На Чернігівщині вшанували пам’ять жертв Корюківської трагедії
Це була наймасштабніша каральна акція нацистів часів Другої світової війни. Сьогодні минає 82 роки від дня спалення Корюківки. У березні 1943 року воєнні злочинці вбили 6700 людей та спалили 1290 будинків. Багатьох корюківчан нацисти спалили заживо. За кількістю жертв Корюківська трагедія майже в 45 разів перевершує білоруську Хатинь, в 41 раз - чеське Лідице, в 12 разів - французький Орадур.
Цього дня містяни принесли квіти до пам’ятника жертвам Корюківської трагедії, щоб вшанувати загиблих. До заходу долучився заступник начальника Чернігівської ОДА Іван Ващенко, тимчасовий повірений у справах Федеративної Республіки Німеччина в Україні Максіміліан Раш, радник з політичних питань Посольства ФРН в Україні Штефан Раффайнер, а також начальник Корюківської РВА Павло Мірошниченко, голова районної ради Віктор Чернуха та міський голова Ратан Ахмедов.
«Я багато чув про драматичну історію вашого міста. Для мене було дуже важливо приїхати сюди одразу, як я розпочав роботу в Україні. Корюківська трагедія належить до найбільших каральних акцій проти цивільного населення у Другій світовій війні у всій Європі. Зараз, через 80 років, коли ми вже думали, що людство винесло свій урок і що такі трагедії вже більше не повторяться, ви маєте знову терпіти жахи війни», - сказав Максіміліан Раш.
Він акцентував на тому, що Німеччина твердо стоїть на боці України, надаючи гуманітарну допомогу, захист біженцям, військову допомогу.
«І ми не послабимо своїх зусиль. Ми не хочемо стояти поруч не втручаючись. Але ми думаємо й про майбутнє. Про відновлення зруйнованих міст, захист України після закінчення бойових дій, про повернення до мирного життя, про майбутнє України в Європейському Союзі. І одного дня Корюківка стане східним кордоном Європейського Союзу. Все це потребує підтримки з нашого боку, і на цю підтримку Україна може покластися. Ми стоїмо разом з вами за мир у свободі, за безпечне майбутнє суверенної України у Європейському Союзі. Слава Україні!» - додав пан Раш.
«Сьогодні пліч-о-пліч з нами - народ, який зробив висновки. Німецький народ сьогодні найбільший союзник України в Європі в боротьбі за нашу незалежність. Сьогодні пліч-о-пліч з нашими друзями ми тут, щоб вшанувати жертв Корюківської трагедії і зробити все від нас залежне, щоб російський імперіалізм згинув», - зауважив Ратан Ахмедов.
Заупокійну літію за жертвами Корюківської трагедії відправив керуючий Чернігівською єпархією Православної Церкви України єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній.
Пам’ятні заходи відбулися також на місці перепоховання жертв Корюківської трагедії – в урочищі «Гай».
«Український інститут національної пам’яті вдячний Корюківській громаді, яка десятиріччями добивалася визнання і вшанування пам’яті жертв Корюківської трагедії. А у відповідь – отримувала байдужість, нерозуміння, обіцянки-цяцянки. Я вдячний за те, що Корюківська громада стійко боролася і досягла того, що про Корюківську трагедію знають уже і в Чернігівській області, і в Україні, і нарешті – в Європі. І це потрібно всім нам для безпеки», - зазначив представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко.
Також делегація Німеччини в Корюківському історичному музеї оглянула виставку, присвячену 82-м роковинам трагедії.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
У коледжі й профтехи області почала надходити комп’ютерна техніка від Латвії 12:37
Традиційно передачу обладнання забезпечили представники асоціації «Brunotava», що є надійним та постійним партнером Чернігівщини другий рік поспіль.

Аудит бюджету Ріпкинської селищної територіальної громади: потенціал для підвищення спроможності громади 12:17
В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби у Чернігівській області проведено чергову робочу зустріч з керівництвом Ріпкинської селищної територіальної громади щодо обговорення результатів державного фінансового аудиту бюджету цієї громади. Дослідженням охоплено період з 01.01.2021 по 31.12.2024.

«Армія відновлення» на Чернігівщині: з початку року видано майже 6 тисяч направлень на суспільно корисні роботи 12:15
До таких робіт залучають безробітних, яким не вдалося знайти роботу за фахом, а також внутрішніх переселенців. На оплату їхньої праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття спрямовано понад 42 млн грн.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:13
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 5 пожеж.
На Конгресових слуханнях Чернігівщина поділилася досвідом просторового планування в громадах 12:12
Представники Чернігівщини онлайн доєдналися до Конгресових слухань. Цього разу мова йшла про просторове планування в територіальних громадах. Це ключовий інструмент управління розвитком територій громад.