Прокуратура реагує на порушення земельного законодавства
Чернігівським районним судом задоволено позов прокурора та визнано незаконним договір міни земельних ділянок, який приховав угоду купівлі-продажу земельної частки (паю) в межах Іванівської сільської ради.
Цей позов став першим з низки заходів, вжитих прокуратурою області для усунення порушення земельного законодавства в Чернігівському районі.
Починаючи з 2007 року, мешканка Києва в обхід мораторію на заборону відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення обміняла у місцевих жителів їх земельні паї загальною площею 240 га на 63 земельні ділянки площею усього 0,1 га.
Селяни свої гектари землі міняли на сотку, отримуючи доплату майже 15 тисяч гривень. Договори укладалися навіть з особами, що на момент підписання померли. Засвідчували їх нотаріуси з Києва
Порушення мораторію на продаж землі було встановлено після відповідної перевірки минулого року.
Винні посадові особи Держкомзему, притягнуті до відповідальності.
Прокуратура області, діючи в інтересах держави, звернулася з позовами до суду про визнання вищевказаних договорів недійсними.
Останні новини Чернігівщини
ТОП 5 послуг для людей з інвалідністю від служби зайнятості 08:55
Протягом січня-листопада 2025 року послугами Чернігівської обласної служби скористалися понад 1,3 тис. людей з інвалідністю.
До суду направлено справу трьох російських командирів, причетних до загибелі 20 людей у Чернігові 08:48
Прокурори Чернігівської обласної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направили до суду обвинувальний акт стосовно командира 35-ї окремої мотострілецької бригади 41-ї загальновійськової армії Центрального військового округу зс рф та двох підлеглих командирів батальйонних тактичних груп.
На Чернігівщині внаслідок ворожої атаки поранені двоє людей: поліція документує воєнні злочини росіян 08:47
Вчорра вдень російська армія ударила безпілотниками по місту Городня Чернігівського району.
Агентство Enabel передало Чернігівському центру крові нову автівку і допоможе з ремонтом приміщення 08:45
У Чернігові підписали меморандум між ОВА, Бельгійським агентство з міжнародного співробітництва Enabel, Центром крові і підрядником щодо капітального ремонту будівлі Центру. У проєкті також передбачена термомодернізація.
5 грудня: цей день в Україні і світі 08:36
День 1381 Російська агресія - Day 1381 Russian aggression