії виявили порушення при використання коштів на суму 101,8 тис. грн, які повністю відшкодовані в ході проведення ревізії, що дає громаді та міжнародним партнерам впевненість у законності та прозорості їх використання.
Також аудитори звернули увагу на випадки придбання товарів (обладнання) із неприйнятних країн.
Загалом за результатами ревізії виявлено порушень на загальну суму 1,5 млн грн, з них тих, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на загальну суму 1,2 млн грн.
При обговоренні результатів сільська голова Тупичіва Лариса Шовкова подякувала аудиторам за конструктивну співпрацю та зазначила: «В умовах сьогодення у зв’язку з постійними змінами у законодавстві дуже важливо тримати руку на пульсі та отримати погляд фахівців контролюючого органу на недоліки у своїй діяльності, що дає змогу їх виправлення та недопущення у подальшому».
Сподіваємось, що подальша співпраця між Управлінням Північного офісу у Чернігівській області та Тупичівською сільською радою – це фундамент, на якому будується прозоре та ефективне управління публічними фінансами заради добробуту кожного жителя громади.
Пресслужба Управління Північного офісу
Держаудитслужби в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Ветерани та ветеранки Чернігівщини обиратимуть представника від області у Раду ветеранів 15:21
27 березня відбудеться засідання регіональних зборів, на яких буде обрано представника від Чернігівської області до складу Ради ветеранів війни за незалежність України при Міністерстві у справах ветеранів України.
Чернігівські поліцейські затримали підозрюваного у підпалі 15:08
Поліцейські Чернігівського райуправління поліції затримали 52-річного чоловіка, який підозрюється в умисному підпалі господарського приміщення на ґрунті конфлікту з сусідкою.
Поліція Чернігівщини затримала двох озброєних зловмисників, які вчинили розбійний напад на ветерана ЗСУ 14:47
Двоє мешканців Корюківщини озброївшись зв'язали та побили ветерана, щоб заволодіти його коштами у сумі 270 тисяч гривень.
Своєчасна діагностика та безперервне лікування – запорука ефективності в боротьбі з туберкульозом 14:14
Сьогодні, у Всесвітній день боротьби з туберкульозом, про протидію та запобігання цьому захворюванню говорили на брифінгу в медіацентрі Чернігівської ОВА.
У Чернігові відбулася координаційна зустріч з питань протидії сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом 13:43
Днями в області працюють представники низки агенцій ООН, щоб скоординувати роботу у сфері запобігання та реагування на сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом (СНПК).