Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 29 вересня, 14:54:20

В області проведено операцію "Новорічна ялинка"

11.01.2013   10:52Агенцiя

Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області в передноворічний період 2013 року організована і проведена операція "Новорічна ялинка".

З початком новорічних приготувань і сподівань на приємний передсвятковий настрій для державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області настав сезон відловлювання "ялинкових браконьєрів".

Для проведення операції було розроблено та затверджено план спільних дій, згідно якого були створені рейдові групи з державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища, працівників УМВС та лісової охорони, які здійснювали чергування на автошляхах, ринках та пунктах реалізації щодо перевірки законності при перевезенні та реалізації новорічних ялинок. 

В ході проведення операції здійснено 45 рейдових перевірок, а саме: 5 лісогосподарських підприємств, 2 пункти транспортування, 7 місць збуту новорічних ялинок, 5 місць заготівлі (розчистка) на землях сільськогосподарського призначення та 26 - місць зростання самосійних дерев породи сосна.

Виявлено 1 порушення порядку заготівлі новорічних ялинок, 5 випадків самовільних рубок, 9 порушень порядку придбання та збуту ялинок.

Складено протоколи про адміністративну відповідальність на десятьох осіб, з них 2 протоколи складені за ст. 153 - знищення або пошкодження зелених насаджень, та ст. 65 - незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка, на загальну суму 255 грн.; 8 протоколів передано до розгляду місцевих судів за порушення придбання чи збуту об'єктів рослинного світу.
 
Обрахована сума збитків нанесених природним ресурсам становить 323109,57 грн., зокрема:
- розмір шкоди, заподіяної лісу, незаконним вирубуванням дерев сосни самосійної на землях Козилівської сільської ради Корюківського району становить 102710,40 грн., матеріали передано до Корюківського РВ УМВС в Чернігівській області;
- розмір шкоди, заподіяної лісу, незаконним вирубуванням дерев сосни самосійної на землях Пекурівської сільської ради Городнянського району становить 193569,60 грн., матеріали передано до Городнянського РВ УМВС в Чернігівській області;
- розмір шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу, внаслідок знесення дерев сосни новорічної поблизу с. Халявин Чернігівського району становить 25480,08 грн., матеріали передано до Чернігівського РВ УМВС в Чернігівській області;
- розмір шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу, внаслідок знесення дерев сосни новорічної в Новгород-Сіверському районі становить 1349,49 грн.

Хотілось би зазначити і той факт, що через масові вирубування хвойних насаджень, особливо сосни звичайної, та великі ціни на їх реалізацію в передноворічний період привели до того, що значна кількість цих сосен залишились нереалізованими і після новорічних свят, я непотріб, звалені в купи, де в подальшому накопичується і побутове сміття та вивозяться в найближчі від міста лісосмуги. 


Тетяна Войтенко

Останні новини Чернігівщини

У Ніжині викрито «лабораторію» з виготовлення наркотиків

У Ніжині викрито «лабораторію» з виготовлення наркотиків 12:01

За належної взаємодії прокурорів Чернігівської обласної прокуратури, слідчих СУ ГУНП в Чернігівській області та оперативних працівників УСР в Чернігівській області ДСР НП України викрито групу осіб, які налагодили схему збуту наркотичних засобів на території м. Ніжина Чернігівської області.

На Прилуччині поліцейські притягнули до відповідальності продавця магазину за продаж алкоголю неповнолітнім

На Прилуччині поліцейські притягнули до відповідальності продавця магазину за продаж алкоголю неповнолітнім 11:58

Співробітники ювенальної превенції Прилуцького районного відділу поліції склали два адміністративні протоколи на продавця магазину в Талалаївській громаді, який продав алкоголь неповнолітнім.

Чернігівська міська рада: про Чернігівську ТЕЦ без маніпуляцій

Чернігівська міська рада: про Чернігівську ТЕЦ без маніпуляцій 11:56

У зв'язку зі зверненням Чернігівської міської ради до Уряду з проханням провести екстрене засідання Штабу з підготовки до опалювального сезону під час воєнного стану, щоб не допустити зрив опалювального сезону у місті, відповідаємо на найактуальніші питання, пов’язані з цим рішенням.

У Ніжині молоді лікарі отримали службове житло

У Ніжині молоді лікарі отримали службове житло 11:52

Міська рада продовжує роботу з покращення медичних послуг та медобслуговування в Ніжинській громаді, залучаючи в місто молодих спеціалістів.

Потужна інформаційна підтримка та реальна допомога у відбудові: Чернігівщина та Франція поглиблюють партнерські відносини 11:48

Найближчим часом до області надійде 6 мостів, будматеріали та інша гуманітарна допомога від Франції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини