Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 вересня, 13:04:27

На Чернігівщині організовують збереження поховань жертв голодоморів

14.04.2025   12:01Агенцiя

Український інститут національної пам’яті та Чернігівська обласна державна адміністрація ініціювали проведення заходів щодо збереження поховань жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в усіх громадах області.

Приводом стало отримання інформації про нібито знищення масового поховання жертв Голодомору-геноциду у селі Івківці Ладанської територіальної громади Прилуцького району, яке нині розслідують правоохоронні органи.

Своєю чергою Координаційна рада з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при Прилуцькій районній державній адміністрації на позачерговому засіданні за участі заступника голови Чернігівської ОДА Івана Ващенка та за участі регіонального представника Українського інституту національної пам’яті Сергія Бутка 31 березня розглянула цю ситуацію. Вона рекомендувала зібрати в усіх громадах району вичерпну інформацію про поховання жертв Голодомору-геноциду, упорядкувати їх та облаштувати там місця пам’яті.

4 квітня в Чернігові також відбулося позачергове засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при Чернігівській ОДА під головуванням заступника голови Чернігівської ОДА Івана Ващенка та за участі регіонального представника Українського інституту національної пам’яті Сергія Бутка, службовців районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських, селищних, сільських рад.

Сергій Бутко нагадав, що відповідно до Закону України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні» органи державної влади та місцевого самоврядування повинні вживати заходів щодо увічнення пам'яті жертв і постраждалих від Голодомору 1932-1933 років в Україні, в тому числі спорудження у населених пунктах меморіалів пам'яті та встановлення пам'ятних знаків жертвам Голодомору.

«Нам дуже важливо зберігати поховання жертв Голодомору-геноциду, оскільки вони є наочним свідченням злочину проти Українського народу російської окупаційної влади часів СРСР. А сучасна геноцидна політика російського агресора є закономірним продовженням людиноненависницьких практик комуністичного режиму», – наголосив Сергій Бутко.

Заступник голови Чернігівської ОДА Іван Ващенко запропонував також звернути увагу на можливі поховання померлих від масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.

На виконання вимог статті 3 Закону України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні» Координаційна рада рекомендувала: до кінця 2025 року зібрати інформацію про поховання жертв голодоморів в громадах області, зафіксувати їх розташування рішеннями органів місцевого самоврядування для збереження; упорядкувати ці місця поховань і створити на них меморіали.

Український інститут національної пам’яті підготував для громад відповідні рекомендації та матеріали, які стануть у пригоді виконавцям. Також готові надати допомогу — Чернігівський обласний історичний музей імені В.В. Тарновського з питань ідентифікації поховань, а Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА з пам’яткоохоронної діяльності.

 

Олександр Майшев

член Національної спілки журналістів України

Останні новини Чернігівщини

Міжнародне лідерство для підлітків: Klitschko Foundation запрошує взяти участь в проєкті Interexchange Academy

Міжнародне лідерство для підлітків: Klitschko Foundation запрошує взяти участь в проєкті Interexchange Academy 11:35

Klitschko Foundation спільно з Фондом Німецького футбольного союзу DFB-Stiftung Egidius Braun знову втілять семиденний інтенсив для української та німецької молоді Interexchange Academy 2025.

«Армія відновлення» Чернігівщини: – понад 9 тис. направлень

«Армія відновлення» Чернігівщини: – понад 9 тис. направлень 11:30

Служба зайнятості продовжує залучати мешканців територіальних громад області до лав «Армії відновлення».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:26

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 7 пожеж.

«єВідновлення»: в області понад два мільярди гривень компенсацій нараховано по майже шести тисячах заяв 08:37

На Чернігівщині триває реалізація державної програми з надання компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло «єВідновлення». Про наявну ситуацію в регіоні розповів під час брифінгу в медіацентрі ОВА начальник Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.

Історичні традиції та мистецька освіта: підходи до розбудови національної ідентичності обговорили члени коордради 08:34

Про утвердження української національної та громадянської ідентичності говорили сьогодні на черговому засіданні профільної коордради. Зустріч відбулася в Чернігівському колегіумі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини