Допомагала вступити до коледжу для отримання відстрочки – підозрюється працівниця навчального закладу
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру працівницю навчального закладу у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань у період дії воєнного стану, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України).
Досудовим розслідуванням установлено, що адміністраторка бази даних ЄДЕБО, яка входила до складу приймальної комісії, сприяла вступу військовозабов’язаних чоловіків до фахового коледжу для отримання необґрунтованих відстрочок від мобілізації.
Вступивши у злочинну змову з посадовою особою навчального закладу та своєю знайомою, підозрювана самостійно реєструвала особисті кабінети вступників, подавала від їх імен заяви про вступ та мотиваційні листи. Також вона підтверджувала обрання ними фахового коледжу для навчання та повідомляла приймальну комісію про дотримання всіх Правил прийому на навчання вступниками.
Після зарахування на денну форму навчання, на підставі довідки здобувача освіти за даними ЄДЕБО, п’ятеро військовозобов’язаних осіб призовного віку отримали відстрочки від мобілізації без наявних на це законних підстав.
Під час обшуку місця роботи підозрюваної виявлено та вилучено документи з доказами протиправної діяльності.
Досудове розслідування здійснюється слідчими Управлінням СБУ в Чернігівській області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
Останні новини Чернігівщини
Менська та Носівська громади співпрацюватимуть у межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» 17:47
24 березня, в межах четвертої хвилі національного проєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади» Менську ТГ відвідала делегація з Носівської громади.
Обласна дитяча лікарня отримала допомогу від спортивного клубу «X-Line» 17:36
Днями матеріально-технічна база Чернігівської обласної дитячої лікарні поповнилася важливим обладнанням завдяки благодійному збору, який організували вихованці та команда спортивного клубу «X-Line».
Ветерани та ветеранки Чернігівщини обиратимуть представника від області у Раду ветеранів 15:21
27 березня відбудеться засідання регіональних зборів, на яких буде обрано представника від Чернігівської області до складу Ради ветеранів війни за незалежність України при Міністерстві у справах ветеранів України.
На Ніжинщині поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків 17:03
Оперативники відділення поліції №1 (м. Бахмач) Ніжинського районного управління поліції задокументували декілька фактів збуту наркотичних засобів, до яких причетний мешканець одного із сіл Ніжинського району. Зловмисника затримали, йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Поліцейські Корюківщини скерували до суду справу посадовиці, що обвнувачується у службовій недбалості на закупівлі укриттів 16:31
Слідчі Корюківського районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Корюківської окружної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт стосовно посадовиці виконавчої влади за неналежне виконання службових обов’язків, що призвело до завдання збитків у понад 700 тисяч гривень.